IND mag onderzoek naar leeftijd asielzoeker blijven gebruiken
DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) mag een onderzoek naar de leeftijd van een asielzoeker blijven gebruiken, stelt de Raad van State (RvS) in een uitspraak woensdag. De zogeheten leeftijdsschouw wordt toegepast als onduidelijk is of een asielzoeker meerderjarig is en er geen documenten zijn.
Bij een leeftijdsschouw wordt gekeken naar uiterlijke kenmerken, gedrag en verklaringen van de persoon in kwestie. De uitspraak van de Raad van State gaat over dit onderdeel van het leeftijdsonderzoek.
Als er na de leeftijdsschouw nog geen duidelijkheid is, kunnen röntgenfoto's worden genomen van de pols en sleutelbeenderen om meer informatie te vergaren, schrijft de IND. Ook wordt gekeken of de persoon in een ander Europees land is geregistreerd.
Nieuw besluit
Volgens de RvS is het huidige onderzoek naar leeftijd zorgvuldig en een goede manier om iemands leeftijd te achterhalen als er twijfel over is. De raad stelt dat het wel belangrijk is dat de medewerkers van de IND die dit onderzoek uitvoeren goed worden opgeleid en weten wat ze doen.
Uiteindelijk moet een conclusie van het onderzoek goed kunnen worden onderbouwd door de medewerkers. Mocht er geen sluitende conclusie kunnen worden getrokken, dan moet ervan worden uitgegaan dat de persoon om wie het gaat minderjarig is.
De zaak bij de RvS ging om een man uit Eritrea die zegt dat hij minderjarig was toen hij asiel aanvroeg. Uit onderzoek bleek dat hij in Italië eerder als volwassene stond geregistreerd. Daar ging de IND toen van uit. De RvS stelt dat hierover een nieuw besluit moet worden genomen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
19 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
21 uur geleden