In Suriname gestrande reizigers op weg naar Amsterdam
PARAMARIBO (ANP) - De vlucht van Paramaribo naar Amsterdam die vrijdagavond wegens een technisch probleem niet door kon gaan, is zondagmiddag rond 18.00 uur Surinaamse tijd alsnog vertrokken. Luchtvaartmaatschappij TUI heeft een ander toestel gestuurd dat rond 14.30 uur lokale tijd aankwam op de Johan Adolf Pengel Luchthaven.
De passagiers, voor een groot deel Nederlanders, waren sinds zaterdagmorgen ondergebracht in twee hotels in Paramaribo. Zij mochten de hotels niet verlaten van de Surinaamse autoriteiten. Deze quarantaine was nodig omdat de groep samen met reizigers uit buurland Guyana in een ruimte is geweest.
Het toestel vliegt eerst naar Aruba om daar gestrande mensen mee terug te nemen naar Nederland. Ook enkele vakantiegangers die op Aruba wonen en in Suriname gestrand waren, behoren tot de passagiers.
De reizigers die naar Nederland terugkeren, hebben 900 euro voor deze vlucht betaald. De reis valt onder een speciale regeling die de Nederlandse overheid heeft ingesteld voor het terugbrengen van gestrande landgenoten. Het is een gezamenlijk initiatief van de reisbranche, verzekeraars, luchtvaartmaatschappijen en overheid.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
50 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
2 uur geledenWILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
9 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
9 uur geleden