In mei ontsnapte beruchte Franse crimineel opgepakt in Roemenië
PARIJS (ANP) - De beruchte Franse crimineel Mohamed Amra, die in mei uit gevangenschap ontsnapte bij een bloedige overval op een arrestantenwagen, is zaterdag in Roemenië gearresteerd. De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Bruno Retailleau, liet weten dat hij alle betrokkenen bij de arrestatie van Amra feliciteerde en de Roemeense autoriteiten dankte voor "hun doorslaggevende samenwerking".
Drugscrimineel Amra werd half mei overgebracht van een gevangenis in Evreux naar een hoorzitting in een rechtbank in zijn geboortestad Rouen. Bij een tolportaal op de snelweg ruim 20 kilometer ten zuiden van Rouen liep de arrestantenwagen in een hinderlaag van zwaar bewapende aanvallers. De wagen werd geramd en de aanvallers openden het vuur. Twee minuten lang werd er op de bewakers van Amra geschoten. Twee agenten werden gedood en drie anderen raakten zwaargewond. Een van de overvallers schoot een agent die al gewond was, nog een keer door het hoofd. In het land werd daar geschokt op gereageerd en het veroorzaakte debatten over onder meer de noodzaak gevangenen in persoon naar een hoorzitting over te brengen.
Meer uit Buitenland
BRAUNAU AM INN (ANP/DPA) - Het geboortehuis van Adolf Hitler in de Oostenrijkse plaats Braunau am Inn gaat woensdag open als politiebureau. Dat hebben de autoriteiten gedaan om een eind te maken aan de komst van neo-nazi's naar het huis.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft een akkoord met Saudi-Arabië goedgekeurd dat het land een civiel nucleair programma biedt. Het bevat geen clausule die de verrijking van uranium verbiedt. Dat meldden The Wall Street Journal en Reuters, elk op basis van ingewijden, dinsdagavond.
17 minuten geledenGEORGETOWN (ANP/AFP) - Zeker 53 mensen zijn om het leven gekomen toen afgelopen weekend een veerboot kapseisde voor de kust van Guyana, aldus premier Mark Phillips op dinsdag.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.
3 uur geledenCOTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.
9 uur geleden