In ziekenhuizen kunnen weer iets meer operaties aan knie en heup
UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen kunnen weer iets meer planbare ingrepen zoals knie- en heupoperaties uitvoeren. Deze week geven 23 ziekenhuizen aan dat ze dit soort zorg weer helemaal kunnen uitvoeren, tegenover 20 vorige week, zo meldt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa).
De overige 49 ziekenhuizen waar de NZa gegevens van heeft, kunnen deze zorg momenteel nog slechts deels leveren.
Het aantal ziekenhuizen dat ook de kritieke planbare zorg, zoals bijvoorbeeld kankerbehandelingen, op tijd kan uitvoeren is afgelopen week gelijk gebleven, aldus de NZa. Het gaat om 68 ziekenhuizen. Kritieke planbare zorg is zorg die binnen zes weken moet worden uitgevoerd om gezondheidsschade te voorkomen.
Gebruikelijk
Ziekenhuizen voeren iets minder operaties uit dan vorige week. Momenteel zijn er 18 procent minder operatiekamers in gebruik dan normaal, tegenover 15 procent vorige week. De afname komt waarschijnlijk door de vakantieperiode, zegt de NZa daarover. "Het is gebruikelijk dat in deze periode minder operaties worden uitgevoerd."
Het ziekteverzuim onder zorgpersoneel blijft onverminderd hoog, meldt de autoriteit. Op de intensive cares van ziekenhuizen zit momenteel 10,3 procent van de medewerkers thuis. Dat was vorige week ook al zo. Op de verpleegafdelingen nam het percentage personeel dat ziek is gemeld af van 10,4 procent naar 10 procent.
Vervolgzorg
De NZa waarschuwt ziekenhuizen dat ook in de rest van de zorg, zoals bij de huisartsen en in de thuiszorg, het ziekteverzuim hoog blijft. Iemand die een operatie ondergaat, heeft daarna soms bijvoorbeeld een tijdje thuiszorg nodig. Daar moeten ziekenhuizen bij het vergroten van het aantal ingrepen rekening mee houden, aldus de autoriteit. De zogenoemde 'vervolgzorg' mag niet extra worden belast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse Patriots blijven maximaal een half jaar langer in Polen. Een ander deel van de inzet om een cruciaal knooppunt voor hulp aan Oekraïne te verdedigen, wordt wel teruggehaald. Het gaat daarbij om een Nasams-luchtafweersysteem en antidronesystemen, meldt het kabinet aan de Tweede Kamer.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien. Donderdag debatteert de Tweede Kamer over woningbouw.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.
4 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
7 uur geleden