IND in beroep in zaak van asielzoeker in detentiecentrum Schiphol
DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gaat in beroep in de zaak die is aangespannen door een asielzoeker die is opgesloten in het detentiecentrum op Schiphol. De opvang is onrechtmatig, vindt de rechtbank Den Haag. De rechters vinden namelijk dat het justitieel complex te veel op een gevangenis lijkt en dat asielzoekers hier als gevangenen worden behandeld.
In afwachting van het hoger beroep zullen asielzoekers niet worden vrijgelaten uit het detentiecentrum, meldt het ministerie van Asiel en Migratie.
Daarnaast vraagt de IND of de betreffende asielzoeker in afwachting van het hoger beroep vast kan blijven zitten. Het gaat om een man die begin dit jaar is geland met een vliegtuig uit Taiwan en van wie het land van herkomst onbekend is.
Het ministerie voelt zich gesterkt door een uitspraak die de Raad van State eerder deze week deed. Een andere asielzoeker vond eveneens dat de opvang op Schiphol te veel op een gevangenis leek, maar kreeg daarin geen gelijk van de hoogste bestuursrechter.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.
51 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
12 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
20 uur geleden