Indeed: nog altijd grote vraag naar douanepersoneel door brexit
DEN HAAG (ANP) - In de nasleep van de brexit is er nog altijd veel werk bij de Nederlandse douane. Vacaturesite Indeed merkt dat de vraag naar personeel bij de dienst het afgelopen jaar sterk is toegenomen.
De brexit is sinds begin 2021 een feit. Daardoor gelden er ook strengere import- en exportregels voor producten die van en naar het Verenigd Koninkrijk worden verscheept. De controle daarop gebeurt door de douane, die daardoor meer werk heeft. Indeed waarschuwt dat een tekort aan personeel bij de douane vervelende gevolgen hebben voor zowel het bedrijfsleven als de consument, door bijvoorbeeld vertragingen.
Het aantal vacatures bij de Nederlandse douane nam volgens Indeed in aanloop naar de brexit al toe met 67 procent. In 2021, het jaar na de officiële uittreding uit de Europese Unie, nam het aantal banen nog eens toe met 49 procent. Indeed merkt op dat de stijging van het aantal banen wel gezien moet worden in het licht van het algehele economische herstel. Zo is er in meerdere sectoren sprake van personeelstekorten.
Volgens Indeed heeft het Verenigd Koninkrijk goed geanticipeerd op de brexit. Voorafgaand aan het vertrek nam het aantal vacatures bij de Britse douane met 270 procent toe. Een jaar later is er sprake van een kleine daling van het aantal vacatures. Indeed merkt verder op dat in Frankrijk en België nog altijd personeelstekorten zijn bij de dienst. Nederland, België en Frankrijk gelden als belangrijke handelspartners van de Britten. Daarmee zijn de tekorten volgens Indeed "niet geheel toevallig".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
10 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
12 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
12 uur geleden