In 't Hof na 'veel ups en downs' beloond met ticket voor Beijing
HEERENVEEN (ANP) - Sanne in 't Hof verraste met de tweede plaats op de 5000 meter bij het olympisch kwalificatietoernooi in Thialf en verdiende een ticket voor de Olympische Winterspelen in Beijing. "Ik kan het nog niet geloven. Van dit scenario heb ik niet durven dromen", zei de 23-jarige schaatsster, die uitkomt voor het Gewest Friesland. "Ik heb de afgelopen jaren veel ups en downs gehad en dit seizoen vond ik de weg omhoog. Maar dat ik dan word beloond met een startbewijs voor Beijing is echt onvoorstelbaar", zei de bij de NOS.
De verschillen waren klein. In 't Hof was 0,03 seconde sneller dan Carlijn Achtereekte en 0,13 seconde rapper dan Merel Conijn. Ze versloeg Achtereekte in een rechtstreeks duel. "Ik was erg gespannen en onzeker. Er waren zoveel meiden die het konden, dan verlies je snel het geloof in eigen kunnen. Ik zag de rondetijden van Carlijn omhooggaan en die van mij bleven stabiel. Toen ben ik ervoor gegaan. 'De Spelen, de Spelen', ging het door mijn hoofd in de eindsprint. Het is gelukt om ervoor te vechten in een wedstrijd waar het om gaat."
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
12 uur geleden