Incassobureaus voldoen nog niet aan nieuwe wet
DEN HAAG (ANP) - Geen enkele onderzochte incassodienstverlener voldoet al aan de strengere kwaliteitseisen die een nieuwe wet voorschrijft. Dat concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na onderzoek. De inspectie noemt de eerste bevindingen "zorgelijk". Vooral in de communicatie met mensen met schulden zijn nog veel tekortkomingen.
Volgens de inspectie worden mensen met een schuld regelmatig te laat benaderd of dreigen incassobureaus onrechtmatig met juridische stappen. Door de nieuwe wet mogen alleen nog gecertificeerde deurwaarders dreigen met een dagvaarding. Andere incassodienstverleners zijn hier niet toe bevoegd.
Sinds 1 april moeten incassodienstverleners voldoen aan de veel strengere eisen, maar pas vanaf begin volgend jaar handhaaft de inspectie. Tot dan richt het orgaan zich op het informeren over de nieuwe regels en het stimuleren van de naleving ervan. De afgelopen maanden hield de inspectie steekproeven en ging langs bij elf incassodienstverleners. Ze kregen geen boete, maar wel te horen hoe het beter kan.
"Geen enkele dienstverlener had zijn zaken volledig op orde", zegt Hans Faber, hoofdinspecteur Inspectie Justitie en Veiligheid. "Dat moet echt anders. Dit doen we om te zorgen dat mensen met een schuld netjes worden behandeld en niet verder in de problemen raken."
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
9 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
10 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
11 uur geleden