Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In Oekraïne vechten 10.000 Russen buiten Rusland geboren

In Oekraïne vechten 10.000 Russen buiten Rusland geboren

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische ministerie van Defensie heeft ongeveer 10.000 mensen die Rus zijn, maar niet in het land geboren, naar het front in Oekraïne gestuurd. Volgens een hoge Russische functionaris, Aleksander Bastrikin, is dit maar een deel van de genaturaliseerde migranten die in aanmerking komen voor militaire dienst. Het gaat veelal om miljoenen mensen uit Centraal-Aziatische landen die vroeger tot de Sovjet-Unie behoorden. Rusland heeft al geruime tijd een tekort aan werkkrachten en is daarom soepeler geworden met het verlenen van de Russische nationaliteit.

Volgens Bastrikin laten velen het na zich voor militaire dienstplicht te registreren. Hij heeft al een lijst van 30.000 genaturaliseerde migranten opgesteld die zich hadden moeten registreren om dan eventueel dienstplicht te vervullen. Het is niet bekend hoeveel van deze Russen om de oorlog in Oekraïne weer zijn teruggekeerd naar hun land van herkomst. Bastrikin schat dat er langzaam een stroom terugkeerders op gang komt. Veel Russen hebben sinds 2022 om de dienstplicht te ontlopen hun toevlucht gezocht in voormalige Sovjetrepublieken.

Meer uit Buitenland

Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

2 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

2 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

2 uur geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

5 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

5 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

7 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

7 uur geleden