'In maart genoeg regen in Australië om branden te blussen'
SYDNEY (ANP/RTR) - Het weerbureau van Australië verwacht dat in maart genoeg regen valt om de bosbranden die het zuidoosten van het land teisteren te blussen. Het land heeft al drie jaar te maken met ernstige droogte, waardoor snel bosbranden kunnen ontstaan.
Bij de branden zijn 29 mensen om het leven gekomen en meer dan 2000 huizen verwoest. Er zijn nog honderd actieve branden in de staten New South Wales, Victoria en South Australia.
Zelfs als de branden worden geblust, is de droogte nog niet voorbij, volgens het weerbureau. Daar zijn nog maanden van bovengemiddelde hoeveelheid neerslag voor nodig.
Donderdag regende het in New South Wales. "Deze regen is niet genoeg om de branden te blussen, maar wel om de branden in bedwang te houden", aldus de regionale brandweer.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
10 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
12 uur geleden