'In hippische wereld wordt de hoefsmid nog het minst geraakt'
BAARLO (ANP) - Op brede fronten incasseert de hippische wereld harde klappen als gevolg van de coronacrisis. Of het nu om de sport, handel of fokkerij gaat. Voormalig topruiter Emile Hendrix, als bestuurder, handelaar én deskundige invloedrijk binnen de sector, is daarover duidelijk. "De hoefsmid en de toeleverancier van het voer worden in mijn visie nog het minst geraakt. Verder ligt alles stil."
Zo'n 2 miljard euro gaat er op jaarbasis om in hippisch Nederland. Maar nu even niet. Hendrix: "Van handel is geen sprake meer. We kunnen niet vliegen, de mensen kunnen geen paarden komen proberen, er gebeurt vrijwel niets. Er zijn ook geen wedstrijden om de paarden in de etalage te zetten. In de sector worden sommigen geraakt en sommigen zeer hard geraakt."
De kosten lopen door. Hendrix: "We moeten de paarden blijven verzorgen en trainen. Dat kost geld. Er staan geen inkomsten tegenover. Vooral de bedrijven die geen buffer hebben opgebouwd hebben het moeilijk. Topruiters als Maikel van der Vleuten en Marc Houtzager bijvoorbeeld zijn mede afhankelijk van het prijzengeld. Dat valt nu weg. Wat de toekomst van de concoursen betreft, denk ik dat het best nog even lastig is. Het zal moeilijk zijn aan te kloppen bij sponsoren, die een moeilijke tijd doormaken."
Positief zijn
Hendrix wil echter positief zijn. "Natuurlijk duurt dit nog even en als het beter gaat werken de huidige maatregelen nog wel een tijdje door. Maar ik geloof niet in verhalen dat straks niemand meer een paard gaat kopen. Nu is de stemming er echter niet naar, straks hopelijk wel weer. In de onderste regionen wordt het waarschijnlijk wel wat minder. Mensen die van hun laatste spaarcentjes een paard wilden kopen zullen dat nu uitstellen."
"Maar het komt goed", zegt Hendrix, die niet gelooft in doemscenario's. "Misschien worden de mogelijkheden in juni al wat ruimer, misschien is het pas over een half jaar achter de rug, ik weet het niet en niemand weet het. Maar er komt een moment dat er weer concoursen zijn en dat het voetbal weer doorgaat. Ik verwonder mij erover hoe de beurzen overeind blijven. Er komt steun voor mensen die het moeilijk hebben en ik vind dat onze regering dat bijzonder goed aanpakt. Laten we deze belangrijke dingen niet vergeten, al staat nu de gezondheid voorop."
Hendrix, die zijn handelsstal in Baarlo heeft overdragen aan zijn zoon Tim, ziet wedstrijden op hoog niveau zonder publiek niet als de oplossing. "Hooguit op korte termijn voor nationale wedstrijden en twee sterren internationale wedstrijden. Met alleen ruiters, verzorgers en eigenaren, zodat de paarden weer kunnen wennen aan wedstrijden. Maar bij topevenementen als Aken zie ik geen lege tribunes voor me. Dat is niet haalbaar lijkt me, ook niet qua budgettering. Laten we hopen dat dit soort wedstrijden er straks weer zijn, met alles erop en eraan."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
8 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
10 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
11 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
12 uur geleden