In opspraak geraakte Mislintat niet op tribune bij Klassieker
AMSTERDAM (ANP) - De kans is klein dat Sven Mislintat zondag het thuisduel van Ajax met Feyenoord vanaf de eretribune van de Johan Cruijff ArenA bekijkt. De directeur voetbalzaken heeft van de raad van commissarissen het verzoek gekregen uit zicht te blijven. Daarom was hij donderdagavond ook niet aanwezig tijdens het thuisduel met Olympique Marseille (3-3).
Mislintat is in opspraak geraakt na een transfer van Borna Sosa naar de club uit Amsterdam. De linksback uit Kroatië verliet VfB Stuttgart vlak voor het sluiten van de transfermarkt. Sosa werd daarbij vertegenwoordigd door het zaakwaarnemerskantoor AKA Global, dat een belang van 3 procent heeft in Matchmetrics. Dat is opmerkelijk, want Mislintat heeft 35 procent van de aandelen van dat databedrijf in zijn bezit.
Ajax was niet op de hoogte van het aandeelhouderschap dat AKA Global in Matchmetrics heeft. De club laat een extern bureau onderzoek doen naar belangenverstrengeling. De rvc heeft overwogen om Mislintat te schorsen in afwachting van de resultaten van het onderzoek. Maar voorzitter Pier Eringa van het toezichtsorgaan heeft de leden van Ajax laten weten dat daarvan is afgezien vanwege mogelijke juridische represailles. Eerst moet duidelijk worden of de Duitse directeur iets valt te verwijten. Volgens Ajax verleent Mislintat alle medewerking aan het onderzoek en deelt hij relevante documenten.
Onderzoek
Ajax maakt mogelijk binnenkort bekend welk bureau het onderzoek, dat weken kan duren, naar Mislintat gaat uitvoeren. Dan zal eerst duidelijk worden hoe ernstig het is dat de Duitser heeft verzwegen dat AKA Global een belang in Matchmetrics heeft. Daarna komt de transfer van Sosa onder de loep. Eringa liet woensdag tijdens een ledenvergadering doorschemeren dat het onderzoek waarschijnlijk niet beperkt zal blijven tot alleen die aankoop. Mislintat gaf afgelopen zomer zo'n 110 miljoen euro uit aan twaalf nieuwe spelers. Veel nieuwelingen hebben hun transfersom nog niet waargemaakt.
VfB Stuttgart is inmiddels ook een onderzoek gestart naar transfers van Mislintat. De directeur van Ajax was van mei 2019 tot november 2022 sportief directeur bij die Duitse club. Hij werkte bij Borussia Dortmund en Arsenal voornamelijk als hoofdscout die spelers aandraagt, maar niet onderhandelt over transfers.
Fans van Ajax verwijten de rvc onvoldoende toezicht te hebben gehouden. Ze lieten zich horen rond het duel met Marseille. 'Wij willen Ajax-DNA aan de top! Rvc rot op" stond er op een groot spandoek.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
46 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
5 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
9 uur geleden