IND in beroep in zaak van asielzoeker in detentiecentrum Schiphol
DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gaat in beroep in de zaak die is aangespannen door een asielzoeker die is opgesloten in het detentiecentrum op Schiphol. De opvang is onrechtmatig, vindt de rechtbank Den Haag. De rechters vinden namelijk dat het justitieel complex te veel op een gevangenis lijkt en dat asielzoekers hier als gevangenen worden behandeld.
In afwachting van het hoger beroep zullen asielzoekers niet worden vrijgelaten uit het detentiecentrum, meldt het ministerie van Asiel en Migratie.
Daarnaast vraagt de IND of de betreffende asielzoeker in afwachting van het hoger beroep vast kan blijven zitten. Het gaat om een man die begin dit jaar is geland met een vliegtuig uit Taiwan en van wie het land van herkomst onbekend is.
Het ministerie voelt zich gesterkt door een uitspraak die de Raad van State eerder deze week deed. Een andere asielzoeker vond eveneens dat de opvang op Schiphol te veel op een gevangenis leek, maar kreeg daarin geen gelijk van de hoogste bestuursrechter.
Meer uit Binnenland
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is een persoon neergeschoten. Een politiewoordvoerder meldt dat het slachtoffer naar het ziekenhuis is vervoerd. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
3 uur geleden