Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In VS hekelen onder anderen Schumer en Pompeo geweld in Amsterdam

In VS hekelen onder anderen Schumer en Pompeo geweld in Amsterdam

WASHINGTON (ANP) - Ook vanuit de Verenigde Staten wordt met afschuw gereageerd op het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. De Democratische senator Chuck Schumer, zelf Joods, trekt een vergelijking met de Kristallnacht van 1938, die dit weekend wordt herdacht.

Schumer zegt op X dat de aanval puur kwaadaardig en antisemitisch was en dat de beelden ervan "op een griezelige manier doen denken aan de Kristallnacht". Hij vindt dat er gefaald is om de fans te beschermen en dat moet snel en grondig worden onderzocht.

Oud-minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo, die momenteel genoemd wordt als mogelijke minister van Defensie in het nieuwe kabinet van Donald Trump, noemt de aanvallen gruwelijk. "De Nederlandse autoriteiten moeten de daders ter verantwoording roepen en dit antisemitische geweld stoppen", schrijft hij op X.

'Donker moment'

De Amerikaanse organisatie Anti-Defamation League, die zich inzet tegen Jodenhaat, eist dat de "Nederlandse autoriteiten alles in het werk stellen om de veiligheid van de Israëlische fans te waarborgen, de daders op te sporen en te vervolgen, en hun excuses aanbieden voor dit weerzinwekkende, niet-uitgelokte geweld".

Ook andere westerse landen hebben het geweld veroordeeld. De Canadese premier Justin Trudeau noemt het nieuws uit Amsterdam verschrikkelijk. "Dit is een donker moment voor onze wereld - en een dat we eerder hebben gezien." De Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy, zegt achter de Israëlische en Joodse gemeenschap wereldwijd te staan.

Meer uit Buitenland

ICC: Duterte fit genoeg om voor hof te verschijnen

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.

3 minuten geleden
Kremlin over gesprekken met Oekraïne: nog veel werk aan de winkel

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.

1 uur geleden
Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

1 uur geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

3 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

4 uur geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

6 uur geleden