In hoger beroep minder zware straf Udinese om racistische fans
UDINE (ANP) - Voetbalclub Udinese heeft in hoger beroep een minder zware straf gekregen voor de racistische uitlatingen van aanhangers tegenover AC Milan-doelman Mike Maignan anderhalve week geleden. De club uit Udine moet nu tijdens de komende twee thuiswedstrijden één tribune sluiten.
In eerste instantie moest Udinese één wedstrijd zonder publiek spelen. De nummer 17 van de Serie A ging daartegen in beroep. "We willen opkomen voor onze supporters, die oneerlijk zijn behandeld door een uitspraak die een hele fanbase straft voor de weerzinwekkende acties van een klein aantal mensen", verklaarde directeur Franco Collavino het beroep.
Udinese heeft zelf al vijf aanhangers een levenslang stadionverbod gegeven. Zij hadden zich tijdens het thuisduel met Milan (2-3) racistisch uitgelaten richting Maignan. De keeper liep na een half uur van het veld, gevolgd door zijn ploeggenoten. Na een onderbreking van zo'n vijf minuten ging het duel verder.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
14 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
14 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
16 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
17 uur geleden