Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In opspraak geraakte Mislintat niet op tribune bij Klassieker

In opspraak geraakte Mislintat niet op tribune bij Klassieker

AMSTERDAM (ANP) - De kans is klein dat Sven Mislintat zondag het thuisduel van Ajax met Feyenoord vanaf de eretribune van de Johan Cruijff ArenA bekijkt. De directeur voetbalzaken heeft van de raad van commissarissen het verzoek gekregen uit zicht te blijven. Daarom was hij donderdagavond ook niet aanwezig tijdens het thuisduel met Olympique Marseille (3-3).

Mislintat is in opspraak geraakt na een transfer van Borna Sosa naar de club uit Amsterdam. De linksback uit Kroatiƫ verliet VfB Stuttgart vlak voor het sluiten van de transfermarkt. Sosa werd daarbij vertegenwoordigd door het zaakwaarnemerskantoor AKA Global, dat een belang van 3 procent heeft in Matchmetrics. Dat is opmerkelijk, want Mislintat heeft 35 procent van de aandelen van dat databedrijf in zijn bezit.

Ajax was niet op de hoogte van het aandeelhouderschap dat AKA Global in Matchmetrics heeft. De club laat een extern bureau onderzoek doen naar belangenverstrengeling. De rvc heeft overwogen om Mislintat te schorsen in afwachting van de resultaten van het onderzoek. Maar voorzitter Pier Eringa van het toezichtsorgaan heeft de leden van Ajax laten weten dat daarvan is afgezien vanwege mogelijke juridische represailles. Eerst moet duidelijk worden of de Duitse directeur iets valt te verwijten. Volgens Ajax verleent Mislintat alle medewerking aan het onderzoek en deelt hij relevante documenten.

Onderzoek

Ajax maakt mogelijk binnenkort bekend welk bureau het onderzoek, dat weken kan duren, naar Mislintat gaat uitvoeren. Dan zal eerst duidelijk worden hoe ernstig het is dat de Duitser heeft verzwegen dat AKA Global een belang in Matchmetrics heeft. Daarna komt de transfer van Sosa onder de loep. Eringa liet woensdag tijdens een ledenvergadering doorschemeren dat het onderzoek waarschijnlijk niet beperkt zal blijven tot alleen die aankoop. Mislintat gaf afgelopen zomer zo'n 110 miljoen euro uit aan twaalf nieuwe spelers. Veel nieuwelingen hebben hun transfersom nog niet waargemaakt.

VfB Stuttgart is inmiddels ook een onderzoek gestart naar transfers van Mislintat. De directeur van Ajax was van mei 2019 tot november 2022 sportief directeur bij die Duitse club. Hij werkte bij Borussia Dortmund en Arsenal voornamelijk als hoofdscout die spelers aandraagt, maar niet onderhandelt over transfers.

Fans van Ajax verwijten de rvc onvoldoende toezicht te hebben gehouden. Ze lieten zich horen rond het duel met Marseille. 'Wij willen Ajax-DNA aan de top! Rvc rot op" stond er op een groot spandoek.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

4 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

4 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

5 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

9 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

10 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

10 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

10 uur geleden