Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indeed: Nederlandse taal vaak niet vereist voor een baan

Indeed: Nederlandse taal vaak niet vereist voor een baan

AMSTERDAM (ANP) - Het machtig zijn van de Nederlandse taal is vaak niet vereist voor een baan. Dat constateert Indeed, naar eigen zeggen de grootste vacaturesite van Nederland. In andere landen staat volgens de site vaker in vacatures dat kandidaten de plaatselijke taal moeten beheersen.

Indeed becijfert dat bij 8 procent van de vacatures op zijn platform geen kennis vereist is van het Nederlands. Vooral in de schoonmaak, de horeca en de logistiek is het Nederlands vaak niet nodig. Dit geldt, zij het in iets mindere mate, ook voor bijvoorbeeld de transportsector en de beauty- en wellnessbranche. Vacatures voor bijvoorbeeld personeelszaken, IT-helpdesks en kinderdagverblijven stellen veel minder vaak dat Nederlands niet noodzakelijk is.

"De Nederlandse arbeidsmarkt is bijzonder internationaal georiënteerd", zegt Indeed Benelux-bestuurder Stan Snijders. "In sectoren zoals schoonmaak en logistiek zien we dat werkgevers steeds vaker bereid zijn om werknemers met een niet-Nederlandse achtergrond aan te nemen, ook als ze geen Nederlands spreken. Dit is vooral omdat in die sectoren vaak grote tekorten zijn. Het wegvallen van de taalbarrière maakt het gemakkelijker om die vacatures te vullen."

Indeed zit in tal van landen in Europa en ziet daar andere cijfers. In Spanje is in 6 procent van de vacatures geen vereiste rond de Spaanse taal opgenomen, in Frankrijk en Italië hoef je voor 4 procent van de vacatures geen Frans dan wel Italiaans te kunnen. In het Verenigd Koninkrijk en Duitsland liggen de vergelijkbare cijfers rond de 3 procent.

Meer uit Financieel

X bekent schenden Australische antimisbruikwet en betaalt boete

SYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australië toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.

20 minuten geleden
SpaceX lijdt miljardenverlies in aanloop naar recordbeursgang

AUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.

29 minuten geleden
DNB: Nederlandse beleggers profiteren vooral van oliebedrijven

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens profiteerden in het eerste kwartaal van 2026 stevig van beleggingen in oliebedrijven. De koerswinsten op andere beleggingen verdampten juist door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat becijfert De Nederlandsche Bank (DNB) na het eerste beurskwartaal van het jaar.

31 minuten geleden
Youforce: minimumloners krijgen per 1 juli tientallen euro's meer

AMERSFOORT (ANP) - Werkenden die het minimumloon verdienen gaan er vanaf 1 juli enkele tientallen euro's per maand op vooruit. Dat blijkt volgens hr- en salarisdienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, uit doorrekeningen van de verhoging van het minimumloon. Voor werkenden met een hoger inkomen blijft het netto maandsalaris echter gelijk.

42 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea fors hoger door hoop einde Iranoorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn donderdag hard gestegen door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag ook stevig hoger, nadat president Donald Trump zei dat de Verenigde Staten in de "laatste fases" van de vredesgesprekken met Iran zijn. Ook waren er berichten over de doorvaart van olietankers door de Straat van Hormuz, de belangrijke transportroute voor olie uit het Midden-Oosten.

44 minuten geleden
Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in april licht gedaald naar 3,9 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In februari lag de werkloosheid met 4,1 procent nog op het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Vertrouwen van consumenten in mei verder afgenomen

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in mei verder verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. In april liet het consumentenvertrouwen al de op een na grootste daling ooit zien. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

1 uur geleden