Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In maart overleden meer mensen dan verwacht, net geen oversterfte

In maart overleden meer mensen dan verwacht, net geen oversterfte

DEN HAAG (ANP) - In maart overleden er 1300 mensen meer dan verwacht, meldt het CBS. Er was die maand nét geen sprake van oversterfte.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) spreekt pas van oversterfte als er een stuk meer mensen overlijden dan voor die periode verwacht werd. Vorig jaar was dat vaak het geval. Alleen in het begin van het jaar, een week in mei en een week in september was er destijds geen sprake van oversterfte.

Vanaf de tweede helft van januari van dit jaar is het aantal sterfgevallen dusdanig laag dat er sindsdien geen sprake meer is geweest van oversterfte. In maart overleden ongeveer 18.000 mensen. Het aantal sterfgevallen was in alle leeftijdsgroepen verhoogd, maar de aantallen vielen wel nog net binnen de 'gewoonlijke fluctuaties' waar het statistiekbureau rekening mee houdt.

Een precieze verklaring voor de vele maanden oversterfte waar vorig jaar sprake van was, is er nog niet. Een deel kan verklaard worden door de coronapandemie en de griep, maar de overheid wil verder onderzoek laten doen naar de sterftecijfers tijdens de pandemie.

Het CBS gaat in verband met het lage aantal coronabesmettingen voortaan de nieuwsberichten over de sterftecijfers per kwartaal publiceren. Het eerstvolgende bericht gaat over het tweede kwartaal van dit jaar en staat gepland voor juli.

Meer uit Binnenland

Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

1 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

3 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

7 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

9 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

15 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

17 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

17 uur geleden