IND in beroep in zaak van asielzoeker in detentiecentrum Schiphol
DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gaat in beroep in de zaak die is aangespannen door een asielzoeker die is opgesloten in het detentiecentrum op Schiphol. De opvang is onrechtmatig, vindt de rechtbank Den Haag. De rechters vinden namelijk dat het justitieel complex te veel op een gevangenis lijkt en dat asielzoekers hier als gevangenen worden behandeld.
In afwachting van het hoger beroep zullen asielzoekers niet worden vrijgelaten uit het detentiecentrum, meldt het ministerie van Asiel en Migratie.
Daarnaast vraagt de IND of de betreffende asielzoeker in afwachting van het hoger beroep vast kan blijven zitten. Het gaat om een man die begin dit jaar is geland met een vliegtuig uit Taiwan en van wie het land van herkomst onbekend is.
Het ministerie voelt zich gesterkt door een uitspraak die de Raad van State eerder deze week deed. Een andere asielzoeker vond eveneens dat de opvang op Schiphol te veel op een gevangenis leek, maar kreeg daarin geen gelijk van de hoogste bestuursrechter.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
12 uur geleden