Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In laatste volle week avondklok deelt politie 5176 boetes uit

In laatste volle week avondklok deelt politie 5176 boetes uit

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft afgelopen week in totaal 5176 mensen een bekeuring gegeven omdat ze zich niet hielden aan de avondklok. De politie beëindigde afgelopen weekend veertig illegale feesten en waarschuwde afgelopen week 89 mensen omdat ze zich niet hielden aan de coronamaatregelen.

Het aantal boetes voor het negeren van de avondklok ligt fors lager dan een week eerder. Toen kregen in totaal 6287 mensen een bekeuring voor het negeren van de avondklok. Na dinsdagavond vervalt de avondklok. Dit zijn dus de laatste weekcijfers wat de avondklok betreft.

Donderdag publiceert de politie het totaalaantal boetes dat vanaf 23 januari is uitgeschreven voor het niet naleven van de avondklok. De teller van het aantal bekendgemaakte boetes staat nu op 91.908, maar volgens de politie komen er achteraf altijd nog boetes bij die op de peildatum nog niet waren verwerkt.

Onlangs meldde de politie dat het aantal avondklokboetes 64 procent behelst van alle 112.975 coronabekeuringen die de politie in een jaar tijd heeft uitgeschreven: van begin maart vorig jaar tot 1 april dit jaar.

Meer uit Binnenland

Van Gogh Museum steggelt met overheid over financiering renovatie

AMSTERDAM (ANP) - Tussen het Van Gogh Museum en de overheid is een conflict ontstaan over de bekostiging van grootschalig onderhoud van de Amsterdamse kunstinstelling, zegt museumdirecteur Emilie Gordenker in een interview met The New York Times (NYT). Als er geen oplossing komt, moet het museum mogelijk dicht, zegt zij, want zonder de nodige werkzaamheden kan "de veiligheid van de collectie, bezoekers en medewerkers niet langer worden gegarandeerd". "Het is het laatste wat we willen, maar als het niet anders kan, zullen we het pand moeten sluiten."

28 minuten geleden
Klacht gegrond, Taghi moet te lang wachten op post

VUGHT (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi moet geregeld te lang wachten voordat hij post ontvangt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught waar hij sinds eind 2019 gedetineerd zit. "Een ansichtkaart met twee woorden liet maanden op zich wachten", aldus zijn advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen. In oktober vorig jaar diende hij namens Taghi een klacht in tegen het Gedetineerden Recherche Informatiepunt (GRIP) van de politie Eenheid Landelijke Expertise en Operaties, die namens de EBI in- en uitgaande post controleert.

32 minuten geleden
Meer mensen downloaden 112-app na dood Lisa

DEN HAAG (ANP) - De 112-app is sinds vorige week 85.000 keer gedownload, meldt de politie. Dat is volgens een woordvoerder flink meer dan gemiddeld. De politie verklaart de toename door de aandacht voor de app in de media en op sociale media, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week in Duivendrecht.

1 uur geleden
Van Vroonhoven wil 'vakministers' in kabinet na terugtrekken NSC

DEN HAAG (ANP) - De ministersposten die zijn vrijgevallen nadat NSC zich terugtrok uit het kabinet, zouden moeten worden bekleed door "vakministers". Daarvoor pleitte Nicolien van Vroonhoven (NSC) woensdag in een debat in de Tweede Kamer. "Mensen met kennis van zaken die het dossier begrijpen en die direct kunnen instappen", omschreef ze. Wat haar partij betreft is de partijkleur van die vakministers niet belangrijk.

2 uur geleden
BBB-leider Van der Plas wil niet over Gaza praten

DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas wilde woensdag tijdens het Kamerdebat over het vertrek van NSC uit het demissionaire kabinet niet praten over de situatie in de Gazastrook. Ze wilde het alleen hebben over hoe het verder moet gaan met het kabinet dat alleen nog gesteund wordt door BBB en VVD.

2 uur geleden
Raad van State wijst bezwaren Cornelius Haga Lyceum af

DEN HAAG (ANP) - Het islamitische Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam heeft terecht een zeer kritische beoordeling van de onderwijsinspectie gekregen, oordeelt de Raad van State. De bewindspersonen op het ministerie van Onderwijs stonden volgens de hoogste bestuursrechter ook in hun recht toen ze afgelopen jaren diverse keren de overheidsbijdrage aan de middelbare school gedeeltelijk inhielden of terugvorderden wegens tekortkomingen.

2 uur geleden
Terneuzen verbiedt recreatie op vakantiepark van Peter Gillis

TERNEUZEN (ANP) - De gemeente Terneuzen verbiedt per direct recreatie op het vakantiepark Marina Beach in het Zeeuws-Vlaamse Hoek van ondernemer en televisiebekendheid Peter Gillis. Burgemeester Erik van Merrienboer van de gemeente Terneuzen heeft besloten geen exploitatievergunning voor het park te verlenen. Ook is besloten de alcoholwetvergunning en horeca-exploitatievergunning voor Marina Beach in te trekken. Het park staat al geruime tijd te koop.

3 uur geleden