Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In twee jaar tijd dubbel zoveel zonnepanelen op Rotterdamse daken

In twee jaar tijd dubbel zoveel zonnepanelen op Rotterdamse daken

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal zonnepanelen in Rotterdam is in twee jaar tijd verdubbeld. Dat laat een analyse van onderzoeksbureau Sobolt in opdracht van de gemeente zien.

In 2018 lagen er nog circa 100.000 zonnepanelen op Rotterdamse daken, in 2020 zijn dat er ruim 200.000. De Rotterdamse wethouder Duurzaamheid Arno Bonte streeft naar meer dan een miljoen zonnepanelen binnen vijf jaar tijd. "De zonneprojecten schieten als paddenstoelen uit de grond, op schooldaken, sportkantines en bedrijventerreinen. In dit tempo is Rotterdam hard op weg om zonne-energiehoofdstad van Nederland te worden." In het havengebied kwamen er het afgelopen jaar de meeste zonnepanelen bij, dat aantal groeide met 147 procent tot 41.540 stuks.

In 2019 sloten de Rotterdamse gemeente, bedrijven en organisaties het Rotterdams Klimaatakkoord. Hierin spraken zij af dat Rotterdam binnen tien jaar een klimaatneutrale stad moet zijn. Om dit te kunnen bereiken krijgen bedrijven bijvoorbeeld een gratis dakscan aangeboden om te beoordelen of hun gebouw geschikt is voor zonnepanelen en ondersteunt de gemeente scholen bij het realiseren van zonnedaken. Minderbedeelde inwoners van Rotterdam-Zuid krijgen van de gemeente op laagdrempelige wijze zonnepanelen beschikbaar gesteld.

Meer uit Binnenland

Halsema denkt aan hardere maatregelen op 'onhoudbare' Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam wil de viering van Koningsdag verder beperken. In een interview met AT5 zegt ze dat "we aan stevigere maatregelen moeten gaan denken, omdat het onhoudbaar wordt".

36 minuten geleden
Rutte langs bij koning in aanloop naar NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is vrijdag langsgegaan bij koning Willem-Alexander om de komende NAVO-top in Den Haag te bespreken. De koning speelt bij de top een belangrijke rol. Hij ontvangt de Amerikaanse president Donald Trump en de andere NAVO-leiders voor een diner op het paleis.

48 minuten geleden
Zittingen rechtszaken gaan door ondanks treinstaking

DEN HAAG (ANP) - Alle zittingen van rechtszaken die gepland staan op dinsdag 10 juni gaan door, tenzij een gerecht de betrokken partijen anders informeert. Dat meldt de Rechtspraak. Door een staking rijden er dinsdag in het zuidwesten van het land vrijwel geen treinen.

57 minuten geleden
Spits verloopt vrijdagmiddag druk, meer dan 1000 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De spits verloopt vrijdagmiddag zeer druk. Volgens de ANWB stond er rond 17.00 uur meer dan 1000 kilometer file op de A- en N-wegen. Normaal staat er op vrijdagmiddag in juni zo'n 600 kilometer.

1 uur geleden
NPO en omroepen: verklaar hervormingen niet controversieel

HILVERSUM (ANP) - De NPO en de individuele publieke omroepen hebben de Tweede Kamer opgeroepen om de hervorming van de publieke omroep niet controversieel te verklaren. De omroepen willen "koers kunnen houden en blijven bouwen aan vernieuwing", schrijven ze in een gezamenlijk statement aan de Eerste en Tweede Kamer. De organisaties willen door met de voorgestelde hervormingen van het kabinet-Schoof, maar roepen de regering ook op om de geplande bezuinigingen geheel of gedeeltelijk te schrappen.

1 uur geleden
Driekwart van gemeenten voorstander van vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Driekwart van de gemeenten in Nederland is voor een landelijk afsteekverbod voor consumentenvuurwerk. Dat blijkt uit een peiling van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten waar 166 gemeenten op reageerden.

1 uur geleden
Drukte op de weg vroeg op gang door pinksterweekend

DEN HAAG (ANP) - Door het pinksterweekend is het vroeg druk op de weg, meldt Rijkswaterstaat vrijdag. Rond 16.00 uur stond er bijna 600 kilometer file. "Het gaat om mensen die een lang weekend weggaan, of mensen die op tijd terug naar huis rijden vanuit werk", vertelt een woordvoerster.

2 uur geleden