Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'In maart genoeg regen in Australië om branden te blussen'

'In maart genoeg regen in Australië om branden te blussen'

SYDNEY (ANP/RTR) - Het weerbureau van Australië verwacht dat in maart genoeg regen valt om de bosbranden die het zuidoosten van het land teisteren te blussen. Het land heeft al drie jaar te maken met ernstige droogte, waardoor snel bosbranden kunnen ontstaan.

Bij de branden zijn 29 mensen om het leven gekomen en meer dan 2000 huizen verwoest. Er zijn nog honderd actieve branden in de staten New South Wales, Victoria en South Australia.

Zelfs als de branden worden geblust, is de droogte nog niet voorbij, volgens het weerbureau. Daar zijn nog maanden van bovengemiddelde hoeveelheid neerslag voor nodig.

Donderdag regende het in New South Wales. "Deze regen is niet genoeg om de branden te blussen, maar wel om de branden in bedwang te houden", aldus de regionale brandweer.

Meer uit Buitenland

Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

2 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

2 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

3 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

3 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

4 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

5 uur geleden