Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In opspraak geraakte Mislintat niet op tribune bij Klassieker

In opspraak geraakte Mislintat niet op tribune bij Klassieker

AMSTERDAM (ANP) - De kans is klein dat Sven Mislintat zondag het thuisduel van Ajax met Feyenoord vanaf de eretribune van de Johan Cruijff ArenA bekijkt. De directeur voetbalzaken heeft van de raad van commissarissen het verzoek gekregen uit zicht te blijven. Daarom was hij donderdagavond ook niet aanwezig tijdens het thuisduel met Olympique Marseille (3-3).

Mislintat is in opspraak geraakt na een transfer van Borna Sosa naar de club uit Amsterdam. De linksback uit Kroatië verliet VfB Stuttgart vlak voor het sluiten van de transfermarkt. Sosa werd daarbij vertegenwoordigd door het zaakwaarnemerskantoor AKA Global, dat een belang van 3 procent heeft in Matchmetrics. Dat is opmerkelijk, want Mislintat heeft 35 procent van de aandelen van dat databedrijf in zijn bezit.

Ajax was niet op de hoogte van het aandeelhouderschap dat AKA Global in Matchmetrics heeft. De club laat een extern bureau onderzoek doen naar belangenverstrengeling. De rvc heeft overwogen om Mislintat te schorsen in afwachting van de resultaten van het onderzoek. Maar voorzitter Pier Eringa van het toezichtsorgaan heeft de leden van Ajax laten weten dat daarvan is afgezien vanwege mogelijke juridische represailles. Eerst moet duidelijk worden of de Duitse directeur iets valt te verwijten. Volgens Ajax verleent Mislintat alle medewerking aan het onderzoek en deelt hij relevante documenten.

Onderzoek

Ajax maakt mogelijk binnenkort bekend welk bureau het onderzoek, dat weken kan duren, naar Mislintat gaat uitvoeren. Dan zal eerst duidelijk worden hoe ernstig het is dat de Duitser heeft verzwegen dat AKA Global een belang in Matchmetrics heeft. Daarna komt de transfer van Sosa onder de loep. Eringa liet woensdag tijdens een ledenvergadering doorschemeren dat het onderzoek waarschijnlijk niet beperkt zal blijven tot alleen die aankoop. Mislintat gaf afgelopen zomer zo'n 110 miljoen euro uit aan twaalf nieuwe spelers. Veel nieuwelingen hebben hun transfersom nog niet waargemaakt.

VfB Stuttgart is inmiddels ook een onderzoek gestart naar transfers van Mislintat. De directeur van Ajax was van mei 2019 tot november 2022 sportief directeur bij die Duitse club. Hij werkte bij Borussia Dortmund en Arsenal voornamelijk als hoofdscout die spelers aandraagt, maar niet onderhandelt over transfers.

Fans van Ajax verwijten de rvc onvoldoende toezicht te hebben gehouden. Ze lieten zich horen rond het duel met Marseille. 'Wij willen Ajax-DNA aan de top! Rvc rot op" stond er op een groot spandoek.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

8 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

8 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

8 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

8 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

9 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

19 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

21 uur geleden