Incident nucleair complex Iran mogelijk aanslag
TEHERAN/NEW YORK (ANP) - Een incident in een nucleair complex in Iran is mogelijk een aanslag geweest. Een explosief zou een groot deel van het bovengrondse gedeelte van een installatie bij de stad Natanz hebben verwoest, stelt een Midden Oosten-inlichtingenfunctionaris in The New York Times. Dat zou dan een klap zijn voor het internationaal omstreden nucleaire programma van de streng-islamitische staat, een aartsvijand van de Verenigde Staten en Israël.
Iraanse autoriteiten daarentegen stellen dat er vrijwel niets aan de hand was en spreken over een ongeval. Het zou gaan om een brand in een loods in aanbouw. Volgens een woordvoerder van de nationale Organisatie voor Atoomenergie is er geen schade aan de reactor en vielen er geen slachtoffers.
Volgens analisten in de Verenigde Staten trof een brand een nieuwe productiecomplex voor centrifuges die nodig zijn voor de verrijking van uranium. Daarnaast claimde een onbekende groep verantwoordelijk te zijn voor het incident en sprak over een aanslag.
Uraniumverrijking
Het complex in Natanz is de belangrijkste Iraanse centrale voor uraniumverrijking. Verrijkt uranium wordt gebruikt in kernreactoren en kernwapens. Iran heeft altijd ontkend zijn kernprogramma te gebruiken voor militaire doeleinden.
Teheran schortte wel bepaalde verplichtingen uit een internationaal atoomakkoord van 2015 op, nadat de VS zich in 2018 hadden teruggetrokken uit de deal. In het akkoord werd Iran opheffing van sancties beloofd in ruil voor het beperken van zijn kernprogramma. Nieuwe economische sancties door Washington hebben de Iraanse economie hard getroffen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-landen hebben ermee ingestemd om niet langer een speciale asielstatus te verlenen aan dienstplichtige Oekraïners die nieuw naar de EU vluchten. Dat voorstel deed de Europese Commissie een paar weken geleden. Die status blijft intact voor alle Oekraïners die al naar de EU zijn gevlucht.
32 minuten geledenFONTAINEBLEAU/PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk worden na erg warme dagen hevige onweersbuien verwacht in vrijwel heel het land. Weerberichten waarschuwen voor onweer met veel regenval, hagel en windstoten. De onweersbuien zouden enkele dagen duren. Het weer betekent een opluchting voor brandbestrijders in het door een aantal natuurbranden geplaagde land.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Elk arrestatieteam van immigratiedienst ICE zal voortaan een agent met een bodycam hebben. Dat belooft het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS) volgens CBS News. Dit na de twee dodelijke schietincidenten van afgelopen week.
46 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vliegt komend weekend naar de Verenigde Staten. Dat zeggen bronnen tegen Israëlische media als The Jerusalem Post. Netanyahu zou de Amerikaanse president Donald Trump willen ontmoeten, al staat zo'n verzoek officieel nog niet ingepland.
49 minuten geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het dodental door de uitbraak van ebola in de Democratische Republiek Congo is in ongeveer twee weken verdubbeld. Het officiële dodental staat inmiddels op 754, een forse toename ten opzichte van de 377 doden die op 28 juni werden gemeld. Het aantal bevestigde besmettingen is inmiddels de 2000 voorbij.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Na een giftig lek op een vrachtschip in de Belgische Waaslandhaven, bij Antwerpen, dinsdagavond zijn tientallen havenmedewerkers ziek geworden. Eén iemand ligt op de intensive care. 25 anderen werden onwel door de vrijgekomen dampen, maar hoefden niet in het ziekenhuis te blijven. Volgens burgemeester Marc Van de Vijver van Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht lijkt het grootste gevaar inmiddels geweken.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Iran meldt tientallen burgerdoden door de Amerikaanse luchtaanvallen van de afgelopen dagen in het zuiden van het land. Ook zouden honderden mensen gewond zijn geraakt.
2 uur geleden