Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IND gaat weer beslissen over asielprocedures Palestijnen

IND gaat weer beslissen over asielprocedures Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gaat asielzaken van mensen uit de Palestijnse gebieden weer oppakken, meldt de dienst in een persbericht. Eerder was die behandeling tijdelijk gestopt, omdat staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) vond dat de situatie in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever te onzeker was.

Maar de Raad van State oordeelde in april dat Van der Burg een deel van het besluit niet goed genoeg had onderbouwd. Door de stop konden Palestijnse asielzoekers niet worden uitgezet, maar kregen zij ook geen duidelijkheid of zij de vluchtelingenstatus zouden krijgen. Nu gaat de IND iedere zaak individueel beoordelen.

Van uitzet naar Gaza zal alsnog geen sprake zijn gezien de zeer onveilige situatie daar, aldus de IND. Vluchtelingenorganisatie voor Palestijnen UNRWA kan daar vanwege de oorlog met Israël geen bescherming bieden. Mogelijk kan dit op de Westelijke Jordaanoever nog wel. De IND zal dus per geval kijken wat mogelijk is.

Meer uit Binnenland

Politie lost waarschuwingsschot bij achtervolging in Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Groningen een waarschuwingsschot gelost, nadat agenten te voet de achtervolging hadden ingezet op een verdachte. Volgens de politie was zij rond 02.30 uur afgekomen op een melding van een schietpartij in de Hagedisstraat in de stad, waarbij meerdere personen betrokken zouden zijn.

3 uur geleden
Skigebieden Lech en Zürs in Oostenrijk onbereikbaar door lawine

LECH (ANP) - Nederlandse wintersporters op weg naar het Oostenrijkse Arlberg kunnen in de nacht van zaterdag op zondag niet in de populaire skigebieden Lech en Zürs arriveren. Door een lawine is de Arlbergpas sinds zaterdagmiddag 17.00 uur "tot nader order" afgesloten, meldt de website Lechzuers. De lawine heeft de toegangswegen tot de pas bedolven. De Arlbergpas "blijft naar verwachting ten minste tot zondagochtend dicht", schrijft de Oostenrijkse nieuwszender ORF op haar website.

5 uur geleden
Duizenden bij drakenoptocht in Chinatown Den Haag voor nieuwjaar

DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.

12 uur geleden
Zo'n honderd mensen bij demonstratie in Den Haag tegen ICE

DEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"

14 uur geleden
Politie grijpt in bij protest tegen woonlocatie Haagse Vogelwijk

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.

15 uur geleden
Honderden demonstranten zorgen voor onrust in Haagse Vogelwijk

DEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.

16 uur geleden
Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

1 dag geleden