IND gaat weer beslissen over asielprocedures Palestijnen
DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gaat asielzaken van mensen uit de Palestijnse gebieden weer oppakken, meldt de dienst in een persbericht. Eerder was die behandeling tijdelijk gestopt, omdat staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) vond dat de situatie in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever te onzeker was.
Maar de Raad van State oordeelde in april dat Van der Burg een deel van het besluit niet goed genoeg had onderbouwd. Door de stop konden Palestijnse asielzoekers niet worden uitgezet, maar kregen zij ook geen duidelijkheid of zij de vluchtelingenstatus zouden krijgen. Nu gaat de IND iedere zaak individueel beoordelen.
Van uitzet naar Gaza zal alsnog geen sprake zijn gezien de zeer onveilige situatie daar, aldus de IND. Vluchtelingenorganisatie voor Palestijnen UNRWA kan daar vanwege de oorlog met Israƫl geen bescherming bieden. Mogelijk kan dit op de Westelijke Jordaanoever nog wel. De IND zal dus per geval kijken wat mogelijk is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het huidige accreditatiebeleid van rechtbanken en gerechtshoven is onrechtmatig en onverbindend. Dat concludeert de rechtbank Den Haag in een procedure die was aangespannen door de Vereniging van Vrije Journalisten (VVJ) en de twee journalisten Rico Brouwer en Djamila Le Pair.
8 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft het verzoek van Edwin de Roy van Zuydewijn om inzage in het script van de aangekondigde Videoland-serie Mabel & Margarita afgewezen. Dat komt naar voren in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland van woensdag.
14 minuten geledenDEN HELDER (ANP) - Het fregat dat in de Middellandse Zee hielp te beschermen tegen Iraanse luchtaanvallen is terug in Nederland. De Zr.Ms. Evertsen legde woensdagochtend, na een veel langere periode op zee dan gepland, aan in thuishaven Den Helder.
40 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.
49 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics had zijn data niet goed genoeg beveiligd toen het vorig jaar werd gehackt. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cybercriminelen stalen de medische gegevens van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
4 uur geleden