Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In hoger beroep ook 18 jaar cel opgelegd in zaak 'tbs-moord'

In hoger beroep ook 18 jaar cel opgelegd in zaak 'tbs-moord'

LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft dinsdag de 37-jarige Michael B. veroordeeld tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doden van een 72-jarige ex-tbs'er in Lelystad. De zaak staat bekend als tbs-moord. De straf in hoger beroep is gelijk aan het vonnis van de rechtbank in Lelystad.

Het slachtoffer werd op 20 april 2019 in zijn woning gedrogeerd, geslagen en gewurgd. Hij lag meerdere dagen dood in zijn appartement in wooncomplex Het Rode Klif in Lelystad voordat hij werd gevonden. Samen met een mededader zou B. het slachtoffer zo'n 8000 euro afhandig hebben gemaakt door hem bedragen te laten overmaken en zijn pincode af te kijken. Nadat het slachtoffer was gedood, gingen B. en zijn mededader ervandoor met onder meer een laptop, sieraden en bankpassen.

Het hof beschouwt dit als gekwalificeerde doodslag. De mannen hadden vooraf geen vooropgezet plan om de oudere, kwetsbare man te doden, maar wilden ermee de diefstal verhullen. Ze hadden de man gedrogeerd en als de man wakker zou worden zou hij erachter komen dat ze zijn bankrekening hadden geplunderd. "Verdachte is gewetenloos geweest in zijn handelen door uit winstbejag het slachtoffer om te brengen", stelt het hof.

De drie mannen kenden elkaar uit de tbs-instelling Oostvaarderskliniek in Almere. Het slachtoffer had een verleden als zedendelinquent, maar deed destijds vrijwilligerswerk in de tbs-kliniek. De mededader Jan van K. kreeg van de rechtbank ook achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging, hij heeft zijn hoger beroep later ingetrokken.

Meer uit Binnenland

Organisatie bevestigt sterfgeval bij hardloopevenement Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - De organisatie van de hardloopwedstrijd LOOP Leeuwarden bevestigt dat een deelnemer is overleden. De organisatie meldt op sociale media dat tijdens de halve marathon "meerdere incidenten" zijn geweest en dat ze door de hulpdiensten is geïnformeerd dat één persoon is overleden.

1 uur geleden
Basel opent Eurovisie Songfestival met parade door stad

BASEL (ANP) - In Basel is zondagmiddag het Eurovisie Songfestival officieel begonnen. In de Zwitserse stad vindt een openingsceremonie plaats met de 'langste loper' in de geschiedenis van het evenement.

5 uur geleden
Media: zoektocht naar vermiste Nederlander (31) in Como hervat

LIVO (ANP) - De zoektocht naar de Nederlandse toerist die sinds eind april vermist is in de Noord-Italiaanse regio Como is zondagochtend hervat, melden lokale Italiaanse media. Er wordt onder meer gezocht met drones en een helikopter.

5 uur geleden
Hardloopwedstrijd Leeuwarden afgelast om druk op medische zorg

LEEUWARDEN (ANP) - Hardloopevenement LOOP Leeuwarden heeft de 5 en 10 kilometer zondag afgelast "in verband met de veiligheid van de deelnemers", meldt de organisatie op Instagram. "Door de incidenten tijdens de halve marathon is de druk op de medische zorg zo intensief geworden dat de veiligheid van deelnemers aan LOOP Leeuwarden in het gedrang komt."

6 uur geleden
Agenten gewond bij aanhoudingen in Alphen en Etten-Leur

ALPHEN/ETTEN-LEUR (ANP) - Politieagenten zijn zaterdag gewond geraakt bij twee incidenten, in Alphen en in Etten-Leur (Noord-Brabant).

7 uur geleden
Meeste bewoners weer terug na brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.

12 uur geleden
Uitslaande brand aan Kelloggplaats in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.

15 uur geleden