Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IND ziet wachttijden asielaanvragen verder oplopen

IND ziet wachttijden asielaanvragen verder oplopen

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) herkent het beeld dat de wachttijden voor asielaanvragen verder oplopen. Dat zegt een woordvoerster na berichtgeving van de NOS. Uit cijfers van Eurostat blijkt dat het aantal asielzoekers dat wacht op een beslissing in hun procedure is toegenomen tot ruim 29.000. Daarmee is het aantal wachtenden bijna terug op het niveau van tijdens de asielcrisis in 2015.

Volgens de IND lopen de wachttijden onder meer op door personeelstekorten en "meer aanvragen dan waar we als organisatie op ingericht zijn en verwacht hadden". De woordvoerster legt uit dat er een groot aantal asielzoekers uit Syrië, Turkije en Jemen is bijgekomen. "En we hadden nog aanvragen uit 2021 waar we over moesten beslissen. Als organisatie hebben we minder medewerkers om die toegenomen aantallen af te handelen. Daardoor loopt de wachttijd op."

Daar komt volgens de IND bij dat de werkwijze in asielzaken ingewikkelder wordt. Door rechterlijke uitspraken en Europese wetgeving moet er meer uitgezocht worden om aanvragen af te handelen, aldus de dienst. "Dat kost meer tijd en capaciteit."

Nieuw personeel

De IND zegt hard bezig te zijn met het werven van nieuw personeel, maar geeft aan dat inwerken vaak lang duurt. "Voor hoor- en besliswerk duurt het een jaar voordat nieuwe mensen dat werk zelfstandig kunnen doen. En het kost ook weer capaciteit om nieuwe medewerkers op te leiden. We zijn aan alle kanten aan het kijken hoe we dat kunnen versnellen. Maar alleen geld en nieuwe medewerkers helpen dus niet gelijk om de wachttijd snel in te korten."

Volgens de woordvoerster pleit de dienst al langer voor "stabiele financiering" vanuit de overheid. "Zodat we weten waar we aan toe zijn en een bepaalde capaciteit aan medewerkers kunnen behouden." Het kabinet heeft beloofd in het najaar met een 'fundamentele heroriëntatie' van het asielbeleid te komen. "Daar kijken we naar uit en denken we over mee", aldus de IND. "We willen graag dat het beleid aansluit op ons dagelijkse werk. Daar zijn we nu over in gesprek."

Meer uit Binnenland

Negen aanhoudingen bij demonstratie Universiteit Leiden

LEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.

3 uur geleden
Ruim 1500 mensen brengen laatste groet aan René Karst

HOOGEVEEN (ANP) - Ruim 1500 fans en andere belangstellenden hebben woensdagmiddag in Theater De Tamboer in Hoogeveen afscheid genomen van de overleden volkszanger René Karst. Dat laat theaterdirecteur Pieter-Bas Rebers weten aan het ANP. Hij zegt onder de indruk te zijn van de hoge opkomst. Voor het podium, waar de kist van de zanger staat, is een groot eerbetoon ontstaan met honderden bloemen en kaartjes.

6 uur geleden
Ook Limburg hoorde niets rond oproep aan VS over Margraten

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg heeft geen reactie gehad op haar oproep om informatiepanelen over zwarte soldaten terug te plaatsen op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten. Gouverneur Emile Roemer deed dat verzoek onlangs aan de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, nadat duidelijk was geworden dat de borden waren verwijderd uit het bezoekerscentrum. De American Battle Monuments Commission (ABMC), de beheerder van de begraafplaats, liet later weten dat die niet langer in de "herdenkingsmissie" passen en dat er vaker gerouleerd wordt.

6 uur geleden
Universiteit Leiden verplaatst lezing om protest in gebouw

LEIDEN (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten voeren woensdag actie in het Academiegebouw van de Universiteit Leiden. In het gebouw aan het Rapenburg zou politicoloog Hélène Landemore een lezing houden. Haar Cleveringa-oratie is verplaatst naar een ander gebouw een eindje verderop.

8 uur geleden
Van Weel: snel besluit nodig Russische tegoeden voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het eens over de koers die de EU moet volgen bij de vredesonderhandelingen over Oekraïne. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne tegen het ANP. De EU moet Oekraïne op alle mogelijke manieren blijven ondersteunen en Europa moet een rol blijven spelen bij de onderhandelingen over vrede, zei Van Weel. Ook moet snel een besluit worden genomen over de inzet van Russische bevroren tegoeden.

12 uur geleden
Impact cyberaanvallen steeds vaker merkbaar in dagelijks leven

DEN HAAG (ANP) - De impact van cyberaanvallen is steeds vaker te merken in het dagelijkse leven buiten de digitale wereld om, schrijft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in het jaarlijkse Cybersecuritybeeld. De incidenten hebben nog niet geleid tot "maatschappelijke ontwrichting of significante impact op de nationale veiligheid", maar die potentie was er wel, volgens de NCTV.

14 uur geleden
Amsterdam wil af van fatbikes in drukke gebieden

AMSTERDAM (ANP) - Als het aan het stadsbestuur ligt, verdwijnen fatbikes in Amsterdam uit de drukke gebieden. Het college van B&W gaat bekijken of dat via een plaatselijke verordening kan worden geregeld. Amsterdam vindt dat het Rijk te lang doet over beleid tegen de overlast van fatbikes.

16 uur geleden