Incident London Bridge was terreurdaad
LONDEN (ANP) - Het steek- en schietincident vrijdagmiddag in Londen was een terreurdaad. Dat heeft de antiterreureenheid van de Londense politie bekendgemaakt. De dader werd door de politie doodgeschoten. Over zijn identiteit is nog niets bekendgemaakt.
De politie kwam massaal in actie na meldingen van een steekpartij op de London Bridge in het centrum. Daarbij werden meerdere mensen gestoken.
Doordat er een melding kwam dat de man mogelijk een explosief bij zich had, werden speciale eenheden naar de brug gestuurd. Op een filmpje van het incident is te zien hoe een politieman op een op de grond liggende man schiet na een worsteling. Een op een explosief lijkend voorwerp dat de dader op zijn lichaam droeg bleek onschuldig.
De brug was in 2017 ook het decor voor een terreurdaad. Toen reden drie jihadisten acht mensen dood met een busje.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Vrede die is toegekend aan Navanethem Pillay, oud-rechter van het Internationaal Strafhof (ICC), is extra belangrijk gezien de huidige aanvallen op het internationaal recht. Dat stelt ICC-voorzitter Tomoko Akane in een verklaring.
2 minuten geledenNEURENBERG (ANP) - Navanethem Pillay, die dit jaar de Nobelprijs voor de Vrede toegekend heeft gekregen, heeft laten weten verrast te zijn door de prijs. Ook grapte ze dat ze de prijs misschien wel zou "delen" met de Amerikaanse president Donald Trump.
31 minuten geledenGENÈVE/WASHINGTON (ANP/AFP) - Het mensenrechtenbureau van de VN heeft het Amerikaanse besluit een executie rechtstreeks uit te zenden "een openbare terechtstelling" en "een vorm van marteling" genoemd. Het Pentagon maakte bekend dat de executie met een vuurpeloton van een terdoodveroordeelde ex-militair 3 december voor publiek toegankelijk is en wordt gelivestreamd.
35 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-Mensenrechtenkantoor heeft verheugd gereageerd op de toekenning van de Nobelprijs voor de Vrede aan voormalig hoofd Navanethem Pillay. Zij leidde het bureau van 2008 tot 2014.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In de buurt van het belangrijke treinstation Brussel-Centraal zijn in de Belgische hoofdstad zware rellen uitgebroken. Er hebben zich honderden in het zwart geklede jongeren verzameld en de politie wordt bekogeld met houten balken, glazen flessen en vuilnisbakken. Agenten reageren met traangas en door een waterkanon in te zetten.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Nobelprijs voor de Vrede gaat dit jaar naar rechter en oud-VN-mensenrechtenchef Navanethem Pillay. Zij krijgt de prijs voor haar inzet voor vrede en internationaal recht, aldus het Noorse Nobelcomité vrijdag. Het comité stelt dat de Zuid-Afrikaanse "de reikwijdte en de impact van het internationaal recht aanzienlijk heeft vergroot". Pillay was rechter bij het hooggerechtshof van Zuid-Afrika, het Rwandatribunaal en het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische techreus Yandex heeft opnieuw melding gemaakt van een aanval op een datacentrum, de tweede in twee dagen. Een droneaanval trof een locatie in de regio Kaloega.
1 uur geleden