In komende tien jaar moeten 845.000 nieuwe huizen gebouwd worden
DEN HAAG (ANP) - Tussen 2020 en 2030 moeten er 845.000 woningen gebouwd worden. Maar zelfs als dat gebeurt, blijft Nederland kampen met een woningtekort. In 2035 hoopt het kabinet dat terug te hebben gebracht naar 2 procent van de woningvoorraad. Nu is er een tekort van 4,2 procent, of 331.000 woningen.
Er bestaan al plannen voor de bouw van 837.000 woningen, meldt minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren in de Staat van de Woningbouw. Ze geeft daarbij wel een waarschuwing: gemiddeld valt bijna een derde van de plannen nog af.
Dit jaar worden naar verwachting maar 55.000 woningen gebouwd, veel minder dan de 75.000 per jaar die het kabinet eigenlijk ambieert. Dat komt vooral door de stikstofproblemen en de strenge regels rond de chemische stoffen PFAS en een tekort aan bouwlocaties. Volgend jaar worden naar verwachting slechts 50.000 woningen gebouwd. In het jaar erop herstelt de bouw zich weer wat, verwacht Ollongren.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De regionale zender RTV Noord heeft nog steeds last van een hack van zijn computersystemen. Ook vrijdag lukt het "met veel kunst-en-vliegwerk" om radio-uitzendingen te maken, maar het is nog niet mogelijk om reportages te laten horen, laat plaatsvervangend hoofdredacteur Cunera van Selm weten.
46 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het Groningse Ter Apel is flink gedaald, maar het zijn er nog altijd meer dan de afgesproken grens van 2000. Daarom moet opvangorgaan COA weer een dwangsom van 50.000 euro betalen.
1 uur geledenMETEREN (ANP) - Het treinverkeer tussen Geldermalsen en Den Bosch is in de nacht van donderdag op vrijdag hersteld. De NS meldt dat de treinen vanaf 00.30 uur weer normaal rijden.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De FC Porto-supporters die donderdagavond rond 17.30 uur in Utrecht een bus vernielden, zijn weer vrijgelaten. De politie hield in totaal 73 mensen aan voor vernieling en openbare geweldpleging in een bus die onderweg was naar de Galgenwaard, het stadion van FC Utrecht. Zij moeten allemaal een boete van 290 euro betalen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De Universiteit Twente schrapt per 1 januari de mogelijkheid om cum laude - "met lof" - te promoveren, vermeldt zij op haar website.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De details die naar buiten komen in de strafzaak tegen de Vlaardingse pleegouders zijn afschuwelijk en grijpen ons enorm aan. Dat laat pleegzorgorganisatie Enver in een verklaring weten. "We erkennen dat wij als organisatie de signalen niet op tijd hebben gezien en onvoldoende hebben ingegrepen."
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer veertig aanhangers van voetbalclub FC Porto zijn donderdagavond aangehouden voor het vernielen van een bus, aldus de politie. Dat gebeurde rond 17.30 uur in Utrecht.
14 uur geleden