In veel landen demonstraties na aanval ziekenhuis in Gaza
DEN HAAG (ANP/RTR/DPA/AFP) - In meerdere landen zijn woensdag grote pro-Palestijnse demonstraties gehouden na de aanval op het ziekenhuis in de Gazastrook van dinsdag. Op meerdere plekken nam de demonstratie een grimmige wending waarop de politie moest ingrijpen.
In Libanon werd een protest nabij de Amerikaanse ambassade in Beiroet gewelddadig. De oproerpolitie zette traangas en waterkanonnen in tegen demonstranten. De honderden betogers keerden zich tegen de Amerikaanse steun aan Israël. "Dood aan Amerika, dood aan Israël", scandeerde de menigte. Boze demonstranten probeerden door de prikkeldraadblokkade heen te breken en er werd met projectielen gegooid.
"Amerika is de duivel, de echte duivel, omdat het Israël steunde", zei een van de demonstranten. "Zie je niet wat er gisteren is gebeurd?", verwees de demonstrant naar de bloedige aanval op een ziekenhuis in Gaza. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade bedankte de Libanese veiligheidstroepen voor hun ingrijpen.
Athene
Ook in Duitsland verliepen pro-Palestijnse demonstraties grimmig. Woensdagavond verzamelden enkele honderden demonstranten zich buiten het ministerie van Buitenlandse Zaken in Berlijn. De politie zei op X dat de organisator van de demonstratie deze kort na aanvang had afgelast, omdat "ze er geen invloed meer op had". De organisatie riep mensen op het gebied te verlaten. Demonstranten verzamelden zich ook in de Berlijnse wijk Neukölln, waar volgens de politie de stemming "verhit" was. Sommige van hen staken vuurwerk af en gooiden stenen en flessen naar agenten, aldus de politie.
Ook in veel andere landen werd gedemonstreerd. In Arabische landen als Jemen, Irak en Algerije waren er protesten. In Jordanië verzamelden ongeveer 10.000 demonstranten zich buiten de Israëlische ambassade en eisten de uitzetting van de Israëlische diplomatieke missie.
In Europa was er onder meer een groot protest in de Griekse hoofdstad Athene. Volgens de politie waren ongeveer 10.000 mensen afgekomen op een oproep om solidariteit te betuigen met het Palestijnse volk. Ook was daar een kleinere demonstratie waarmee juist steun voor Israël werd betuigd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - Nieuwe luchtaanvallen hebben Iran en Koeweit, een bondgenoot van de VS, zondagavond opgeschud. De aanvallen, die nog niet zijn opgeëist, vonden plaats enkele uren nadat Iran en de Verenigde Staten voor de derde keer deze week vuur hadden uitgewisseld. De controle over de Straat van Hormuz was opnieuw het centrale thema.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de twee aardbevingen die Venezuela op 24 juni troffen, is opgelopen tot 4490. Dat meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez op Telegram.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft voor het eerst een jaarlijkse herdenking gehouden voor Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die eind negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor hoogverraad. Exact 120 jaar geleden erkende het hoogste Franse hof van beroep Dreyfus' onschuld.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische verkiezingen zijn definitief op 27 oktober, heeft de coalitie van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt. Dat is de laatste datum waarop de verkiezingen volgens de wet moeten worden gehouden.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zondag zeker zes mensen gedood, onder wie een 9-jarig meisje. Dat meldden Palestijnse hulpdiensten. Het meisje kwam om het leven door Israëlisch vuur dat gericht was op het vluchtelingenkamp Al-Bureij, in het hart van de kuststrook. Het Israëlische leger zei niet op de hoogte te zijn van het incident.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het nieuwe Syrische parlement is zondag voor het eerst bijeengekomen, negentien maanden nadat rebellen Bashar al-Assad ten val brachten. De eerste zitting zou oorspronkelijk afgelopen maandag zijn, maar dat werd zonder opgaaf van redenen tot nader order uitgesteld.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Straat van Hormuz is open voor al het scheepvaartverkeer, stelt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). De Persian Gulf Strait Authority (PGSA), die werd opgezet door Iran voor het beheren van de zeestraat, zegt dat de Straat van Hormuz nog steeds is afgesloten.
9 uur geleden