Incidenteel ook privégegevens van politiemedewerkers gelekt
DEN HAAG (ANP) - Door het datalek bij de politie zijn ook privégegevens van politiemedewerkers buitgemaakt. De politie bevestigt berichtgeving hierover door NOS en zegt dat het om incidentele gevallen gaat. Hoe vaak dit is gebeurd, is nog niet bekend.
Het gaat om politiemedewerkers die privégegevens in hun visitekaartje van het mailprogramma Outlook hadden staan. De medewerkers in kwestie hebben dit gemeld bij het meldpunt van de politie, dat afgelopen weekend speciaal hiervoor in het leven werd geroepen.
Een woordvoerder van de politie wist niet hoeveel meldingen sinds de opening van het meldpunt zijn binnengekomen. Wie de politie heeft gehackt en hoe dat kon gebeuren, wordt onderzocht. Eerder kwam wel naar buiten dat het ging om een account van een politiemedewerker dat is gehackt.
Scherp zijn
De politie vraagt medewerkers scherp te zijn op e-mails of telefoontjes die ze niet vertrouwen.
Justitieminister David van Weel schreef vrijdag nog in een Kamerbrief dat behalve namen van politiemedewerkers geen onderzoeksgegevens of privégegevens waren gelekt. Achteraf blijkt dat dus niet helemaal te kloppen. Maar de minister heeft toen gedeeld wat hij wist over de hack, zegt zijn woordvoerder daar nu over. De bewindsman wacht het onderzoek over het mogelijke lekken van privégegevens nog af.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
19 uur geleden