IND: wachttijd bij loketten flink opgelopen door drukte
DEN HAAG (ANP) - Mensen die een afspraak willen maken bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) om bijvoorbeeld een verblijfsdocument af te halen moeten twee tot drie keer langer wachten dan normaal. "Dit is heel vervelend. De IND doet er alles aan om de wachttijd te verkorten, maar verwacht dat het enige tijd duurt voordat het is opgelost", meldt de IND op zijn website.
Volgens de IND is het voorjaar altijd een drukke periode, onder meer door expats die vanaf de zomer in Nederland willen wonen en werken en internationale studenten die zich aanmelden voor het nieuwe collegejaar. Maar de wachttijden lopen nu op door "een sterke toename van het aantal kennismigranten" en "doordat aanvraagprocedures voortgezet kunnen worden nu de coronareisbeperkingen weggevallen zijn". Ook kampt de dienst met een personeelstekort. "De krapte op de arbeidsmarkt is ook voor de IND een uitdaging bij het werven van nieuwe medewerkers", aldus de IND.
De IND probeert via verruiming van de dienstverlening de wachttijden voor het maken van een afspraak te verkorten. IND-loketten zijn vaker op zaterdag geopend, meer verblijfsdocumenten moeten worden uitgereikt bij bedrijven en universiteiten en de mogelijkheid wordt onderzocht "om verblijfsdocumenten in bijzondere gevallen aan huis te bezorgen".
Bij de IND komen meer mails en telefoontjes binnen door de drukte. De dienst laat weten ervoor te kiezen beter bereikbaar te zijn via de telefoon en daardoor minder medewerkers beschikbaar te hebben om mail te beantwoorden. "Dit kan ervoor zorgen dat langer gewacht moet worden op een antwoord dan voorheen." Hoeveel langer, wordt niet gemeld.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
17 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
1 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
4 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
4 uur geleden