In Limburgse heuvelland zit schrik er goed in door hoogwater
VALKENBURG/ROERMOND (ANP) - De schrik zit er goed in bij de bewoners van het Limburgse heuvelland. Het snel stijgende water van de Geul en de Gulp deed een oude angst opflakkeren bij mensen, die de watersnood van juli nog vers in het geheugen hebben.
Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Limburg zei maandag dat dit vooral geldt voor mensen die "met een traumatische ervaring zitten, en hun muur of kelder sinds juli nog steeds niet droog hebben". "Veel mensen kunnen nog altijd niet terug naar hun in juli ondergelopen woning. En nu alweer hoogwater."
Bij de gemeente Valkenburg komen veel telefoontjes binnen van bezorgde mensen. "We kunnen de mensen meestal wel geruststellen. Maar het is niet zo dat we ze kunnen vertellen dat er niks aan de hand is", aldus de woordvoerster van Valkenburg.
Ze denkt niet dat men verrast werd door het hoge water. "Zoiets krijg je nooit drie dagen van tevoren gemeld. Dat kun je niet zien aankomen."
Volgens de Veiligheidsregio Zuid-Limburg heeft de wateroverlast van afgelopen zomer ervoor gezorgd dat er nu zo "snel en alert" is gereageerd "door mensen langs de riviertjes en de hulpdiensten". "Nu stonden brandweer en gemeenten evenals het waterschap paraat, onder meer met zandzakken. In de zomer werden we pas echt verrast door de hoogwatergolf."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn in Nederland 759 mensen om het leven gekomen in het verkeer, 84 meer dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal mannelijke verkeersslachtoffers nam toe, terwijl het aantal vrouwelijke doden daalde. Fietsers vormden opnieuw de grootste groep slachtoffers, gevolgd door inzittenden van personenauto's.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
16 uur geleden