Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In zomer kwart minder asielzoekers dan vorig jaar

In zomer kwart minder asielzoekers dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 8100 mensen hebben in juli, augustus en september asiel aangevraagd in Nederland. Dat is bijna een kwart minder dan in dezelfde maanden vorig jaar. Toen waren er ruim 10.500 asielverzoeken, en het jaar daarvoor vroegen in dat kwartaal ruim 11.000 mensen om asiel in Nederland.

Statistiekbureau CBS heeft de nareizigers niet meegerekend in de cijfers. Dat zijn mensen die naar Nederland mogen komen om zich aan te sluiten bij een familielid dat asiel heeft gekregen. Hun aantallen zijn stabiel: 2650 mensen in juli, augustus en september van dit jaar, 2600 in diezelfde maanden vorig jaar.

Sinds het begin van dit jaar waren er iets minder dan 25.000 asielaanvragen. Dat is vrijwel gelijk aan vorig jaar. Toen hadden iets meer dan 25.000 mensen asiel aangevraagd in de eerste negen maanden.

Herkomstlanden

Syriërs vormen de grootste groep asielzoekers. In het derde kwartaal vroegen ongeveer 3300 mensen uit dat land asiel aan in Nederland. Maar ook dat is minder dan in vorig jaar. Toen vroegen 4320 Syriërs asiel aan in juli, augustus en september. Daarna volgen Turkije, Eritrea en Somalië als herkomstlanden.

De meeste asielzoekers zijn jonger dan 35 jaar. Dit geldt vooral bij de asielzoekers uit Eritrea, meer dan de helft van hen is minderjarig.

Meer uit Binnenland

Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

2 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

5 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

11 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

12 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

12 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

13 uur geleden