Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In Weiteveen gebruikte vuurwapens volgens OM illegaal verkregen

In Weiteveen gebruikte vuurwapens volgens OM illegaal verkregen

GRONINGEN (ANP) - De vuurwapens die vermoedelijk zijn gebruikt bij de twee moorden in het Drentse Weiteveen zijn volgens het Openbaar Ministerie illegaal verkregen. De verdachte had er geen vergunning voor. De politie doet onderzoek naar de herkomst van de wapens, meldt het OM.

Volgens justitie wijst alles erop dat de 50-jarige verdachte uit Klazienaveen meerdere vuurwapens heeft gebruikt. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) onderzoekt momenteel de vuurwapens die zijn gevonden op de plekken aan de Bargerweg in Weiteveen waar op dinsdag 16 januari werd geschoten. Daarbij kwamen een 38-jarige man en een 44-jarige vrouw om het leven. Volgens het OM heeft de verdachte de slachtoffers met voorbedachten rade gedood.

De raadkamer van de rechtbank in Groningen besloot woensdag dat de verdachte negentig dagen langer vast blijft zitten. De eerste openbare zitting in de zaak van de dubbele moord staat gepland op 17 april in de rechtbank in Assen.

Langlopend conflict

De verdachte had een langlopend conflict met de slachtoffers. Beide partijen deden in de afgelopen twaalf maanden aangiften tegen elkaar van in hun ogen overlastgevend of strafbaar gedrag.

De verdachte was in bezit van een wapenvergunning voor andere wapens. De politie houdt toezicht op het wapenbezit. Wapendeskundigen noemen het in het AD opmerkelijk dat de man uit Klazienaveen nog een wapenvergunning had, omdat sportschutters en jagers van onbesproken gedrag moeten zijn, terwijl er aangiftes tegen de man lagen. De politie zegt daarover: "We evalueren als politie in dergelijke impactvolle zaken altijd ons handelen. In deze specifieke casus doen we dat onder andere in relatie tot de meldingen en aangiften van de verdachte en het slachtoffer, voor de gebeurtenissen op 16 januari. Ook het bezit van de vergunde wapens van de verdachte maakt hier deel van uit."

De politie Noord-Nederland noemt het "een complexe casus die vraagt om een zorgvuldige en volledige analyse. Dat kost tijd en die tijd willen we ook nemen." Het is niet bekend wanneer de politie klaar is met het onderzoek naar haar eigen handelen.

Meer uit Binnenland

Organisatie Pride Amsterdam pakt uit voor 30e editie

AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.

7 uur geleden
Gemeente Breda roept op niet meer naar drukke binnenstad te komen

BREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.

11 uur geleden
Schade aan bovenleiding bij Utrecht groter dan gedacht

UTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.

12 uur geleden
NS overrompeld door troep carnavalsvierders: neem rommel mee

UTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.

12 uur geleden
Brabantse gemeenten: kleed je warm aan tijdens carnaval

BREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.

13 uur geleden
Reparatie bovenleiding bij Utrecht duurt langer dan verwacht

UTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.

15 uur geleden
Toezichthouder: versterking huizen Groningen moet sneller

DEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.

16 uur geleden