Incidenteel ook privégegevens van politiemedewerkers gelekt
DEN HAAG (ANP) - Door het datalek bij de politie zijn ook privégegevens van politiemedewerkers buitgemaakt. De politie bevestigt berichtgeving hierover door NOS en zegt dat het om incidentele gevallen gaat. Hoe vaak dit is gebeurd, is nog niet bekend.
Het gaat om politiemedewerkers die privégegevens in hun visitekaartje van het mailprogramma Outlook hadden staan. De medewerkers in kwestie hebben dit gemeld bij het meldpunt van de politie, dat afgelopen weekend speciaal hiervoor in het leven werd geroepen.
Een woordvoerder van de politie wist niet hoeveel meldingen sinds de opening van het meldpunt zijn binnengekomen. Wie de politie heeft gehackt en hoe dat kon gebeuren, wordt onderzocht. Eerder kwam wel naar buiten dat het ging om een account van een politiemedewerker dat is gehackt.
Scherp zijn
De politie vraagt medewerkers scherp te zijn op e-mails of telefoontjes die ze niet vertrouwen.
Justitieminister David van Weel schreef vrijdag nog in een Kamerbrief dat behalve namen van politiemedewerkers geen onderzoeksgegevens of privégegevens waren gelekt. Achteraf blijkt dat dus niet helemaal te kloppen. Maar de minister heeft toen gedeeld wat hij wist over de hack, zegt zijn woordvoerder daar nu over. De bewindsman wacht het onderzoek over het mogelijke lekken van privégegevens nog af.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
16 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
1 dag geleden