Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indeed: Nederlandse taal vaak niet vereist voor een baan

Indeed: Nederlandse taal vaak niet vereist voor een baan

AMSTERDAM (ANP) - Het machtig zijn van de Nederlandse taal is vaak niet vereist voor een baan. Dat constateert Indeed, naar eigen zeggen de grootste vacaturesite van Nederland. In andere landen staat volgens de site vaker in vacatures dat kandidaten de plaatselijke taal moeten beheersen.

Indeed becijfert dat bij 8 procent van de vacatures op zijn platform geen kennis vereist is van het Nederlands. Vooral in de schoonmaak, de horeca en de logistiek is het Nederlands vaak niet nodig. Dit geldt, zij het in iets mindere mate, ook voor bijvoorbeeld de transportsector en de beauty- en wellnessbranche. Vacatures voor bijvoorbeeld personeelszaken, IT-helpdesks en kinderdagverblijven stellen veel minder vaak dat Nederlands niet noodzakelijk is.

"De Nederlandse arbeidsmarkt is bijzonder internationaal georiënteerd", zegt Indeed Benelux-bestuurder Stan Snijders. "In sectoren zoals schoonmaak en logistiek zien we dat werkgevers steeds vaker bereid zijn om werknemers met een niet-Nederlandse achtergrond aan te nemen, ook als ze geen Nederlands spreken. Dit is vooral omdat in die sectoren vaak grote tekorten zijn. Het wegvallen van de taalbarrière maakt het gemakkelijker om die vacatures te vullen."

Indeed zit in tal van landen in Europa en ziet daar andere cijfers. In Spanje is in 6 procent van de vacatures geen vereiste rond de Spaanse taal opgenomen, in Frankrijk en Italië hoef je voor 4 procent van de vacatures geen Frans dan wel Italiaans te kunnen. In het Verenigd Koninkrijk en Duitsland liggen de vergelijkbare cijfers rond de 3 procent.

Meer uit Financieel

KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

34 minuten geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

1 uur geleden
Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

5 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

7 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

8 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

8 uur geleden