In Weiteveen gebruikte vuurwapens volgens OM illegaal verkregen
GRONINGEN (ANP) - De vuurwapens die vermoedelijk zijn gebruikt bij de twee moorden in het Drentse Weiteveen zijn volgens het Openbaar Ministerie illegaal verkregen. De verdachte had er geen vergunning voor. De politie doet onderzoek naar de herkomst van de wapens, meldt het OM.
Volgens justitie wijst alles erop dat de 50-jarige verdachte uit Klazienaveen meerdere vuurwapens heeft gebruikt. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) onderzoekt momenteel de vuurwapens die zijn gevonden op de plekken aan de Bargerweg in Weiteveen waar op dinsdag 16 januari werd geschoten. Daarbij kwamen een 38-jarige man en een 44-jarige vrouw om het leven. Volgens het OM heeft de verdachte de slachtoffers met voorbedachten rade gedood.
De raadkamer van de rechtbank in Groningen besloot woensdag dat de verdachte negentig dagen langer vast blijft zitten. De eerste openbare zitting in de zaak van de dubbele moord staat gepland op 17 april in de rechtbank in Assen.
Langlopend conflict
De verdachte had een langlopend conflict met de slachtoffers. Beide partijen deden in de afgelopen twaalf maanden aangiften tegen elkaar van in hun ogen overlastgevend of strafbaar gedrag.
De verdachte was in bezit van een wapenvergunning voor andere wapens. De politie houdt toezicht op het wapenbezit. Wapendeskundigen noemen het in het AD opmerkelijk dat de man uit Klazienaveen nog een wapenvergunning had, omdat sportschutters en jagers van onbesproken gedrag moeten zijn, terwijl er aangiftes tegen de man lagen. De politie zegt daarover: "We evalueren als politie in dergelijke impactvolle zaken altijd ons handelen. In deze specifieke casus doen we dat onder andere in relatie tot de meldingen en aangiften van de verdachte en het slachtoffer, voor de gebeurtenissen op 16 januari. Ook het bezit van de vergunde wapens van de verdachte maakt hier deel van uit."
De politie Noord-Nederland noemt het "een complexe casus die vraagt om een zorgvuldige en volledige analyse. Dat kost tijd en die tijd willen we ook nemen." Het is niet bekend wanneer de politie klaar is met het onderzoek naar haar eigen handelen.
Meer uit Binnenland
ZEVENBERGEN (ANP) - Dat Moerdijk ook wordt genoemd in een onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale in Noord-Brabant leidde woensdag tijdens een informatieavond tot vragen van bewoners. Afgelopen weken werd bekend dat het dorp mogelijk moet verdwijnen ten behoeve van een ander energieproject: Powerport. Het onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale viel daar "bijzonder ongelukkig" mee samen, zei gedeputeerde Wilma Dirken van de provincie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schrijver Anja Meulenbelt krijgt de P.C. Hooft-prijs 2026 voor haar beschouwend proza. Ze krijgt 60.000 euro, die hoort bij de belangrijke literaire oeuvreprijs voor een Nederlandse schrijver.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander hebben woensdag in de rechtbank toegegeven dat zij onjuiste informatie hebben opgenomen in gebruikershandleidingen. Zo schreven zij dat de elektrische bolderkar voldeed aan Europese veiligheidsrichtlijnen, terwijl dit niet klopte. Ook in een aanvraag bij het ministerie van Infrastructuur meldden zij volgens het Openbaar Ministerie ten onrechte dat de Stint voldeed aan de benodigde veiligheidseisen. Het OM verdenkt de bedrijven van het tweetal van onder meer valsheid in geschrifte.
11 uur geledenUITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.
13 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.
13 uur geledenHOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.
13 uur geleden