In week melden 847 scholen zich aan voor gratis schoolmaaltijden
DEN HAAG (ANP) - Sinds de start van het programma voor gratis schoolmaaltijden vorige week hebben 847 scholen zich hiervoor aangemeld, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Voor het project stelde het ministerie van Onderwijs 100 miljoen beschikbaar voor dit jaar. Het programma, bedoeld voor kwetsbare leerlingen in het basis- en middelbaar onderwijs, wordt georganiseerd door het Rode Kruis en het Jeugdeducatiefonds.
Van de scholen die zich hebben aangemeld komen er in ieder geval 607 in aanmerking voor de gratis schoolmaaltijden en dat kunnen er volgens de woordvoerster meer worden. Scholen waar 30 procent of meer van de leerlingen uit een gezin komen met een laag inkomen kunnen gebruikmaken van de schoolmaaltijden. Ook leerlingen in het speciaal onderwijs komen in aanmerking. In totaal kunnen 300.000 leerlingen geholpen worden.
De scholen kunnen kiezen tussen 'maaltijd op school' en 'maaltijd thuis'. Tot nu toe kiest twee op de drie voor de eerste optie, waarbij de school 9 euro per leerling per week krijgt. Dat bedrag kunnen scholen vrij besteden, bijvoorbeeld aan ouders of vrijwilligers die inkopen doen bij de lokale supermarkt, wijkteams die broodjes smeren in het wijkcentrum of een cateraar. De rest kiest voor de maaltijd thuis, wat inhoudt dat ouders van leerlingen die dat het meest nodig hebben boodschappenkaarten krijgen ter waarde van 11 euro per kind per week. De kaarten zijn in alle supermarkten in te wisselen.
"Achter de schermen wordt op dit moment heel hard gewerkt om ervoor te zorgen dat scholen snel de hulp ontvangen. De scholen die zich hebben aangemeld krijgen binnen drie weken een eerste reactie", aldus de zegsvrouw van het Rode Kruis.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het cruiseschip Norwegian Epic heeft er woensdag voor gekozen om niet af te meren in Curaçao en door te varen naar Barbados. De kapitein zou hebben gezegd dat hij Curaçao mijdt vanwege marineoefeningen in het gebied, zo melden passagiers op sociale media. Hij zou handelen op verzoek van de leiding van cruisemaatschappij NCL.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Binnen een paar honderd meter van elk huis een speelplek voor kinderen en vanuit elke woning zicht op groen: dit zijn enkele van de 'vuistregels' die het RIVM heeft opgesteld voor de inrichting van de openbare ruimte. Beleidsmakers kunnen de regels gebruiken om de ruimte zo in te richten dat mensen zich prettiger voelen en zich gezonder gaan gedragen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.
5 uur geleden