Indeed: nog altijd grote vraag naar douanepersoneel door brexit
DEN HAAG (ANP) - In de nasleep van de brexit is er nog altijd veel werk bij de Nederlandse douane. Vacaturesite Indeed merkt dat de vraag naar personeel bij de dienst het afgelopen jaar sterk is toegenomen.
De brexit is sinds begin 2021 een feit. Daardoor gelden er ook strengere import- en exportregels voor producten die van en naar het Verenigd Koninkrijk worden verscheept. De controle daarop gebeurt door de douane, die daardoor meer werk heeft. Indeed waarschuwt dat een tekort aan personeel bij de douane vervelende gevolgen hebben voor zowel het bedrijfsleven als de consument, door bijvoorbeeld vertragingen.
Het aantal vacatures bij de Nederlandse douane nam volgens Indeed in aanloop naar de brexit al toe met 67 procent. In 2021, het jaar na de officiële uittreding uit de Europese Unie, nam het aantal banen nog eens toe met 49 procent. Indeed merkt op dat de stijging van het aantal banen wel gezien moet worden in het licht van het algehele economische herstel. Zo is er in meerdere sectoren sprake van personeelstekorten.
Volgens Indeed heeft het Verenigd Koninkrijk goed geanticipeerd op de brexit. Voorafgaand aan het vertrek nam het aantal vacatures bij de Britse douane met 270 procent toe. Een jaar later is er sprake van een kleine daling van het aantal vacatures. Indeed merkt verder op dat in Frankrijk en België nog altijd personeelstekorten zijn bij de dienst. Nederland, België en Frankrijk gelden als belangrijke handelspartners van de Britten. Daarmee zijn de tekorten volgens Indeed "niet geheel toevallig".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
6 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
12 uur geleden