In Oekraïne vechten 10.000 Russen buiten Rusland geboren
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische ministerie van Defensie heeft ongeveer 10.000 mensen die Rus zijn, maar niet in het land geboren, naar het front in Oekraïne gestuurd. Volgens een hoge Russische functionaris, Aleksander Bastrikin, is dit maar een deel van de genaturaliseerde migranten die in aanmerking komen voor militaire dienst. Het gaat veelal om miljoenen mensen uit Centraal-Aziatische landen die vroeger tot de Sovjet-Unie behoorden. Rusland heeft al geruime tijd een tekort aan werkkrachten en is daarom soepeler geworden met het verlenen van de Russische nationaliteit.
Volgens Bastrikin laten velen het na zich voor militaire dienstplicht te registreren. Hij heeft al een lijst van 30.000 genaturaliseerde migranten opgesteld die zich hadden moeten registreren om dan eventueel dienstplicht te vervullen. Het is niet bekend hoeveel van deze Russen om de oorlog in Oekraïne weer zijn teruggekeerd naar hun land van herkomst. Bastrikin schat dat er langzaam een stroom terugkeerders op gang komt. Veel Russen hebben sinds 2022 om de dienstplicht te ontlopen hun toevlucht gezocht in voormalige Sovjetrepublieken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.
34 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.
48 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
2 uur geleden