
In totaal 40.000 medewerkers acute zorg gevaccineerd
ROTTERDAM (ANP) - In totaal 40.000 zorgmedewerkers in de acute zorg hebben het coronavaccin van Pfizer toegediend gekregen. Dat betekent dat op de laatste dag van de vaccinaties nog zo'n duizend extra mensen zijn ingeënt. Afgelopen maandag kwam de laatste lading flacons binnen bij de ziekenhuizen, die tot en met vrijdag gebruikt konden worden.
Het ministerie van Volksgezondheid reserveerde 33.000 vaccins voor personeel in de acute Covid-zorg, waaronder ic-verpleegkundigen en ambulancepersoneel. Omdat ziekenhuizen zes in plaats van vijf doses uit één flacon haalden en bovendien zuinig omsprongen met de lading, pakte het aantal ingeënte personen een stuk hoger uit.
De vaccinatiebereidheid onder het zorgpersoneel was groot - rond de 95 procent - meldt het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ). De tweede vaccinatieronde gaat 27 januari van start, als medewerkers de tweede dosis van het vaccin aangeboden krijgen.
Landelijk startschot
De vaccinatie van medewerkers in de acute zorg ging vorige week woensdag van start. Het was tevens het landelijk startschot van de vaccinatiecampagne. Ook verpleeghuismedewerkers worden al ingeënt, vanaf vrijdag op in totaal 25 locaties. Ze werden eerder al gevaccineerd in Veghel, Houten, Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Assen, de overige 19 vaccinatielocaties zijn vrijdag van start gegaan.
Vanaf maandag komen de kwetsbare bewoners van verpleeghuizen en instellingen voor mensen met een verstandelijke beperking aan de beurt voor een vaccin. Ziekenhuizen gaan instellingen komende week helpen bij het vaccineren van 15.000 kwetsbare patiënten in de langdurige zorg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In het seizoen 2024-2025 waren er minder incidenten in het betaald voetbal dan in het seizoen daarvoor. Dat blijkt uit cijfers van de politie, het Openbaar Ministerie (OM) en de veiligheidsmonitor van de KNVB. Het is de derde keer op rij dat het aantal incidenten afneemt. Peter Holla, portefeuillehouder Voetbal van de politie, spreekt van "goed nieuws" maar zegt ook dat de impact van voetbalgeweld "door een kleine groep raddraaiers" aanzienlijk en storend blijft.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse militair is dinsdagavond om het leven gekomen bij een oefening in Duitsland. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het slachtoffer is een 28-jarige korporaal der eerste klasse van de Koninklijke Landmacht.
14 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Een van de verdachten van de ontvoering van een 49-jarige vrouw uit Hoofddorp zit nog vast. De vrouw werd vorige week woensdag onderweg naar haar werk ontvoerd en meldde zondag dat ze weer thuis was. De politie hield in totaal zeven mensen aan. Zes van hen zijn weer vrijgelaten, maar blijven verdachten in het onderzoek, meldt een woordvoerder.
31 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 2073 mensen overnacht. Dat is opnieuw boven de limiet, voor de zestiende keer dit najaar. Daarom moet het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weer een dwangsom van 50.000 euro betalen. De teller staat nu op 800.000 euro.
32 minuten geledenUITHOORN/HOUTEN (ANP) - De meeste personen die zijn opgepakt bij protesten tegen asielzoekerscentra in Houten en Uithoorn zitten nog vast. In beide plaatsen moest de mobiele eenheid dinsdagavond in actie komen.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders hervat zijn campagne. "Er komen nu verkiezingen aan, het is campagnetijd en ik voel een grote verantwoordelijkheid voor Nederland en alle PVV-kiezers", schrijft hij op X. Tot de verkiezingen gaat Wilders onder meer naar Vandaag Inside, het Jeugdjournaal en het NOS Slotdebat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers kunnen voor de aankomende Tweede Kamerverkiezingen weer gebruikmaken van stemhulpen die zich richten op specifieke thema's. Ze bieden onder meer inzicht in politieke standpunten over mensenrechten, technologie en de positie van bepaalde groepen.
4 uur geleden