Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Incidenten met dieren op het spoor met 10 procent gedaald

Incidenten met dieren op het spoor met 10 procent gedaald

UTRECHT (ANP) - Het aantal incidenten met dieren op het Nederlandse spoor is in de afgelopen paar jaar met zo'n 10 procent gedaald, zegt een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail na berichtgeving in De Telegraaf. In 2017 waren er 1035 incidenten, in de jaren erna waren dat er respectievelijk 1024 en 982.

In 2020 werden 934 beesten aangereden of bijna aangereden op het spoor. Deze aanrijdingen leiden vaak tot vertragingen. De kadavers van de dieren moeten eerst worden verwijderd voordat de dienstregeling hervat kan worden. Vaak gaat het om koeien, honden, schapen, vossen, vogels of herten. "Ook als het dier niet is aangereden, moet de machinist toch gaan kijken of er iets geraakt is. Dat leidt dan alsnog tot vertraging", aldus de woordvoerder.

De daling van het aantal incidenten in 2020 komt volgens de woordvoerder niet per se omdat er in dat coronajaar minder treinen reden. "Een groot deel van de treinen reed wel, en daarbij hebben we gerichte maatregelen genomen, zoals het plaatsen van hekwerken op strategische plekken." Ook voerde ProRail gesprekken met boeren over hun afrastering rondom de weilanden en bouwt de spoorbeheerder ecoducten of speciale dierenroutes onder het spoor door.

Met hekwerk lukt het echter niet om aanrijdingen met vogels te voorkomen. "Dat blijft een uitdaging. We zoeken nog naar een soort innovatie om dat te voorkomen", aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

3 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

5 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

6 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

6 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

6 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

7 uur geleden
Drenten met aardbevingsschade ervaren meer stress en wantrouwen

UTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.

7 uur geleden