In Parijs veroordeelde terrorist Abdeslam voor proces naar België
PARIJS (ANP/AFP) - De in Frankrijk tot levenslang veroordeelde terrorist Salah Abdeslam wordt overgebracht naar België voor een nieuw proces. Hij werd eind juni al tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens de bloedige aanslagen in en bij Parijs op 13 november 2015.
Abdeslam is voor zover bekend de enige dader van de aanslagen in Parijs die in leven is gebleven, vrijwel alle aanslagplegers bliezen zichzelf op. Bij de golf van jihadistische terreur in de Franse hoofdstad kwamen 130 mensen om het leven.
In België begint in oktober een proces over de terroristische aanslagen op 22 maart 2016. De 32-jarige Fransman van Marokkaanse afkomst, die in Brussel opgroeide, is aangeklaagd in de zaak over de aanslagen die op verscheidene plaatsen in Brussel, inclusief de luchthaven en een metro, 32 mensen het leven kostten. Er vielen circa 340 gewonden.
Abdeslam behoort niet tot de plegers van die aanslagen die vier dagen na zijn arrestatie in Brussel plaatsvonden. Hij wordt wel beschuldigd van medeplichtigheid. Dat proces moet in oktober beginnen. Abdeslam is in België eerder al tot een lange celstraf veroordeeld wegens een vuurgevecht met de politie in Brussel op 15 maart 2016.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken trof in januari voorbereidingen om een Amerikaanse invasie van Groenland af te slaan, meldt de Deense omroep DR. De zogenaamde oefening die Denemarken en bondgenoten er op touw zetten was volgens ingewijden geen training, maar stiekem een verdedigingsoperatie.
56 minuten geledenFRANKFURT/BRUSSEL (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft "signalen van president Donald Trump" verwelkomd dat er een einde kan komen aan de vijandelijkheden tegen Iran. Bovendien vindt Merz het positief dat in dat geval Europa zou kunnen bijdragen aan het stichten van vrede in het Midden-Oosten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Finse premier Petteri Orpo vindt dat de Hongaarse premier Viktor Orbán de EU-leiders heeft "verraden". Hij is daarmee een van de weinige EU-leiders die donderdag publiekelijk in scherpe bewoordingen de blokkade van Orbán tegen de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne veroordeelden. Premier Rob Jetten noemde Orbáns blokkade "onacceptabel".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne brengen niet genoeg geld bijeen om de Amerikaanse wapens te kopen waar het land nog niet zonder kan. De inzameling voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma ligt flink achter op schema.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán herhaalt voorafgaand aan de EU-top: zolang er geen olie stroomt door de beschadigde Droezjba-pijpleiding blokkeert hij de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. Oekraïne heeft reparaties toegezegd en verwacht dat er over zes weken weer olie door de pijpleiding kan stromen. Desondanks houdt Orbán voet bij stuk, ondanks dat hij in december nog zijn handtekening zette onder de lening.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische premier Bart De Wever is voorafgaand aan de top met andere EU-leiders vooral aan het nuanceren dat hij de relaties met Moskou niet nu wil normaliseren. Hij suggereerde dat afgelopen weekend als optie om zo weer goedkope Russische olie en gas te kunnen importeren. Hij verklaarde later dat dat alleen het geval zou zijn als er sprake zou zijn van een rechtvaardig en duurzaam vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
8 uur geleden