Incident London Bridge was terreurdaad
LONDEN (ANP) - Het steek- en schietincident vrijdagmiddag in Londen was een terreurdaad. Dat heeft de antiterreureenheid van de Londense politie bekendgemaakt. De dader werd door de politie doodgeschoten. Over zijn identiteit is nog niets bekendgemaakt.
De politie kwam massaal in actie na meldingen van een steekpartij op de London Bridge in het centrum. Daarbij werden meerdere mensen gestoken.
Doordat er een melding kwam dat de man mogelijk een explosief bij zich had, werden speciale eenheden naar de brug gestuurd. Op een filmpje van het incident is te zien hoe een politieman op een op de grond liggende man schiet na een worsteling. Een op een explosief lijkend voorwerp dat de dader op zijn lichaam droeg bleek onschuldig.
De brug was in 2017 ook het decor voor een terreurdaad. Toen reden drie jihadisten acht mensen dood met een busje.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse modellenscout Daniel Siad, die banden had met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, is dood aangetroffen in zijn woning buiten Parijs. Dat meldt het Franse openbaar ministerie. Siad werd ervan beschuldigd Epstein te hebben geholpen bij mensenhandel en het misbruik van jonge vrouwen.
23 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oud-premier Viktor Orbán heeft gezegd dat de regering van zijn opvolger Péter Magyar zich schuldig maakt aan "tirannie". Ook zei hij functionarissen die worden aangesteld door de Tisza-regering te beschouwen als "onrechtmatig".
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Milieu, Monique Barbut, heeft haar ontslag aangekondigd. Dat doet zij nadat het parlement een wetsvoorstel heeft goedgekeurd dat het gebruik van pesticiden die schadelijk zijn voor bijen weer toestaat. Volgens Barbut was het wetsvoorstel "één milieutegenslag te veel", zo schrijft ze op LinkedIn.
2 uur geledenZAWTAR EL GHARBIYEH (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft woensdag een van de "proefgebieden" in het zuiden van Libanon bezocht. Hij zei er te werken aan een "volledige Israëlische terugtrekking" uit bezet gebied. Daarvoor zou hij alle politieke en diplomatieke middelen inzetten.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De burgemeester van Seoul, Oh Se-hoon, is veroordeeld voor het illegaal laten financieren van peilingen. Hij heeft een boete gekregen van 10 miljoen won (bijna 6000 euro). De burgemeester heeft volgens de rechter opdracht gegeven opiniepeilingen uit te laten voeren in de aanloop naar de tussentijdse burgemeestersverkiezingen in 2021, schrijft The Korea Times. Hij zou een trouwe aanhanger hebben gevraagd de kosten te dekken.
2 uur geledenBRAUNAU AM INN (ANP/DPA) - Het geboortehuis van Adolf Hitler in de Oostenrijkse plaats Braunau am Inn gaat woensdag open als politiebureau. Dat hebben de autoriteiten gedaan om een eind te maken aan de komst van neo-nazi's naar het huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft een akkoord met Saudi-Arabië goedgekeurd dat het land een civiel nucleair programma biedt. Het bevat geen clausule die de verrijking van uranium verbiedt. Dat meldden The Wall Street Journal en Reuters, elk op basis van ingewijden, dinsdagavond.
4 uur geleden