Indeed: werkzoekenden kijken weer vaker naar banen over de grens
AMSTERDAM (ANP) - Werkzoekenden kijken weer vaker naar banen over de grens. Dat merkt Indeed, naar eigen zeggen de grootste vacaturesite van Nederland. Volgens de organisatie werden banen in het buitenland tijdens de coronapandemie een stuk minder gewild, maar neemt het aantal zoekopdrachten hiernaar inmiddels weer toe.
In de coronaperiode werd er bij Indeed vanuit Nederland ruim een een tiende minder gezocht naar werk elders. Sinds begin dit jaar trekt dit weer aan met een stijging van ruim 4 procent.
Vooral de Verenigde Staten zijn gewild, met bijna een kwart van de zoekopdrachten naar werk buiten Nederland. Verder wordt relatief veel gekeken naar banen in onze buurlanden. Om hoeveel mensen het precies gaat, zegt Indeed niet.
Geopolitiek
Volgens Arjan Vissers, dataspecialist bij de organisatie, heeft de opleving van het zoeken naar een baan buiten de eigen landsgrenzen waarschijnlijk meerdere redenen. Hij wijst erop dat de geopolitieke situatie is veranderd en dat er nu anders wordt gedacht over thuiswerken. "De pandemie heeft misschien bij meer mensen de ogen geopend dat werk ook elders uitgevoerd kan worden", oppert hij.
Indeed constateert verder dat het niveau zoekopdrachten van buitenlandse werknemers naar banen in Nederland gedurende de pandemie juist gelijk is gebleven. Dit heeft er waarschijnlijk mee te maken dat sectoren waar veel gebruik gemaakt wordt van krachten van over de grens de afgelopen jaren bleven doorgroeien. Dit speelt bijvoorbeeld in de softwarebranche.
Wat ook meespeelt is dat sommige sectoren in Nederland momenteel kampen met personeelstekorten. Uit navraag bij werkgevers door Indeed komt naar voren dat gebrek aan arbeidskrachten de meest voorkomende reden is voor werven in het buitenland.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
8 uur geleden