Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In VS hekelen onder anderen Schumer en Pompeo geweld in Amsterdam

In VS hekelen onder anderen Schumer en Pompeo geweld in Amsterdam

WASHINGTON (ANP) - Ook vanuit de Verenigde Staten wordt met afschuw gereageerd op het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. De Democratische senator Chuck Schumer, zelf Joods, trekt een vergelijking met de Kristallnacht van 1938, die dit weekend wordt herdacht.

Schumer zegt op X dat de aanval puur kwaadaardig en antisemitisch was en dat de beelden ervan "op een griezelige manier doen denken aan de Kristallnacht". Hij vindt dat er gefaald is om de fans te beschermen en dat moet snel en grondig worden onderzocht.

Oud-minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo, die momenteel genoemd wordt als mogelijke minister van Defensie in het nieuwe kabinet van Donald Trump, noemt de aanvallen gruwelijk. "De Nederlandse autoriteiten moeten de daders ter verantwoording roepen en dit antisemitische geweld stoppen", schrijft hij op X.

'Donker moment'

De Amerikaanse organisatie Anti-Defamation League, die zich inzet tegen Jodenhaat, eist dat de "Nederlandse autoriteiten alles in het werk stellen om de veiligheid van de Israëlische fans te waarborgen, de daders op te sporen en te vervolgen, en hun excuses aanbieden voor dit weerzinwekkende, niet-uitgelokte geweld".

Ook andere westerse landen hebben het geweld veroordeeld. De Canadese premier Justin Trudeau noemt het nieuws uit Amsterdam verschrikkelijk. "Dit is een donker moment voor onze wereld - en een dat we eerder hebben gezien." De Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy, zegt achter de Israëlische en Joodse gemeenschap wereldwijd te staan.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

2 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

6 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

7 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

7 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

8 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

9 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

9 uur geleden