Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In Oekraïne vechten 10.000 Russen buiten Rusland geboren

In Oekraïne vechten 10.000 Russen buiten Rusland geboren

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische ministerie van Defensie heeft ongeveer 10.000 mensen die Rus zijn, maar niet in het land geboren, naar het front in Oekraïne gestuurd. Volgens een hoge Russische functionaris, Aleksander Bastrikin, is dit maar een deel van de genaturaliseerde migranten die in aanmerking komen voor militaire dienst. Het gaat veelal om miljoenen mensen uit Centraal-Aziatische landen die vroeger tot de Sovjet-Unie behoorden. Rusland heeft al geruime tijd een tekort aan werkkrachten en is daarom soepeler geworden met het verlenen van de Russische nationaliteit.

Volgens Bastrikin laten velen het na zich voor militaire dienstplicht te registreren. Hij heeft al een lijst van 30.000 genaturaliseerde migranten opgesteld die zich hadden moeten registreren om dan eventueel dienstplicht te vervullen. Het is niet bekend hoeveel van deze Russen om de oorlog in Oekraïne weer zijn teruggekeerd naar hun land van herkomst. Bastrikin schat dat er langzaam een stroom terugkeerders op gang komt. Veel Russen hebben sinds 2022 om de dienstplicht te ontlopen hun toevlucht gezocht in voormalige Sovjetrepublieken.

Meer uit Buitenland

Italië levert Nord Stream-verdachte over aan Duitsland

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.

55 minuten geleden
EU-parlement wil meer betrokkenheid nationale parlementen bij EU

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.

1 uur geleden
Europarlement wil hardere acties EU tegen oorlog in Soedan

STRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).

1 uur geleden
Dodental brand Hongkong loopt op, miljoenen voor getroffenen

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.

1 uur geleden
Militair aangetreden als nieuwe leider Guinee-Bissau

BISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.

2 uur geleden
Levenslang voor man die echtgenote in brand stak in Duitse tram

ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".

2 uur geleden
Dodental stijgt na overstromingen en aardverschuivingen Sumatra

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.

3 uur geleden