Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IND: 2021 was uitdagend vanwege hogere instroom nareizigers

IND: 2021 was uitdagend vanwege hogere instroom nareizigers

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) noemt 2021 in het donderdag gepubliceerde jaarverslag een uitdagend jaar, vanwege de coronacrisis, de crisis in Afghanistan en de instroom van meer nareizigers. Er waren 24.690 eerste asielaanvragen en 13.980 aanvragen van nareizigers, tegen 13.670 eerste asielaanvragen en 9300 aanvragen van nareizigers in 2020. In 2019 ging het om 22.530 eerste asielaanvragen en 6130 aanvragen van nareizigers.

De coronacrisis zorgde ervoor dat de instroom van asielzoekers in de eerste helft van het jaar relatief laag was. "Maar tegen de zomer, toen alle reisbeperkingen in de wereld werden opgeheven, steeg de instroom razendsnel", zegt waarnemend directeur Asiel en Bescherming Joël Schoneveld. "Er kwamen veel meer mensen dan verwacht. Ruim 75 procent van de instroom vond plaats in de tweede helft van het jaar. Heel geconcentreerd dus."

Van de 24.690 eerste asielaanvragen in 2021 heeft de IND er bijna 20.000 afgehandeld. Het lukte de medewerkers van de IND daarnaast om alle 'oude voorraden' asielaanvragen af te handelen, waardoor meer mensen een verblijfsvergunning kregen. "Zij konden vervolgens nareis van familieleden aanvragen, waardoor ook die instroom steeg. Vanwege de hoge instroom van asielzoekers en nareizigers is het al geruime tijd druk in het aanmeldcentrum in Ter Apel." Uiteindelijk zijn de aanvragen van 12.780 nareizigers afgehandeld.

Afghanistan

Ook de crisis in Afghanistan zorgde er volgens de IND voor dat het een pittig jaar was. "Opeens waren daar 2500 extra Afghanen die we moesten behandelen. Met dezelfde capaciteit aan medewerkers. Soms zelfs minder, vanwege corona en alle beperkingen van dien."

Vorig jaar waren er minder procedures bij de rechtbank over de beslissingen van de IND. Vermoed wordt dat corona hierin een grote rol heeft gespeeld. "Niet alleen zijn er daardoor minder aanvragen ingediend, ook zijn er door de rechtbanken minder zaken behandeld." Het ging in 2021 om 33.880 procedures, tegen 41.150 in 2020 en 54.940 in 2019.

Meer uit Binnenland

Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

3 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

6 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

6 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

7 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

8 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

9 uur geleden