In VS hekelen onder anderen Schumer en Pompeo geweld in Amsterdam
WASHINGTON (ANP) - Ook vanuit de Verenigde Staten wordt met afschuw gereageerd op het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. De Democratische senator Chuck Schumer, zelf Joods, trekt een vergelijking met de Kristallnacht van 1938, die dit weekend wordt herdacht.
Schumer zegt op X dat de aanval puur kwaadaardig en antisemitisch was en dat de beelden ervan "op een griezelige manier doen denken aan de Kristallnacht". Hij vindt dat er gefaald is om de fans te beschermen en dat moet snel en grondig worden onderzocht.
Oud-minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo, die momenteel genoemd wordt als mogelijke minister van Defensie in het nieuwe kabinet van Donald Trump, noemt de aanvallen gruwelijk. "De Nederlandse autoriteiten moeten de daders ter verantwoording roepen en dit antisemitische geweld stoppen", schrijft hij op X.
'Donker moment'
De Amerikaanse organisatie Anti-Defamation League, die zich inzet tegen Jodenhaat, eist dat de "Nederlandse autoriteiten alles in het werk stellen om de veiligheid van de Israëlische fans te waarborgen, de daders op te sporen en te vervolgen, en hun excuses aanbieden voor dit weerzinwekkende, niet-uitgelokte geweld".
Ook andere westerse landen hebben het geweld veroordeeld. De Canadese premier Justin Trudeau noemt het nieuws uit Amsterdam verschrikkelijk. "Dit is een donker moment voor onze wereld - en een dat we eerder hebben gezien." De Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy, zegt achter de Israëlische en Joodse gemeenschap wereldwijd te staan.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.
37 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.
54 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
5 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
11 uur geleden