Indeed: Nederlandse taal vaak niet vereist voor een baan
AMSTERDAM (ANP) - Het machtig zijn van de Nederlandse taal is vaak niet vereist voor een baan. Dat constateert Indeed, naar eigen zeggen de grootste vacaturesite van Nederland. In andere landen staat volgens de site vaker in vacatures dat kandidaten de plaatselijke taal moeten beheersen.
Indeed becijfert dat bij 8 procent van de vacatures op zijn platform geen kennis vereist is van het Nederlands. Vooral in de schoonmaak, de horeca en de logistiek is het Nederlands vaak niet nodig. Dit geldt, zij het in iets mindere mate, ook voor bijvoorbeeld de transportsector en de beauty- en wellnessbranche. Vacatures voor bijvoorbeeld personeelszaken, IT-helpdesks en kinderdagverblijven stellen veel minder vaak dat Nederlands niet noodzakelijk is.
"De Nederlandse arbeidsmarkt is bijzonder internationaal georiënteerd", zegt Indeed Benelux-bestuurder Stan Snijders. "In sectoren zoals schoonmaak en logistiek zien we dat werkgevers steeds vaker bereid zijn om werknemers met een niet-Nederlandse achtergrond aan te nemen, ook als ze geen Nederlands spreken. Dit is vooral omdat in die sectoren vaak grote tekorten zijn. Het wegvallen van de taalbarrière maakt het gemakkelijker om die vacatures te vullen."
Indeed zit in tal van landen in Europa en ziet daar andere cijfers. In Spanje is in 6 procent van de vacatures geen vereiste rond de Spaanse taal opgenomen, in Frankrijk en Italië hoef je voor 4 procent van de vacatures geen Frans dan wel Italiaans te kunnen. In het Verenigd Koninkrijk en Duitsland liggen de vergelijkbare cijfers rond de 3 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
2 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
4 uur geleden