
In Rusland veroordeelde Amerikaanse sportster Griner in beroep
MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse topbasketbalster Brittney Griner is zoals verwacht in beroep gegaan tegen de negen jaar celstraf die ze in Rusland opgelegd heeft gekregen wegens bezit en smokkel van hasjproducten. Ze kreeg begin deze maand de celstraf in een proces waarin ze ze zei per ongeluk cannabisolie bij zich te hebben gehad en niet met de bedoeling te smokkelen. De advocaten hadden om vrijspraak gevraagd.
De 31-jarige atlete kreeg ook een boete van 1 miljoen roebel (ongeveer 16.000 euro). De basketbalster was in februari naar Moskou gevlogen omdat ze tussen de Amerikaanse basketbalseizoenen door speelde voor het Russische team UMMC Jekaterinenburg. Griner is een van de beste basketbalsters van de wereld. Ze won twee keer goud op de Olympische Spelen en is ook in de WNBA een belangrijke speler voor haar thuisbasis, Phoenix Mercury.
Griner werd in Moskou gearresteerd kort voor de Russische aanval op Oekraïne. Vanwege de spanningen gingen de Amerikaanse autoriteiten hier eerst discreet mee om, maar begin maart maakten ze de zaak openbaar. Rusland is bereid te praten met de Verenigde Staten over een gevangenenruil. Mogelijk wordt Griner samen met de Amerikaanse oud-marinier Paul Whelan, die in Rusland is veroordeeld voor spionage, geruild tegen de Russische wapenhandelaar Viktor Bout, die in de VS vast zit.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische aanval op een ziekenhuis in Khan Younis wordt door westerse landen en internationale organisaties bekritiseerd. Zo zegt de Amerikaanse president Donald Trump dat hij "er niet blij mee" is. Hij noemt de situatie in Gaza verder een nachtmerrie.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil het ministerie van Defensie gaan hernoemen naar het ministerie van Oorlog. "Op de een of andere manier klonk het niet meer goed voor me", zei Trump tegen verslaggevers. "Het heette vroeger het ministerie van Oorlog en dat klonk krachtiger."
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Als het aan de Amerikaanse president Donald Trump ligt, kunnen mensen voortaan niet meer ongestraft de nationale vlag in brand steken. Hij heeft een presidentieel decreet getekend om mensen die de Amerikaanse vlag verbranden te laten vervolgen, maar het is niet zeker of dat juridisch houdbaar is.
57 minuten geledenHANOI (ANP/AFP/DPA) - In Vietnam zijn zeker een dode en acht gewonden gevallen door tyfoon Kajiki die maandag aan land is gekomen. De tropische cycloon trof het centrale deel van Vietnam, waaronder de provincies Nghệ An en Ha Tinh.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse premier François Bayrou gaat via een vertrouwensstemming vragen om steun voor de voorgestelde zware bezuinigingen. Komende maand staan veel protesten gepland tegen zijn nieuwe begroting en Bayrou lijkt op deze manier zijn draagvlak te willen garanderen.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De conservatief-nationalistische president Karol Nawrocki van Polen heeft met een veto een wetsvoorstel tegengehouden voor hulp aan Oekraïense vluchtelingen. Het torpederen van het voorstel heeft mogelijk ook gevolgen voor de toegang tot Starlink-internet in Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich vlak voor een ontmoeting met de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung gemengd in de politieke situatie van dat land. "Wat is er aan de hand in Zuid-Korea?", vraagt hij zich hardop af op Truth Social. "Lijkt wel een zuivering of een revolutie. Dat kunnen we niet hebben als we er zaken mee doen."
2 uur geleden