Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In het najaar liepen minimaal achttien wolven in Nederland rond

In het najaar liepen minimaal achttien wolven in Nederland rond

ARNHEM (ANP) - Tussen augustus en eind oktober zijn in Nederland minimaal achttien verschillende wolven waargenomen. Negen dieren wonen in Nederland of zijn nakomelingen van een gevestigd wolvenpaar. De andere negen dieren waren zwerfwolven. Bij het Wolvenmeldpunt zijn in het najaar 1070 meldingen van wolven of wolvensporen gedaan, aldus BIJ12, het bureau dat voor de provincies onder meer wolvenzaken regelt.

BIJ12 kreeg 137 meldingen van wolvenschade aan schapen, geiten of ander vee. In 101 gevallen staat al vast dat een wolf de dieren heeft aangevallen of gedood. Opvallend is volgens de wolvendeskundigen dat er ook vaker grotere dieren zoals pony's en veulens zijn aangevallen. De deskundigen denken dat de wolven in Nederland meer voedsel moeten zoeken, omdat de roedels zich uitbreiden. Veehouders kunnen subsidie krijgen voor het nemen van wolfwerende maatregelen.

Hoeveel wolven zich precies in Nederland hebben gevestigd is niet duidelijk. Er zijn minimaal vier paren, die al vaker welpen hebben gekregen. Een deel van de oudere welpen heeft vermoedelijk al een eigen territorium gevonden.

Twee wolven hebben grote afstanden afgelegd, zo blijkt uit DNA-testen die op wolvenmateriaal zijn gedaan. Eén wolf zat een poos in de Noordoostpolder, maar dook ineens op in Zuid-Limburg. Daarna is het dier gevonden in Zuid-Wallonië in België. Een andere wolf die een poos door Drenthe zwierf en daar voor veel onrust onder veehouders zorgde, is het meest recent waargenomen bij de grens met Luxemburg.

Meer uit Binnenland

Rechtbank heft voorarrest verdachte van bedreigen prinsessen op

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag besloten het voorarrest van de 33-jarige Anne Romke van der H. (33) uit het Groningse Uithuizen op te heffen. Maandag diende de strafzaak tegen de man die wordt verdacht van het bedreigen van de prinsessen Amalia en Alexia. Het Openbaar Ministerie eiste tbs met dwangverpleging tegen hem.

37 minuten geleden
OM eist 80 uur werkstraf tegen acteur Marouane Meftah

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een werkstraf van tachtig uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand geëist tegen acteur Marouane Meftah voor twee geweldsincidenten rond voetbalwedstrijden. De 22-jarige acteur uit de serie Mocro Maffia raakte binnen een halfjaar twee keer betrokken bij voetbalgeweld, eerst als speler en later als toeschouwer.

1 uur geleden
NVWA waarschuwt voor meeliftende Japanse kever

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) roept terugkerende vakantiegangers en de logistieke en handelssector op alert te zijn op meeliftende Japanse kevers. Eind juli is een dode Japanse kever meegekomen met een transport uit Italië. De NVWA meldt dat het insect "zeer schadelijk is voor de plantensector, natuur en ook voor tuinen en parken."

1 uur geleden
Nederland vult vragenlijst VS over steun buitenlandbeleid in

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat antwoord geven op de vragen van de Verenigde Staten over Nederlandse steun voor het optreden tegen Iran en andere doelen van de regering-Trump. De VS hebben NAVO-bondgenoten een vragenlijst voorgelegd die ze moeten beantwoorden, terwijl de VS nadenken in welke landen ze nog beschermende troepen willen legeren.

1 uur geleden
NVJ: boetes om Ozempic zorgen voor dreigende zelfcensuur

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging voor Journalisten (NVJ) wil samen met het genootschap van hoofdredacteuren, het persvrijheidsfonds en branche- en werkgeversorganisatie NDP in gesprek met de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Aanleiding zijn boetes die door de IGJ aan diverse kranten zijn uitgedeeld om hun berichtgeving over het medicijn Ozempic.

2 uur geleden
Veel rook bij brand in zorginstelling Dieren

DIEREN (ANP) - Bij een brand in een zorginstelling aan de Zutphensestraatweg in het Gelderse Dieren is veel rook vrijgekomen. De brand zelf was vrij snel geblust, maar de rook was het grootste probleem, meldt de veiligheidsregio. Vijf mensen zijn door ambulancemedewerkers nagekeken, omdat zij rook hadden ingeademd. Uiteindelijk heeft niemand van hen extra zorg nodig.

4 uur geleden
Politie krijgt 140 tips in zoektocht naar identiteit 'Lucky'

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft 140 tips binnengekregen in de zoektocht naar de identiteit van 'Lucky'. "Overweldigend", aldus de politie. Maandag deelde het Amsterdamse coldcaseteam beelden van de man van wie de identiteit nog steeds onbekend is.

4 uur geleden