In meerdere regio's opnieuw geen bussen om gladheid
DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land rijden dinsdagochtend geen bussen in verband met sneeuw en gladheid. Zo ligt in de provincie Utrecht het busvervoer tot zeker 12.00 uur stil. "Als het later op de dag wel veilig is, starten we de dienstregeling alsnog op", meldt U-OV, dat het openbaar vervoer in die regio verzorgt.
Bussen van de Rotterdamse vervoerder RET rijden dinsdag tijdens de ochtendspits niet. "Dit besluit is genomen uit veiligheidsoverwegingen vanwege sneeuw en gladheid", aldus de vervoerder. Trams en metro's rijden wel, maar reizigers moeten rekening houden met vertraging.
In Zeeland, de Hoeksche Waard en op Goeree-Overflakkee rijden tot zeker 10.00 uur geen Connexxion-bussen, meldt het vervoersbedrijf, dat onderdeel is van Transdev Nederland. In West-Brabant rijdt een aantal buurtbuslijnen niet, is te zien op de website van Arriva.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
6 uur geleden