Incident tussen wolf en hond bij Zeist
ZEIST (ANP) - Bij Zeist is woensdagmorgen contact geweest tussen een wolf en een hond. Dat bevestigen de politie en de provincie Utrecht na berichtgeving door RTV Utrecht. Volgens de provincie is er "tot tweemaal toe contact geweest vanuit de wolf richting de hond". Een dierenarts heeft de hond onderzocht. Bij het dier zijn geen bijtverwondingen aangetroffen.
Het incident had plaats tussen 11.00 en 11.15 uur in een bos aan de Krakelingweg bij Zeist. "Mensen hebben de wolf gefilmd. Experts hebben die beelden ook gezien en vermoeden dat het om dezelfde solitaire wolf gaat die eerder contact met honden heeft gezocht", zegt een provinciewoordvoerder.
Bij een incident vorige week woensdag bij Austerlitz zou een wolf een meisje omver hebben geduwd of gelopen. Wolvenexperts vermoeden dat de wolf niet het kind in het vizier had, maar op een hond was afgegaan. Volgens deskundigen toonde de wolf atypisch gedrag door zo dicht bij mensen te komen en hun aanwezigheid te negeren. De provincie Utrecht heeft een DNA-analyse aangevraagd voor de vermoedelijke wolf die betrokken was bij dit incident. De provincie verwacht de uitslag daarvan op korte termijn.
Andere incidenten
Eerder deze maand waren twee andere incidenten met een wolf in de provincie Utrecht in het nieuws gekomen. Op 6 juli nam een wolf een hondje mee. Tien dagen later beet een wolf een meisje in haar zij.
Experts die de provincie Utrecht adviseren over de aanpak van de wolf die vermoedelijk bij de incidenten was betrokken, onderzoeken de mogelijkheden om het dier te zenderen om inzicht te krijgen in het gedrag van het dier. Ook bekijkt de provincie op welke wijze de wolf weer schuw gemaakt kan worden. Afschrikken met paintballs zou een optie kunnen zijn.
Een wolvenexpert van de Zoogdiervereniging, die de provincie adviseert, zei onlangs dat een vergunning tot afschot niet acuut nodig is, maar dat het goed is dat die gereed is voor het geval er een dreigende situatie voor mensen ontstaat.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De brand op een militair oefenterrein bij Weert is 500.000 vierkante meter groot, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand brak rond 13.15 uur uit en breidt steeds verder uit. Of het vuur beperkt is tot het oefenterrein bij de Geuzendijk, weet de woordvoerder niet zeker. Het vliegveld Kempen Airport, dat vooral wordt gebruikt voor recreatievluchten, wordt ontruimd. De rook trekt richting Budel.
8 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - De brandweer verwacht de natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant ergens "in de komende uren onder controle te krijgen", meldt de veiligheidsregio. Die verwachting is gebaseerd op de huidige inzet van blusmateriaal.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag bepaald dat het Openbaar Ministerie een aantal vragen moet beantwoorden over het raadplegen van politiesystemen door agenten in het onderzoek tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa. De rechtbank wil onder meer weten om hoeveel politiemensen en om welke systemen het gaat.
17 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Een natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag uitgebroken toen militairen daar oefenden. Dat laat de Koninklijke Marechaussee weten. Of de oefening ook de oorzaak van de brand was, is volgens de woordvoerder nog niet vast te stellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gezakt tot onder de 2000. Sinds eind januari is dat maar twee keer gebeurd. In de afgelopen weken zijn meerdere tijdelijke opvanglocaties geopend om de druk op het aanmeldcentrum te verminderen.
2 uur geleden