Incidenteel ook privégegevens van politiemedewerkers gelekt
DEN HAAG (ANP) - Door het datalek bij de politie zijn ook privégegevens van politiemedewerkers buitgemaakt. De politie bevestigt berichtgeving hierover door NOS en zegt dat het om incidentele gevallen gaat. Hoe vaak dit is gebeurd, is nog niet bekend.
Het gaat om politiemedewerkers die privégegevens in hun visitekaartje van het mailprogramma Outlook hadden staan. De medewerkers in kwestie hebben dit gemeld bij het meldpunt van de politie, dat afgelopen weekend speciaal hiervoor in het leven werd geroepen.
Een woordvoerder van de politie wist niet hoeveel meldingen sinds de opening van het meldpunt zijn binnengekomen. Wie de politie heeft gehackt en hoe dat kon gebeuren, wordt onderzocht. Eerder kwam wel naar buiten dat het ging om een account van een politiemedewerker dat is gehackt.
Scherp zijn
De politie vraagt medewerkers scherp te zijn op e-mails of telefoontjes die ze niet vertrouwen.
Justitieminister David van Weel schreef vrijdag nog in een Kamerbrief dat behalve namen van politiemedewerkers geen onderzoeksgegevens of privégegevens waren gelekt. Achteraf blijkt dat dus niet helemaal te kloppen. Maar de minister heeft toen gedeeld wat hij wist over de hack, zegt zijn woordvoerder daar nu over. De bewindsman wacht het onderzoek over het mogelijke lekken van privégegevens nog af.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
12 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
13 uur geleden