Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In Weiteveen gebruikte vuurwapens volgens OM illegaal verkregen

In Weiteveen gebruikte vuurwapens volgens OM illegaal verkregen

GRONINGEN (ANP) - De vuurwapens die vermoedelijk zijn gebruikt bij de twee moorden in het Drentse Weiteveen zijn volgens het Openbaar Ministerie illegaal verkregen. De verdachte had er geen vergunning voor. De politie doet onderzoek naar de herkomst van de wapens, meldt het OM.

Volgens justitie wijst alles erop dat de 50-jarige verdachte uit Klazienaveen meerdere vuurwapens heeft gebruikt. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) onderzoekt momenteel de vuurwapens die zijn gevonden op de plekken aan de Bargerweg in Weiteveen waar op dinsdag 16 januari werd geschoten. Daarbij kwamen een 38-jarige man en een 44-jarige vrouw om het leven. Volgens het OM heeft de verdachte de slachtoffers met voorbedachten rade gedood.

De raadkamer van de rechtbank in Groningen besloot woensdag dat de verdachte negentig dagen langer vast blijft zitten. De eerste openbare zitting in de zaak van de dubbele moord staat gepland op 17 april in de rechtbank in Assen.

Langlopend conflict

De verdachte had een langlopend conflict met de slachtoffers. Beide partijen deden in de afgelopen twaalf maanden aangiften tegen elkaar van in hun ogen overlastgevend of strafbaar gedrag.

De verdachte was in bezit van een wapenvergunning voor andere wapens. De politie houdt toezicht op het wapenbezit. Wapendeskundigen noemen het in het AD opmerkelijk dat de man uit Klazienaveen nog een wapenvergunning had, omdat sportschutters en jagers van onbesproken gedrag moeten zijn, terwijl er aangiftes tegen de man lagen. De politie zegt daarover: "We evalueren als politie in dergelijke impactvolle zaken altijd ons handelen. In deze specifieke casus doen we dat onder andere in relatie tot de meldingen en aangiften van de verdachte en het slachtoffer, voor de gebeurtenissen op 16 januari. Ook het bezit van de vergunde wapens van de verdachte maakt hier deel van uit."

De politie Noord-Nederland noemt het "een complexe casus die vraagt om een zorgvuldige en volledige analyse. Dat kost tijd en die tijd willen we ook nemen." Het is niet bekend wanneer de politie klaar is met het onderzoek naar haar eigen handelen.

Meer uit Binnenland

Jongeren volgen nieuws via sociale media, maar wantrouwen die

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.

9 minuten geleden
Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Jetten noemt het 'schandalig' dat Orbán steeds dwarsligt

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."

8 uur geleden
Neergeschoten Iraniër werkt bij politie en is ernstig gewond

SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.

9 uur geleden
PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

11 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

13 uur geleden
Vijfde verdachte aangehouden voor explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.

14 uur geleden