In totaal 40.000 medewerkers acute zorg gevaccineerd
ROTTERDAM (ANP) - In totaal 40.000 zorgmedewerkers in de acute zorg hebben het coronavaccin van Pfizer toegediend gekregen. Dat betekent dat op de laatste dag van de vaccinaties nog zo'n duizend extra mensen zijn ingeënt. Afgelopen maandag kwam de laatste lading flacons binnen bij de ziekenhuizen, die tot en met vrijdag gebruikt konden worden.
Het ministerie van Volksgezondheid reserveerde 33.000 vaccins voor personeel in de acute Covid-zorg, waaronder ic-verpleegkundigen en ambulancepersoneel. Omdat ziekenhuizen zes in plaats van vijf doses uit één flacon haalden en bovendien zuinig omsprongen met de lading, pakte het aantal ingeënte personen een stuk hoger uit.
De vaccinatiebereidheid onder het zorgpersoneel was groot - rond de 95 procent - meldt het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ). De tweede vaccinatieronde gaat 27 januari van start, als medewerkers de tweede dosis van het vaccin aangeboden krijgen.
Landelijk startschot
De vaccinatie van medewerkers in de acute zorg ging vorige week woensdag van start. Het was tevens het landelijk startschot van de vaccinatiecampagne. Ook verpleeghuismedewerkers worden al ingeënt, vanaf vrijdag op in totaal 25 locaties. Ze werden eerder al gevaccineerd in Veghel, Houten, Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Assen, de overige 19 vaccinatielocaties zijn vrijdag van start gegaan.
Vanaf maandag komen de kwetsbare bewoners van verpleeghuizen en instellingen voor mensen met een verstandelijke beperking aan de beurt voor een vaccin. Ziekenhuizen gaan instellingen komende week helpen bij het vaccineren van 15.000 kwetsbare patiënten in de langdurige zorg.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe heeft voormalig CDA-Kamerlid Agnes Mulder voorgedragen als opvolger van Jetta Klijnsma, die over een paar weken stopt als commissaris van de Koning. De 52-jarige Mulder is nu nog directeur van werkgeversorganisatie VNO-NCW MKB Noord. Ze was eerder Statenlid in Drenthe en gemeenteraadslid in Assen.
13 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Richard K., veroordeeld tot levenslang voor de dubbele moord in het Drentse Weiteveen, wil dat nader wordt onderzocht of hij lijdt aan frontotemporale dementie. Volgens K. en zijn advocaten zijn daar aanwijzingen voor. Eerder onderzoek wees uit dat er geen sprake van is.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitlatingen van de Britse groep Bob Vylan zijn volgens het Openbaar Ministerie niet strafbaar. Dat maakte het OM bekend in een bericht op zijn website. Het gaat om uitlatingen over het Israëlische leger tijdens een optreden in Paradiso afgelopen september.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft tennistrainer Dennis van S. (50) 3,5 jaar cel, waarvan tien maanden voorwaardelijk, opgelegd voor seksueel misbruik van twee pupillen. Ook mag hij acht jaar lang zijn beroep niet uitoefenen. De slachtoffers zijn twee broers. Van S. werd in 2022 opgepakt na een aangifte van een van hen. Daarna nam de politie ook contact op met de andere broer.
29 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gestegen naar 2100, het hoogste aantal in ruim een maand tijd. Dat is opnieuw boven de afgesproken grens van 2000 mensen, en daarom moet opvangorgaan COA weer een dwangsom van 50.000 euro betalen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bedrijf Milo & Moon roept een therapieschommel voor kinderen terug, omdat er bij gebruik een ernstig risico bestaat op verwurging. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft vastgesteld dat kinderen met hun hoofd verstrikt kunnen raken in het doek van de schommel, met mogelijk dodelijke afloop. Mensen moeten onmiddellijk stoppen met het gebruik van de therapeutische schommel, waarschuwt het bedrijf.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De maximumtemperatuur in De Bilt is sinds 17 maart, dus 234 dagen op rij, niet lager geweest dan 10 graden. Nog nooit eerder is de maximumtemperatuur daar zo lang achtereen in de dubbele cijfers gebleven, meldt Weeronline. Het vorige record stamt uit 2020, toen de temperatuur 233 dagen onafgebroken 10 graden of hoger was.
4 uur geleden