IND gaat weer beslissen over asielprocedures Palestijnen
DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gaat asielzaken van mensen uit de Palestijnse gebieden weer oppakken, meldt de dienst in een persbericht. Eerder was die behandeling tijdelijk gestopt, omdat staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) vond dat de situatie in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever te onzeker was.
Maar de Raad van State oordeelde in april dat Van der Burg een deel van het besluit niet goed genoeg had onderbouwd. Door de stop konden Palestijnse asielzoekers niet worden uitgezet, maar kregen zij ook geen duidelijkheid of zij de vluchtelingenstatus zouden krijgen. Nu gaat de IND iedere zaak individueel beoordelen.
Van uitzet naar Gaza zal alsnog geen sprake zijn gezien de zeer onveilige situatie daar, aldus de IND. Vluchtelingenorganisatie voor Palestijnen UNRWA kan daar vanwege de oorlog met Israël geen bescherming bieden. Mogelijk kan dit op de Westelijke Jordaanoever nog wel. De IND zal dus per geval kijken wat mogelijk is.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
7 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
8 uur geleden