Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In VS hekelen onder anderen Schumer en Pompeo geweld in Amsterdam

In VS hekelen onder anderen Schumer en Pompeo geweld in Amsterdam

WASHINGTON (ANP) - Ook vanuit de Verenigde Staten wordt met afschuw gereageerd op het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. De Democratische senator Chuck Schumer, zelf Joods, trekt een vergelijking met de Kristallnacht van 1938, die dit weekend wordt herdacht.

Schumer zegt op X dat de aanval puur kwaadaardig en antisemitisch was en dat de beelden ervan "op een griezelige manier doen denken aan de Kristallnacht". Hij vindt dat er gefaald is om de fans te beschermen en dat moet snel en grondig worden onderzocht.

Oud-minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo, die momenteel genoemd wordt als mogelijke minister van Defensie in het nieuwe kabinet van Donald Trump, noemt de aanvallen gruwelijk. "De Nederlandse autoriteiten moeten de daders ter verantwoording roepen en dit antisemitische geweld stoppen", schrijft hij op X.

'Donker moment'

De Amerikaanse organisatie Anti-Defamation League, die zich inzet tegen Jodenhaat, eist dat de "Nederlandse autoriteiten alles in het werk stellen om de veiligheid van de Israëlische fans te waarborgen, de daders op te sporen en te vervolgen, en hun excuses aanbieden voor dit weerzinwekkende, niet-uitgelokte geweld".

Ook andere westerse landen hebben het geweld veroordeeld. De Canadese premier Justin Trudeau noemt het nieuws uit Amsterdam verschrikkelijk. "Dit is een donker moment voor onze wereld - en een dat we eerder hebben gezien." De Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy, zegt achter de Israëlische en Joodse gemeenschap wereldwijd te staan.

Meer uit Buitenland

VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

9 minuten geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

57 minuten geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

2 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

2 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

2 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

3 uur geleden
Italië levert Nord Stream-verdachte over aan Duitsland

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.

5 uur geleden