In ziekenhuizen kunnen weer iets meer operaties aan knie en heup
UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen kunnen weer iets meer planbare ingrepen zoals knie- en heupoperaties uitvoeren. Deze week geven 23 ziekenhuizen aan dat ze dit soort zorg weer helemaal kunnen uitvoeren, tegenover 20 vorige week, zo meldt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa).
De overige 49 ziekenhuizen waar de NZa gegevens van heeft, kunnen deze zorg momenteel nog slechts deels leveren.
Het aantal ziekenhuizen dat ook de kritieke planbare zorg, zoals bijvoorbeeld kankerbehandelingen, op tijd kan uitvoeren is afgelopen week gelijk gebleven, aldus de NZa. Het gaat om 68 ziekenhuizen. Kritieke planbare zorg is zorg die binnen zes weken moet worden uitgevoerd om gezondheidsschade te voorkomen.
Gebruikelijk
Ziekenhuizen voeren iets minder operaties uit dan vorige week. Momenteel zijn er 18 procent minder operatiekamers in gebruik dan normaal, tegenover 15 procent vorige week. De afname komt waarschijnlijk door de vakantieperiode, zegt de NZa daarover. "Het is gebruikelijk dat in deze periode minder operaties worden uitgevoerd."
Het ziekteverzuim onder zorgpersoneel blijft onverminderd hoog, meldt de autoriteit. Op de intensive cares van ziekenhuizen zit momenteel 10,3 procent van de medewerkers thuis. Dat was vorige week ook al zo. Op de verpleegafdelingen nam het percentage personeel dat ziek is gemeld af van 10,4 procent naar 10 procent.
Vervolgzorg
De NZa waarschuwt ziekenhuizen dat ook in de rest van de zorg, zoals bij de huisartsen en in de thuiszorg, het ziekteverzuim hoog blijft. Iemand die een operatie ondergaat, heeft daarna soms bijvoorbeeld een tijdje thuiszorg nodig. Daar moeten ziekenhuizen bij het vergroten van het aantal ingrepen rekening mee houden, aldus de autoriteit. De zogenoemde 'vervolgzorg' mag niet extra worden belast.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
17 uur geleden