Incident London Bridge was terreurdaad
LONDEN (ANP) - Het steek- en schietincident vrijdagmiddag in Londen was een terreurdaad. Dat heeft de antiterreureenheid van de Londense politie bekendgemaakt. De dader werd door de politie doodgeschoten. Over zijn identiteit is nog niets bekendgemaakt.
De politie kwam massaal in actie na meldingen van een steekpartij op de London Bridge in het centrum. Daarbij werden meerdere mensen gestoken.
Doordat er een melding kwam dat de man mogelijk een explosief bij zich had, werden speciale eenheden naar de brug gestuurd. Op een filmpje van het incident is te zien hoe een politieman op een op de grond liggende man schiet na een worsteling. Een op een explosief lijkend voorwerp dat de dader op zijn lichaam droeg bleek onschuldig.
De brug was in 2017 ook het decor voor een terreurdaad. Toen reden drie jihadisten acht mensen dood met een busje.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en Oman stevenen af op een deal over het beheer van de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die informatie kreeg van Iraanse en Amerikaanse bronnen.
34 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Drie leeuwinnen in een dierentuin in Tokio zijn vermoedelijk overleden door een hitteberoerte. Nog enkele andere leeuwen worden behandeld nadat ze ziek waren geworden door de aanhoudende hitte en hoge luchtvochtigheid, meldt de dierentuin dinsdag.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental van de aardbevingen die Venezuela in juni troffen, is opgelopen tot 6125. Dat heeft parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez maandag bekendgemaakt.
7 uur geledenCAÏRO (ANP) - Qatar, Egypte en Turkije veroordelen het Israëlische geweld in Gaza. Dat zeggen de bemiddelaars in een gezamenlijke verklaring. De landen wijzen op "voortdurende Israëlische schendingen in de Gazastrook, met name het bombarderen van zorginstellingen en infrastructuur, en de burgerslachtoffers, onder wie vrouwen en kinderen".
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De nieuwe dienstplicht in Denemarken is ingegaan. Ongeveer 1600 militaire rekruten zijn maandag begonnen aan de verlengde dienstperiode. Deze duurt elf maanden, in plaats van de eerdere standaard vier maanden. De dienstplicht is ook uitgebreid naar vrouwen.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - De Russische oppositiepoliticus Boris Nadezjdin is Rusland ontvlucht. In een video op sociale media is hij te zien voor de Eiffeltoren, waar hij zegt blij te zijn dat hij in leven is en vrij is, "zij het niet in Rusland". Onduidelijk is hoe en wanneer hij het land heeft verlaten, schrijft The Moscow Times.
17 uur geledenARCHIPO-OSIPOVKA (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op een Russische badplaats aan de Zwarte Zee zijn zeker zes doden gevallen. Dat meldt de regiogouverneur. Eerder was nog sprake van drie doden. Onder de overledenen zijn drie kinderen. Zeker veertig anderen raakten gewond.
17 uur geleden