IND gaat weer beslissen over asielprocedures Palestijnen
DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gaat asielzaken van mensen uit de Palestijnse gebieden weer oppakken, meldt de dienst in een persbericht. Eerder was die behandeling tijdelijk gestopt, omdat staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) vond dat de situatie in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever te onzeker was.
Maar de Raad van State oordeelde in april dat Van der Burg een deel van het besluit niet goed genoeg had onderbouwd. Door de stop konden Palestijnse asielzoekers niet worden uitgezet, maar kregen zij ook geen duidelijkheid of zij de vluchtelingenstatus zouden krijgen. Nu gaat de IND iedere zaak individueel beoordelen.
Van uitzet naar Gaza zal alsnog geen sprake zijn gezien de zeer onveilige situatie daar, aldus de IND. Vluchtelingenorganisatie voor Palestijnen UNRWA kan daar vanwege de oorlog met Israël geen bescherming bieden. Mogelijk kan dit op de Westelijke Jordaanoever nog wel. De IND zal dus per geval kijken wat mogelijk is.
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
6 uur geledenBLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.
9 uur geleden