Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indeed: Nederlanders zoeken twee keer zo vaak op 'thuiswerken'

Indeed: Nederlanders zoeken twee keer zo vaak op 'thuiswerken'

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse werkzoekenden op vacaturewebsite Indeed gebruiken bijna vrijwel twee keer zo vaak zoektermen als 'thuiswerken' en 'werken vanuit huis' sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus in ons land. De vacaturebank meldt dat naar aanleiding van een eigen analyse van het zoekgedrag in Nederland en andere Europese landen.

De toename in Nederland is beperkt in vergelijking met bijvoorbeeld Italië, Ierland, Frankrijk en Spanje. In dat laatste land registreert Indeed de grootste toename in het zoekvolume naar vacatures die thuiswerken vermelden. Daar steeg het aantal van die zoekopdrachten met 255 procent. Franse werkzoekenden op Indeed zochten 190 procent vaker op thuiswerk.

Nadat in Italië was afgekondigd dat mensen in met name Noord-Italië hun huis niet uit mochten, gingen Italianen "massaal" op zoek naar werk dat vanuit huis gedaan kan worden. In de maand maart steeg dat percentage tot nu toe met 186 procent ten opzichte van februari. In Ierland registreerde Indeed een stijging van 158 procent.

"Mensen zijn ongerust over hun inkomen", aldus Sander Poos, directeur bij Indeed, die opmerkt dat het coronavirus nu ook economische gevolgen heeft. Volgens hem zijn mensen op zoek naar zekerheid en manieren om ook vanuit huis geld te verdienen. "Tegelijkertijd is er voor werkgevers een kans om, als het mogelijk is om thuis te werken, dat ook in hun vacatures aan te geven."

Meer uit Financieel

Eindhovense AI-startup Euclyd haalt ruim 200 miljoen euro op

EINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense AI-chipbedrijf Euclyd heeft ruim 200 miljoen euro opgehaald bij investeerders in de eerste grote financieringsronde van de startende onderneming. Het bedrijf, dat in 2024 werd opgericht op de High Tech Campus Eindhoven, maakte tevens bekend dat oud-topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML voorzitter wordt van de raad van commissarissen.

18 minuten geleden
Opnieuw waarschuwt AI-onderzoeker dat AI mensheid kan uitroeien

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Opnieuw heeft een AI-onderzoeker gewaarschuwd dat de technologie van kunstmatige intelligentie "de mensheid kan uitroeien". Volgens een oud-medewerker van Google DeepMind is de tijd bijna op om dat scenario te voorkomen.

47 minuten geleden
Prijzen aan Nederlandse pomp stijgen door duurdere olie

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn dinsdagochtend met meer dan 3 cent gestegen door de verder oplopende olieprijzen. De adviesprijs voor Euro95 is volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers nu 2,716 euro per liter. Dat was 2,682 euro op maandag. Daarmee staat benzine weer bijna op het record van 2,724 euro van begin vorige week.

59 minuten geleden
Wall Street lager door zorgen over AI en stijgende rente

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week lager gesloten. Vooral verliezen bij Nvidia en andere chipbedrijven drukten op de beurzen, nadat topbestuurders van Amerikaanse AI-bedrijven hun zorgen over de veiligheid van kunstmatige intelligentie hadden uitgesproken. Ook waren beleggers nerveus nadat de rente op Amerikaanse staatsobligaties kortstondig boven de 5 procent uitkwam. Dat was voor het eerst sinds 2023.

10 uur geleden
Chipbedrijven noteren flink lager, AEX sluit met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hebben maandag forse verliezen genoteerd op de Amsterdamse beurs. Dat gebeurde nadat afgelopen weekend grote AI-bedrijven zorgen hadden geuit over de risico's van AI. Anthropic-topman Dario Amodei riep op om de ontwikkelingen van AI-modellen bewust te vertragen en kreeg bijval van OpenAI-topman Sam Altman en xAI-medeoprichter Elon Musk.

14 uur geleden
FNV zegt dat veel schoonmakers werk neerleggen op eerste actiedag

SCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.

16 uur geleden
Microsoft stelt gedragscode op om AI onder controle te houden

REDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft maandag nieuwe richtlijnen gepresenteerd voor het ontwerpen van zijn AI-modellen. Daarmee probeert het tech- en softwareconcern zorgen over AI weg te nemen. De strekking van de ontwerpgedragscode is "Mensen zijn belangrijker dan AI".

16 uur geleden