Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Incassobureaus voldoen nog niet aan nieuwe wet

Incassobureaus voldoen nog niet aan nieuwe wet

DEN HAAG (ANP) - Geen enkele onderzochte incassodienstverlener voldoet al aan de strengere kwaliteitseisen die een nieuwe wet voorschrijft. Dat concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na onderzoek. De inspectie noemt de eerste bevindingen "zorgelijk". Vooral in de communicatie met mensen met schulden zijn nog veel tekortkomingen.

Volgens de inspectie worden mensen met een schuld regelmatig te laat benaderd of dreigen incassobureaus onrechtmatig met juridische stappen. Door de nieuwe wet mogen alleen nog gecertificeerde deurwaarders dreigen met een dagvaarding. Andere incassodienstverleners zijn hier niet toe bevoegd.

Sinds 1 april moeten incassodienstverleners voldoen aan de veel strengere eisen, maar pas vanaf begin volgend jaar handhaaft de inspectie. Tot dan richt het orgaan zich op het informeren over de nieuwe regels en het stimuleren van de naleving ervan. De afgelopen maanden hield de inspectie steekproeven en ging langs bij elf incassodienstverleners. Ze kregen geen boete, maar wel te horen hoe het beter kan.

"Geen enkele dienstverlener had zijn zaken volledig op orde", zegt Hans Faber, hoofdinspecteur Inspectie Justitie en Veiligheid. "Dat moet echt anders. Dit doen we om te zorgen dat mensen met een schuld netjes worden behandeld en niet verder in de problemen raken."

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

14 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

15 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

15 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

18 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

18 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

19 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

20 uur geleden