Incassobureaus voldoen nog niet aan nieuwe wet
DEN HAAG (ANP) - Geen enkele onderzochte incassodienstverlener voldoet al aan de strengere kwaliteitseisen die een nieuwe wet voorschrijft. Dat concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na onderzoek. De inspectie noemt de eerste bevindingen "zorgelijk". Vooral in de communicatie met mensen met schulden zijn nog veel tekortkomingen.
Volgens de inspectie worden mensen met een schuld regelmatig te laat benaderd of dreigen incassobureaus onrechtmatig met juridische stappen. Door de nieuwe wet mogen alleen nog gecertificeerde deurwaarders dreigen met een dagvaarding. Andere incassodienstverleners zijn hier niet toe bevoegd.
Sinds 1 april moeten incassodienstverleners voldoen aan de veel strengere eisen, maar pas vanaf begin volgend jaar handhaaft de inspectie. Tot dan richt het orgaan zich op het informeren over de nieuwe regels en het stimuleren van de naleving ervan. De afgelopen maanden hield de inspectie steekproeven en ging langs bij elf incassodienstverleners. Ze kregen geen boete, maar wel te horen hoe het beter kan.
"Geen enkele dienstverlener had zijn zaken volledig op orde", zegt Hans Faber, hoofdinspecteur Inspectie Justitie en Veiligheid. "Dat moet echt anders. Dit doen we om te zorgen dat mensen met een schuld netjes worden behandeld en niet verder in de problemen raken."
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
8 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
12 uur geleden