Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Incassobureaus voldoen nog niet aan nieuwe wet

Incassobureaus voldoen nog niet aan nieuwe wet

DEN HAAG (ANP) - Geen enkele onderzochte incassodienstverlener voldoet al aan de strengere kwaliteitseisen die een nieuwe wet voorschrijft. Dat concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na onderzoek. De inspectie noemt de eerste bevindingen "zorgelijk". Vooral in de communicatie met mensen met schulden zijn nog veel tekortkomingen.

Volgens de inspectie worden mensen met een schuld regelmatig te laat benaderd of dreigen incassobureaus onrechtmatig met juridische stappen. Door de nieuwe wet mogen alleen nog gecertificeerde deurwaarders dreigen met een dagvaarding. Andere incassodienstverleners zijn hier niet toe bevoegd.

Sinds 1 april moeten incassodienstverleners voldoen aan de veel strengere eisen, maar pas vanaf begin volgend jaar handhaaft de inspectie. Tot dan richt het orgaan zich op het informeren over de nieuwe regels en het stimuleren van de naleving ervan. De afgelopen maanden hield de inspectie steekproeven en ging langs bij elf incassodienstverleners. Ze kregen geen boete, maar wel te horen hoe het beter kan.

"Geen enkele dienstverlener had zijn zaken volledig op orde", zegt Hans Faber, hoofdinspecteur Inspectie Justitie en Veiligheid. "Dat moet echt anders. Dit doen we om te zorgen dat mensen met een schuld netjes worden behandeld en niet verder in de problemen raken."

Meer uit Financieel

OpenAI schort groot Brits datacenterproject op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.

32 minuten geleden
Gasunie tekent overeenkomst voor waterstofverbinding met België

GRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.

1 uur geleden
Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

1 uur geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

1 uur geleden
IMF verwacht tot 50 miljard dollar aan steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.

1 uur geleden
Beurzen in New York openen dag na opluchtingsrally licht lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.

2 uur geleden
Brussel wil soepelere regels methaanuitstoot voor energie-import

BRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.

2 uur geleden