Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In Limburgse heuvelland zit schrik er goed in door hoogwater

In Limburgse heuvelland zit schrik er goed in door hoogwater

VALKENBURG/ROERMOND (ANP) - De schrik zit er goed in bij de bewoners van het Limburgse heuvelland. Het snel stijgende water van de Geul en de Gulp deed een oude angst opflakkeren bij mensen, die de watersnood van juli nog vers in het geheugen hebben.

Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Limburg zei maandag dat dit vooral geldt voor mensen die "met een traumatische ervaring zitten, en hun muur of kelder sinds juli nog steeds niet droog hebben". "Veel mensen kunnen nog altijd niet terug naar hun in juli ondergelopen woning. En nu alweer hoogwater."

Bij de gemeente Valkenburg komen veel telefoontjes binnen van bezorgde mensen. "We kunnen de mensen meestal wel geruststellen. Maar het is niet zo dat we ze kunnen vertellen dat er niks aan de hand is", aldus de woordvoerster van Valkenburg.

Ze denkt niet dat men verrast werd door het hoge water. "Zoiets krijg je nooit drie dagen van tevoren gemeld. Dat kun je niet zien aankomen."

Volgens de Veiligheidsregio Zuid-Limburg heeft de wateroverlast van afgelopen zomer ervoor gezorgd dat er nu zo "snel en alert" is gereageerd "door mensen langs de riviertjes en de hulpdiensten". "Nu stonden brandweer en gemeenten evenals het waterschap paraat, onder meer met zandzakken. In de zomer werden we pas echt verrast door de hoogwatergolf."

Meer uit Binnenland

Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

35 minuten geleden
Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

4 uur geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

4 uur geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

5 uur geleden
Man opgepakt voor zedenmisdrijven in Rotterdamse massagesalon

ROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.

6 uur geleden
Zonder ingreep loopt wachttijd arbeidsongeschikten op tot 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.

8 uur geleden
OM: verdachte dodelijke steekpartij 2003 moet vrijuit gaan

ROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.

9 uur geleden