Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syrië kan

IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syrië kan

DEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.

Eerder kon dat nog niet omdat Syrië in het geheel als te onveilig werd gezien, maar volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken is het geweld vorig jaar afgenomen. Toch blijft de veiligheidssituatie "fragiel", vooral in de provincie Suweida. Ook meldt het ministerie niet welke regio's wel veilig zouden zijn.

Het ministerie kan bovendien nog niet vaststellen dat de mensenrechten blijvend zijn verbeterd. Syriërs met een verblijfsvergunning krijgen daarom nog geen herbeoordeling.

Extra aandacht

De IND gaat ook nadrukkelijker kijken naar het risico dat druzen, een religieuze minderheid, lopen in hun thuisland. Zij zijn nu vaak slachtoffer van geweld.

VluchtelingenWerk Nederland vindt het te vroeg om van een veilige terugkeer naar Syrië te kunnen spreken. "De veiligheidssituatie verandert snel per regio en is instabiel", laat de organisatie weten. Die geeft ook aan dat slechts 6 procent van de asielaanvragen van Syriërs in Nederland wordt toegekend.

Wel is VluchtelingenWerk blij dat er extra aandacht is voor de veiligheid van druzen. "Eerder was dat al het geval voor alawieten en lhbtiq+. Tegelijkertijd maken wij ons zorgen over andere etnische en religieuze minderheden, die nog niet specifiek worden genoemd. Ook voor deze groepen kan terugkeren gevaarlijk zijn."

Meer uit Binnenland

Nieuwe campagne: klik weg bij twijfel of een link wel veilig is

DEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.

1 uur geleden
Greenpeace: meer actie nodig om oceanen te beschermen

AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.

7 uur geleden
Temperatuur duikt overal in Nederland onder 15 graden

HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.

16 uur geleden
Zo'n vijfhonderd mensen rouwen in Utrecht om Palestijnse kinderen

UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.

17 uur geleden
Oorzaak onwelwordingen bij rondleiding Grolsch nog onduidelijk

ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.

22 uur geleden
Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

1 dag geleden
Man (27) aangehouden voor explosie bij kapperszaak in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.

1 dag geleden