Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Incidenten met dieren op het spoor met 10 procent gedaald

Incidenten met dieren op het spoor met 10 procent gedaald

UTRECHT (ANP) - Het aantal incidenten met dieren op het Nederlandse spoor is in de afgelopen paar jaar met zo'n 10 procent gedaald, zegt een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail na berichtgeving in De Telegraaf. In 2017 waren er 1035 incidenten, in de jaren erna waren dat er respectievelijk 1024 en 982.

In 2020 werden 934 beesten aangereden of bijna aangereden op het spoor. Deze aanrijdingen leiden vaak tot vertragingen. De kadavers van de dieren moeten eerst worden verwijderd voordat de dienstregeling hervat kan worden. Vaak gaat het om koeien, honden, schapen, vossen, vogels of herten. "Ook als het dier niet is aangereden, moet de machinist toch gaan kijken of er iets geraakt is. Dat leidt dan alsnog tot vertraging", aldus de woordvoerder.

De daling van het aantal incidenten in 2020 komt volgens de woordvoerder niet per se omdat er in dat coronajaar minder treinen reden. "Een groot deel van de treinen reed wel, en daarbij hebben we gerichte maatregelen genomen, zoals het plaatsen van hekwerken op strategische plekken." Ook voerde ProRail gesprekken met boeren over hun afrastering rondom de weilanden en bouwt de spoorbeheerder ecoducten of speciale dierenroutes onder het spoor door.

Met hekwerk lukt het echter niet om aanrijdingen met vogels te voorkomen. "Dat blijft een uitdaging. We zoeken nog naar een soort innovatie om dat te voorkomen", aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

LTO wil dat nieuw kabinet snel met spoedwet voor stikstof komt

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie LTO Nederland wil dat een nieuw kabinet snel werk maakt van een spoedwet om Nederland van het stikstofslot te halen. Voorzitter Ger Koopmans wil per 1 juli 2026 een wet die volgens hem moet zorgen voor zekerheid voor duizenden boeren die nu geen geldige vergunning hebben. Dat zegt hij na zijn gesprek met D66 en CDA in aanloop naar een nieuw kabinet. "Tempo is noodzakelijk voor Nederland, maar ook voor de ondernemers."

1 uur geleden
DigiD soms niet bereikbaar door nieuwe ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - DigiD is woensdagochtend opnieuw getroffen door een ddos-aanval. Hierdoor is inloggen soms niet mogelijk voor gebruikers, zegt een woordvoerder van Logius, de organisatie die verantwoordelijk is voor DigiD.

1 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel al ruim twee weken boven de grens

TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel maar niet onder de afgesproken grens van 2000 mensen. Die limiet wordt al zestien dagen op rij overschreden. Dat is de langste aaneengesloten periode sinds eind vorig jaar. Tussen half oktober en begin november 2024 was het aanmeldcentrum achttien dagen achtereen te vol.

2 uur geleden
Winterkoudeopvang voor daklozen Rotterdam gaat woensdag open

ROTTERDAM (ANP) - Vanwege het winterse weer is vanaf woensdag de winteropvang voor daklozen in Rotterdam geopend tot nader bericht.

3 uur geleden
Onderzoek TNO: 1 op de 12 kinderen groeit op in energiearmoede

DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat in Nederland in energiearmoede leeft, stijgt, stellen onderzoekers van TNO. In 2023 waren dat nog 262.000 kinderen en vorig jaar naar schatting 293.000. Dat komt neer op een op de twaalf kinderen.

6 uur geleden
Ruim kwart miljoen Surinamers sinds 1975 naar Nederland verhuisd

DEN HAAG (ANP) - Sinds de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 zijn 256.000 Surinamers geëmigreerd naar Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 25 november is het vijftig jaar geleden dat het land onafhankelijk werd van Nederland.

6 uur geleden
Rode Kruis doet oproep te doneren voor hulp aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 40 miljoen euro nodig om mensen in Oekraïne de winter door te helpen en doet een oproep aan donateurs. Het land gaat volgens het Rode Kruis een zware winter tegemoet. "Aanhoudende aanvallen op energievoorzieningen en stijgende voedselprijzen in combinatie met de naderende kou zorgen voor grote problemen."

7 uur geleden