In opspraak geraakte Mislintat niet op tribune bij Klassieker
AMSTERDAM (ANP) - De kans is klein dat Sven Mislintat zondag het thuisduel van Ajax met Feyenoord vanaf de eretribune van de Johan Cruijff ArenA bekijkt. De directeur voetbalzaken heeft van de raad van commissarissen het verzoek gekregen uit zicht te blijven. Daarom was hij donderdagavond ook niet aanwezig tijdens het thuisduel met Olympique Marseille (3-3).
Mislintat is in opspraak geraakt na een transfer van Borna Sosa naar de club uit Amsterdam. De linksback uit Kroatië verliet VfB Stuttgart vlak voor het sluiten van de transfermarkt. Sosa werd daarbij vertegenwoordigd door het zaakwaarnemerskantoor AKA Global, dat een belang van 3 procent heeft in Matchmetrics. Dat is opmerkelijk, want Mislintat heeft 35 procent van de aandelen van dat databedrijf in zijn bezit.
Ajax was niet op de hoogte van het aandeelhouderschap dat AKA Global in Matchmetrics heeft. De club laat een extern bureau onderzoek doen naar belangenverstrengeling. De rvc heeft overwogen om Mislintat te schorsen in afwachting van de resultaten van het onderzoek. Maar voorzitter Pier Eringa van het toezichtsorgaan heeft de leden van Ajax laten weten dat daarvan is afgezien vanwege mogelijke juridische represailles. Eerst moet duidelijk worden of de Duitse directeur iets valt te verwijten. Volgens Ajax verleent Mislintat alle medewerking aan het onderzoek en deelt hij relevante documenten.
Onderzoek
Ajax maakt mogelijk binnenkort bekend welk bureau het onderzoek, dat weken kan duren, naar Mislintat gaat uitvoeren. Dan zal eerst duidelijk worden hoe ernstig het is dat de Duitser heeft verzwegen dat AKA Global een belang in Matchmetrics heeft. Daarna komt de transfer van Sosa onder de loep. Eringa liet woensdag tijdens een ledenvergadering doorschemeren dat het onderzoek waarschijnlijk niet beperkt zal blijven tot alleen die aankoop. Mislintat gaf afgelopen zomer zo'n 110 miljoen euro uit aan twaalf nieuwe spelers. Veel nieuwelingen hebben hun transfersom nog niet waargemaakt.
VfB Stuttgart is inmiddels ook een onderzoek gestart naar transfers van Mislintat. De directeur van Ajax was van mei 2019 tot november 2022 sportief directeur bij die Duitse club. Hij werkte bij Borussia Dortmund en Arsenal voornamelijk als hoofdscout die spelers aandraagt, maar niet onderhandelt over transfers.
Fans van Ajax verwijten de rvc onvoldoende toezicht te hebben gehouden. Ze lieten zich horen rond het duel met Marseille. 'Wij willen Ajax-DNA aan de top! Rvc rot op" stond er op een groot spandoek.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
27 minuten geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
6 uur geleden