Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Incident London Bridge was terreurdaad

Incident London Bridge was terreurdaad

LONDEN (ANP) - Het steek- en schietincident vrijdagmiddag in Londen was een terreurdaad. Dat heeft de antiterreureenheid van de Londense politie bekendgemaakt. De dader werd door de politie doodgeschoten. Over zijn identiteit is nog niets bekendgemaakt.

De politie kwam massaal in actie na meldingen van een steekpartij op de London Bridge in het centrum. Daarbij werden meerdere mensen gestoken.

Doordat er een melding kwam dat de man mogelijk een explosief bij zich had, werden speciale eenheden naar de brug gestuurd. Op een filmpje van het incident is te zien hoe een politieman op een op de grond liggende man schiet na een worsteling. Een op een explosief lijkend voorwerp dat de dader op zijn lichaam droeg bleek onschuldig.

De brug was in 2017 ook het decor voor een terreurdaad. Toen reden drie jihadisten acht mensen dood met een busje.

Meer uit Buitenland

Medewerkster laboratorium in regio Irkoetsk overlijdt aan pest

IRKOETSK/SJELECHOV (ANP) - Russische autoriteiten hebben in het oosten van het land tweehonderd mensen onder medisch toezicht geplaatst als gevolg van een sterfgeval in een laboratorium door de pest. Dit meldt onder meer The Moscow Times.

6 minuten geleden
Ook zesde persoon op borgtocht vrij na dreiging bij Britse basis

LONDEN (ANP/AFP) - Een 25-jarige Brits-Iraanse man die donderdag in Londen werd opgepakt op verdenking van terroristische activiteiten is op borgtocht vrijgelaten. Eerder werden in het onderzoek naar een mogelijke terroristische dreiging tegen de luchtmachtbasis van Fairford, 100 kilometer ten westen van Londen, al vijf mannen aangehouden die ook snel op borgtocht werden vrijgelaten.

42 minuten geleden
102-jarige vrouw overleden door overstromingen in Spanje

MADRIGUERAS (ANP/RTR) - Door overstromingen in het zuidoosten van Spanje is een 102-jarige vrouw om het leven gekomen, melden de regionale autoriteiten. Tientallen anderen werden door hulpdiensten gered.

1 uur geleden
Resten Bulgaarse tsaar na ruim 1000 jaar terug naar huis

THESSALONIKI (ANP/RTR) - De overblijfselen van een Bulgaarse tsaar zijn in het Griekse Thessaloniki na meer dan duizend jaar overgedragen aan Bulgarije. Tsaar Samuel leidde een Bulgaars rijk van 997 tot 1014 waarbij hij oorlog voerde met het aangrenzende Byzantijnse Rijk. Samuels rijk besloeg steeds grotere delen van de Balkan, maar aan het begin van de elfde eeuw kregen de Byzantijnen de overhand en versloegen zijn leger definitief in 1014.

1 uur geleden
Rebellen in Tigray uit regionale hoofdstad verdreven

MEKELLE (ANP/AFP) - Rebellen in Tigray hebben zaterdag de regionale hoofdstad Mekelle in het noorden van Ethiopië verlaten, melden een lokale journalist en inwoners aan het Franse persbureau AFP. Pro-regeringstroepen zouden steeds verder oprukken richting de stad.

3 uur geleden
Vliegveld van Vilnius weer open na dronemelding

VILNIUS (ANP/RTR) - Het vliegveld van Vilnius in Litouwen is weer open, meldt het nationale crisiscentrum van het land. Eerder op zaterdagochtend werd de luchthaven afgesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen.

3 uur geleden
Vliegveld van Vilnius gesloten om vermoedelijke drone uit Belarus

VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius in Litouwen is zaterdagochtend gesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen. Dat meldt het nationale crisiscentrum van het land. Volgens het centrum zijn NAVO-gevechtsvliegtuigen voor luchtbewaking boven de Baltische staten opgestegen.

4 uur geleden