Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In Nederland staan 92.000 woningen leeg, maar meestal kort

In Nederland staan 92.000 woningen leeg, maar meestal kort

DEN HAAG (ANP) - In Nederland stonden vorig jaar zo'n 92.000 woningen leeg. Dat zijn er ongeveer evenveel als een jaar eerder. De meeste huizen staan maar even leeg, bijvoorbeeld rond een verhuizing. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De afgelopen vier jaar werd telkens ongeveer 1 procent van de woningen niet gebruikt. Dat valt volgens een woordvoerder van het CBS mee. "Een woningmarkt heeft leegstand nodig om te kunnen functioneren. Zo staan huizen even leeg als mensen gaan verbouwen voor een verhuizing."

Ongeveer een derde van de leegstaande huizen werd langer dan een jaar niet bewoond. Dit speelt vooral in gemeenten waarvan de bevolking krimpt.

In het Groningse Loppersum staat 4 procent van de woningen leeg, relatief het meest van heel Nederland. Ook in Zeeland en Limburg is de leegstand hoger dan het landelijk gemiddelde.

Het CBS heeft onderzocht of huizen leegstaan door te kijken naar het energieverbruik en landelijke registers over de bezetting van woningen.

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

2 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

6 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

9 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

11 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

20 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

21 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

22 uur geleden