Inbraakpiek viel deze zomer lager uit door corona
TILBURG (ANP) - De piek in het aantal woninginbraken die zich normaal voordoet in juli en augustus is dit jaar uitgebleven, bevestigt een woordvoerder van Interpolis na berichtgeving in De Telegraaf. Volgens hem komt dat doordat veel mensen vanwege de coronacrisis niet met vakantie zijn geweest en de zomer thuis hebben doorgebracht. Dat schrikt inbrekers af.
Uit de eigen 'inbraakmonitor' van Interpolis komt naar voren dat het aantal inbraken en pogingen daartoe met 20 procent is gedaald ten opzichte van vorig jaar. Van januari tot en met de derde week van augustus noteerde de verzekeraar 18.089 gevallen, tegen 22.678 in dezelfde periode vorig jaar.
Sinds juni liep het aantal inbraken wel op vergeleken met de maanden ervoor, maar het haalde nergens het niveau van de zomers in voorgaande jaren. "Het is wat dat betreft geen normaal jaar", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet meer inzetten op een cultuurverandering om geweld tegen vrouwen tegen te gaan, stelt Mariëtte Hamer. De Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld ziet in het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "nog onvoldoende aanknopingspunten". Het gereserveerde bedrag van ongeveer 10 miljoen euro is volgens Hamer niet genoeg.
44 minuten geledenBREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) wil een herbeoordeling van een rapport over discriminatie van moslimjongeren dat een aantal weken geleden verscheen. Reden is berichtgeving van Trouw, waaruit blijkt dat er mogelijk sprake was van belangenverstrengeling.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De StemWijzer die twee weken terug online ging, is inmiddels meer dan een miljoen keer ingevuld. Dat meldt ProDemos, initiatiefnemer van de StemWijzer. De stemhulp is op maat ontwikkeld voor 258 gemeenten en bestaat uit zo'n dertig stellingen over lokale thema's.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie in hoger beroep vrijgesproken van opruiing. Eerder legde de rechtbank de politicus een werkstraf op van tweehonderd uur, zoals door het Openbaar Ministerie was geëist.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De politie heeft zo'n tweehonderd tips binnengekregen na het tonen van een hologram van een verdachte in een verkrachtingszaak in Bilthoven uit 2009. "Voor wie nog twijfelt: we hebben DNA van de verkrachter, dus zo kunnen we vaststellen of het om de dader gaat", roept de politie mogelijke andere tipgevers andermaal op.
2 uur geleden