Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In meer regio's zijn misschien coronamaatregelen nodig

In meer regio's zijn misschien coronamaatregelen nodig

DEN HAAG (ANP) - In zes regio's gaat het coronavirus zo snel rond, dat het kabinet vrijdag vermoedelijk met maatregelen komt om de verspreiding tegen te gaan. Maar er zijn meer regio's waar de alarmbellen afgaan. Slechts in een paar delen van het land houdt het virus zich vooralsnog koest.

Het cijfer waar de overheid naar kijkt, is de zogenoemde signaalwaarde. Als het aantal besmettingen in een regio stijgt tot meer dan 7 op elke 100.000 inwoners, zijn er mogelijk plaatselijke maatregelen nodig. De zes regio's waar momenteel de meeste besmettingen worden vastgesteld, zijn Amsterdam-Amstelland, Rotterdam-Rijnmond, Haaglanden, Utrecht, Kennemerland en Hollands Midden. Daarin liggen de vier grote steden, Haarlem, Leiden en Gouda.

Amsterdam-Amstelland meldde donderdag een recordaantal van 298 nieuwe besmettingen. Dat komt neer op 27,8 gevallen op elke 100.000 inwoners. Dat is dus bijna vier keer de signaalwaarde. De laatste keer dat Amsterdam en omgeving onder die grens bleven, was op 22 augustus, bijna een maand geleden.

Meer regio's

Rotterdam-Rijnmond zit de afgelopen dagen op ongeveer 20 besmettingen op 100.000 inwoners, en in Haaglanden zit dat aantal al een paar dagen tussen de 15 en 20. Beide regio's zijn sinds 1 september slechts drie dagen onder de signaalwaarde gebleven.

Andere regio's zitten mogelijk tegen noodmaatregelen aan. Zo kwam Gelderland-Zuid (Nijmegen en omstreken) in de afgelopen acht dagen vijf keer boven de signaalwaarde uit. Gooi en Vechtstreek, Flevoland en Zuid-Holland Zuid hebben al een paar dagen meer dan 7 besmettingen op elke 100.000 inwoners.

De provincie Groningen schommelt rond de signaalwaarde. De stad Groningen met zijn studentenleven zit al dagen ruim boven de grens, maar in de Ommelanden valt het aantal besmettingen mee. In Drenthe is van het coronavirus voorlopig relatief weinig te merken. De provincie noteerde donderdag 15 nieuwe gevallen, het hoogste aantal sinds eind april, maar dat komt neer op 3 besmettingen per 100.000 Drenten. Ook de provincies Friesland, Zeeland en Limburg en de regio's Twente en Noord-Holland Noord tellen vooralsnog vrij weinig besmettingen.

Meer uit Binnenland

Vooral veel vraag naar grote schermen voor WK-wedstrijd 20 juni

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.

9 minuten geleden
Publicatieverbod geëist van boek slachtoffer zedenzaak Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.

19 minuten geleden
Twaalf jaar cel voor fatale schietpartij in supermarkt Vlissingen

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.

35 minuten geleden
Weer 140 asielzoekers in opvang Groningen, 20 à 30 buitenslapers

TER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.

2 uur geleden
Vrachtmedewerker op Schiphol aangehouden, zou data hebben gelekt

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nederland zet met Duitsers NAVO-hoofdkwartier op in Estland

DEN HAAG/TALLINN (ANP) - Nederland en Duitsland sturen militairen naar Estland om daar een lokaal hoofdkwartier op te zetten dat de NAVO-verdediging in de Baltische regio moet leiden. Enkele tientallen militairen van een Nederlands-Duitse landmachteenheid worden daarvoor waarschijnlijk ingezet, zeggen ingewijden.

3 uur geleden
Risico op natuurbranden in meeste regio's opnieuw verhoogd

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.

4 uur geleden