
In Noord-Nederland donderdag kans op sneeuwdek tot 3 centimeter
HOUTEN (ANP) - Donderdag gaat het in het zuiden en midden van het land flink regenen. In het noorden en noordoosten kan natte sneeuw vallen en ontstaat mogelijk plaatselijk even een sneeuwdek van 1 tot 3 centimeter, meldt Weeronline.
Woensdag en donderdag krijgt ons land tijdelijk te maken met koudere lucht. Woensdag wordt het maximaal 7 graden en in de nacht naar donderdag kan het afkoelen tot rond het vriespunt, met regionaal kans op vorst.
In Noord-Nederland is het donderdag kouder en valt de neerslag als (natte) sneeuw. Als het hard genoeg sneeuwt, kan het tijdelijk wit worden en is er kans op een lokaal sneeuwdek van 1 tot 3 centimeter dat even blijft liggen. Met name in de provincie Groningen kan het daardoor mogelijk glad zijn.
Vrijdag wordt het weer warmer en in het weekend kan het in het zuiden van het land, waar carnaval wordt gevierd, lokaal zelfs 14 graden worden. Het is nog onzeker of het droog is.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Dit voorjaar zijn zeker 45 wolven geboren in Nederland. Op beelden van wildcamera's zijn welpen gezien in Friesland, Drenthe, Gelderland en Utrecht. Dat staat in de voortgangsrapportage van BIJ12, de provinciale uitvoeringsorganisatie die de wolvenpopulatie monitort.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De beslissing van het Groningse ziekenhuis UMCG om voorlopig geen operaties aan aangeboren hartafwijkingen uit te voeren, is "een zwaar besluit met grote impact op patiënten in de regio", maar wel "het enige juiste besluit om te nemen". Dat laat de Patiëntenfederatie weten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het aantal wolvenroedels in Nederland neemt toe. In Drenthe hebben zich twee nieuwe groepen wolven gevestigd, naast de twee roedels die al langer op Drents grondgebied rondlopen. In het midden en zuiden van de provincie zijn nieuwe leefgebieden ontstaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) wil met een kort geding het optreden van Bob Vylan maandagavond in Nijmegen verbieden. De Britse rap-punkgroep treedt op in poppodium Doornroosje. Het CJO wil niet dat de groep optreedt wegens eerdere uitlatingen die Vylan deed. Zo riep hij tijdens zijn optreden in Paradiso zaterdagavond "dood aan de IDF". Soortgelijke uitlatingen deed hij eerder ook op het Britse muziekfestival Glastonbury.
2 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Een 18-jarige man is zondagavond bij een preventieve controle in Heemskerk aangehouden voor wapenbezit, meldt de politie maandag. Hij had een balletjespistool bij zich. Volgens de politie kunnen ook neppistolen als bedreigend worden gezien, "zeker wanneer ze niet van echt te onderscheiden zijn".
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Mensen met een aangeboren hartafwijking worden daar in Groningen voorlopig niet aan geopereerd. Het universitaire ziekenhuis UMCG staakt tijdelijk de geplande operaties. Dat duurt uiterlijk tot het einde van het jaar. Patiënten kunnen voorlopig terecht in Utrecht, Leiden, Amsterdam en Rotterdam.
2 uur geledenBEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - In Beverwijk en Heemskerk gaan maandagochtend de scholen weer open na de onrust van vorige week. Bij het Castor College in Beverwijk, waar ook Fourteens zit, kwamen tegen 08.30 uur de eerste leerlingen aan. Ook bij het SKILLS vmbo en Dalí College in Heemskerk komen de eerste leerlingen aan, ziet een verslaggever van het ANP.
4 uur geleden