Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In VS hekelen onder anderen Schumer en Pompeo geweld in Amsterdam

In VS hekelen onder anderen Schumer en Pompeo geweld in Amsterdam

WASHINGTON (ANP) - Ook vanuit de Verenigde Staten wordt met afschuw gereageerd op het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. De Democratische senator Chuck Schumer, zelf Joods, trekt een vergelijking met de Kristallnacht van 1938, die dit weekend wordt herdacht.

Schumer zegt op X dat de aanval puur kwaadaardig en antisemitisch was en dat de beelden ervan "op een griezelige manier doen denken aan de Kristallnacht". Hij vindt dat er gefaald is om de fans te beschermen en dat moet snel en grondig worden onderzocht.

Oud-minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo, die momenteel genoemd wordt als mogelijke minister van Defensie in het nieuwe kabinet van Donald Trump, noemt de aanvallen gruwelijk. "De Nederlandse autoriteiten moeten de daders ter verantwoording roepen en dit antisemitische geweld stoppen", schrijft hij op X.

'Donker moment'

De Amerikaanse organisatie Anti-Defamation League, die zich inzet tegen Jodenhaat, eist dat de "Nederlandse autoriteiten alles in het werk stellen om de veiligheid van de Israëlische fans te waarborgen, de daders op te sporen en te vervolgen, en hun excuses aanbieden voor dit weerzinwekkende, niet-uitgelokte geweld".

Ook andere westerse landen hebben het geweld veroordeeld. De Canadese premier Justin Trudeau noemt het nieuws uit Amsterdam verschrikkelijk. "Dit is een donker moment voor onze wereld - en een dat we eerder hebben gezien." De Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy, zegt achter de Israëlische en Joodse gemeenschap wereldwijd te staan.

Meer uit Buitenland

Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

2 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

2 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

4 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

5 uur geleden
Meetinstrument in Voyager-sonde na halve eeuw uitgeschakeld

HOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.

5 uur geleden
Trump: marine VS schiet op Iraans schip om doorbreken blokkade

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."

5 uur geleden
Israël zweert aan Hezbollah gelieerde huizen in Libanon te slopen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.

6 uur geleden