Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In hoger beroep 7 jaar extra cel geëist om wangedrag Gökmen T.

In hoger beroep 7 jaar extra cel geëist om wangedrag Gökmen T.

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een extra gevangenisstraf van zeven jaar geëist tegen de al tot levenslang veroordeelde tramschutter Gökmen T. voor zijn wangedrag in de gevangenis. Eerder oordeelde de rechtbank Rotterdam dat het opleggen van een celstraf bovenop een levenslange straf vooral een symbolische betekenis heeft. Daar is het OM het niet mee eens, betoogde de aanklager woensdag bij het hof in Den Haag. T. woonde de zitting niet bij.

T. zit in de Rotterdamse gevangenis De Schie een levenslange celstraf uit voor de dodelijke aanslag die hij pleegde in maart 2019 in een tram op het 24 Oktoberplein in Utrecht. In februari 2021 heeft hij een medewerker van De Schie neergestoken. In oktober van dat jaar heeft hij een pan met hete olie naar een andere gevangenismedewerker gegooid en spullen in de recreatieruimte vernield. In juli 2022 vernielde hij fitnessapparatuur.

De rechtbank verklaarde T. schuldig aan dit alles, maar besloot geen extra celstraf op te leggen. Het OM vindt echter dat deze "enorme en beangstigende geweldsexplosies door hun ernst en impact niet onbestraft kunnen blijven".

Zestig levenslanggestraften

Op dit moment zitten in Nederland meer dan zestig levenslanggestraften in detentie. "De bewaarders en overig gevangenispersoneel die dagelijks met deze personen werken, hebben er recht op dat dit op een zo veilig mogelijke wijze gebeurt", betoogde de aanklager in hoger beroep bij het hof. "Wat zouden de gevolgen zijn indien de strafrechter zou uitdragen dat je de meest gewelddadige feiten kunt plegen zonder dat dit enige consequentie heeft?"

Het hof in Den Haag doet uitspraak op 27 november.

Meer uit Binnenland

Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

4 minuten geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

36 minuten geleden
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot

UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.

37 minuten geleden
RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

1 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius komt aan bij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.

1 uur geleden
Havenmeester: Hondius komt rond 10.00 uur aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.

2 uur geleden