Incidenteel ook privégegevens van politiemedewerkers gelekt
DEN HAAG (ANP) - Door het datalek bij de politie zijn ook privégegevens van politiemedewerkers buitgemaakt. De politie bevestigt berichtgeving hierover door NOS en zegt dat het om incidentele gevallen gaat. Hoe vaak dit is gebeurd, is nog niet bekend.
Het gaat om politiemedewerkers die privégegevens in hun visitekaartje van het mailprogramma Outlook hadden staan. De medewerkers in kwestie hebben dit gemeld bij het meldpunt van de politie, dat afgelopen weekend speciaal hiervoor in het leven werd geroepen.
Een woordvoerder van de politie wist niet hoeveel meldingen sinds de opening van het meldpunt zijn binnengekomen. Wie de politie heeft gehackt en hoe dat kon gebeuren, wordt onderzocht. Eerder kwam wel naar buiten dat het ging om een account van een politiemedewerker dat is gehackt.
Scherp zijn
De politie vraagt medewerkers scherp te zijn op e-mails of telefoontjes die ze niet vertrouwen.
Justitieminister David van Weel schreef vrijdag nog in een Kamerbrief dat behalve namen van politiemedewerkers geen onderzoeksgegevens of privégegevens waren gelekt. Achteraf blijkt dat dus niet helemaal te kloppen. Maar de minister heeft toen gedeeld wat hij wist over de hack, zegt zijn woordvoerder daar nu over. De bewindsman wacht het onderzoek over het mogelijke lekken van privégegevens nog af.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.
22 minuten geledenNOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.
2 uur geledenVENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
5 uur geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).
5 uur geleden