In meerdere steden pro-Palestijnse demonstraties
DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland komen mensen zaterdag waarschijnlijk samen om voor de Palestijnse gebieden te demonstreren. Op sociale media wordt opgeroepen tot protesten in Den Haag, Groningen, Leeuwarden, Enschede, Maastricht, Den Bosch en Deventer.
Enkele demonstraties verliepen in de afgelopen week onrustig. Zo greep de politie woensdag in bij station Den Haag Centraal. De dag ervoor demonstreerden honderden mensen bij de ambassade van Israël in Den Haag en waren er opstootjes in de Haagse Schilderswijk. In Amsterdam werden afgelopen zondag enkele mensen opgepakt bij een grote pro-Palestina-mars.
Op zondag is er vermoedelijk een pro-Palestijnse demonstratie in Rotterdam en mogelijk ook een in Amsterdam.
Israël dreigt met een grondoffensief in de Palestijnse Gazastrook. Dat gebied wordt bestuurd door de radicale beweging Hamas, die begin deze maand een grote aanval op Israël uitvoerde.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.
39 minuten geledenDEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
16 uur geleden