Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In veel landen demonstraties na aanval ziekenhuis in Gaza

In veel landen demonstraties na aanval ziekenhuis in Gaza

DEN HAAG (ANP/RTR/DPA/AFP) - In meerdere landen zijn woensdag grote pro-Palestijnse demonstraties gehouden na de aanval op het ziekenhuis in de Gazastrook van dinsdag. Op meerdere plekken nam de demonstratie een grimmige wending waarop de politie moest ingrijpen.

In Libanon werd een protest nabij de Amerikaanse ambassade in Beiroet gewelddadig. De oproerpolitie zette traangas en waterkanonnen in tegen demonstranten. De honderden betogers keerden zich tegen de Amerikaanse steun aan Israël. "Dood aan Amerika, dood aan Israël", scandeerde de menigte. Boze demonstranten probeerden door de prikkeldraadblokkade heen te breken en er werd met projectielen gegooid.

"Amerika is de duivel, de echte duivel, omdat het Israël steunde", zei een van de demonstranten. "Zie je niet wat er gisteren is gebeurd?", verwees de demonstrant naar de bloedige aanval op een ziekenhuis in Gaza. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade bedankte de Libanese veiligheidstroepen voor hun ingrijpen.

Athene

Ook in Duitsland verliepen pro-Palestijnse demonstraties grimmig. Woensdagavond verzamelden enkele honderden demonstranten zich buiten het ministerie van Buitenlandse Zaken in Berlijn. De politie zei op X dat de organisator van de demonstratie deze kort na aanvang had afgelast, omdat "ze er geen invloed meer op had". De organisatie riep mensen op het gebied te verlaten. Demonstranten verzamelden zich ook in de Berlijnse wijk Neukölln, waar volgens de politie de stemming "verhit" was. Sommige van hen staken vuurwerk af en gooiden stenen en flessen naar agenten, aldus de politie.

Ook in veel andere landen werd gedemonstreerd. In Arabische landen als Jemen, Irak en Algerije waren er protesten. In Jordanië verzamelden ongeveer 10.000 demonstranten zich buiten de Israëlische ambassade en eisten de uitzetting van de Israëlische diplomatieke missie.

In Europa was er onder meer een groot protest in de Griekse hoofdstad Athene. Volgens de politie waren ongeveer 10.000 mensen afgekomen op een oproep om solidariteit te betuigen met het Palestijnse volk. Ook was daar een kleinere demonstratie waarmee juist steun voor Israël werd betuigd.

Meer uit Buitenland

Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

1 uur geleden
Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

2 uur geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

4 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

6 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

7 uur geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

7 uur geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

9 uur geleden