Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ince niet langer presidentskandidaat, Erdogan achter in peilingen

Ince niet langer presidentskandidaat, Erdogan achter in peilingen

ISTANBUL (ANP/RTR) - Kandidaat in de Turkse presidentsverkiezingen Muharrem Ince trekt zich terug uit de race. Met de terugtrekking van de 59-jarige leider van de Memleket Partisi (Thuisland Partij) blijven er drie presidentskandidaten over in de verkiezingen van zondag. Volgens de laatste peilingen lijkt er een groter gat te ontstaan tussen koploper Kemal Kilicdaroglu en huidig president Recep Tayyip Erdogan.

Volgens Turks onderzoeksbureau Konda zou ruim 49 procent van de Turken stemmen op oppositieleider Kilicdaroglu van de centrumlinkse Republikeinse Volkspartij (CHP). Erdogan loopt achter met een ruime 43 procent. Het wegvallen van Ince, voormalig partijleider van de CHP, zou positief uitpakken voor Kilicdaroglu. Ince stond op een kleine 2 procent in de peilingen van Konda. Ince was in de verkiezingen van 2018 namens de CHP de voornaamste tegenstander van Erdogan.

Als de peilingen kloppen zou er een tweede ronde komen tussen Erdogan en Kilicdaroglu. De onafhankelijke nationalistische presidentskandidaat Sinan Ogan kan volgens de peilingen rekenen op een ruime 4 procent. Zondag zijn er ook parlementsverkiezingen. Daarin staat de regerende coalitie van Erdogan volgens de peilingen op 44 procent. De oppositiepartijen onder leiding van Kilicdaroglu staan op een ruime 39 procent. De linkse pro-Koerdische Democratische Partij van de Volkeren (HDP) staat op zeker 12 procent. De HDP steunt Kilicdaroglu in de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Rusland: nieuwe sancties VS maken vredesdeal Oekraïne lastiger

MOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.

54 minuten geleden
Canadese premier verwelkomt idee van geassocieerd lidmaatschap EU

STRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.

1 uur geleden
Palestijnse Autoriteit: weigering VS-visum aan Abbas ongegrond

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.

1 uur geleden
VN-missie: VS mogelijk achter oorlogsmisdaden in Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.

2 uur geleden
Brussel wil maximale schermtijd van 1 uur voor kinderen

STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.

3 uur geleden
Zelensky wijst tijdelijke procureur-generaal aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.

3 uur geleden
Tientallen millimeters regen zorgen voor wateroverlast in Spanje

VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.

3 uur geleden