Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In Geleen aangetroffen lichaam is van vermiste Gino

In Geleen aangetroffen lichaam is van vermiste Gino

MAASTRICHT (ANP) - Het lichaam dat zaterdagmorgen bij een woning in Geleen is gevonden, is van de vermiste Gino (9). Dat heeft de politie bekendgemaakt op een persconferentie in Maastricht.

De politie zei eerder al er ernstig rekening mee te houden dat het gevonden lichaam van de vermiste jongen was. Gino werd sinds woensdagavond vermist. Daarom werd donderdag een amber alert uitgegeven.

In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een 22-jarige man uit Geleen in zijn woning aangehouden. Hij was vrijdag in beeld gekomen als verdachte, zei de politie. Op zijn aanwijzing is Gino gevonden.

Ontvoering

De man wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van Gino. Zijn advocaat zei eerder dat hij ook verdacht wordt van ontvoering. De verdachte is bekend bij politie en het Openbaar Ministerie, maar de politie kan niet zeggen voor welke feiten.

De verdachte zit in beperking en mag alleen contact hebben met zijn advocaat. Hij wordt volgende week voorgeleid aan de rechter-commissaris. Politie en justitie gaan daarom ook niet in op verdere vragen, aldus Henk van der Meijden, plaatsvervangend hoofdofficier van justitie in Limburg.

Onderzoek

Wel werd aangegeven dat er twee plaatsen zijn waar onderzoek wordt gedaan: de woning van de verdachte en de plaats waar het lichaam van de jongen is gevonden.

Gino woonde in Maastricht, maar logeerde bij zijn zus in Kerkrade. Volgens een andere zus ging de jongen woensdagavond nog even voetballen op een speelplek in Kerkrade, vlakbij zijn logeeradres. Sindsdien was hij spoorloos.

Intens verdriet

De burgemeester van Kerkrade, Petra Dassen-Housen, zei tijdens de persconferentie dat de hoop die er nog leefde bij familieleden en inwoners van de gemeente Kerkrade zaterdag "letterlijk wegvloeit". "Want Gino komt niet meer thuis. Hij zal ook nooit meer voetballen of de liefde van zijn familie voelen." De familie van de jongen "moet permanent in onze gedachten zijn", zei ze.

Hans Verheijen, de burgemeester van Sittard-Geleen, merkte op dat in zijn gemeente "de wrange wending" plaatsvond. "We vreesden in de voorbije dagen al het meest zwarte scenario. Velen hielden hoop, zochten en leefden mee. Intens bitter is het dat in onze Geleense gemeenschap het lichaam van Gino is aangetroffen." Hij noemde het "een vreselijke klap voor de familie". "Woorden schieten tekort, een intens verdriet overmant ons."

Verheijen: "Vele vragen leven en een diepgaand onderzoek zal nodig zijn om op al die vragen ook antwoorden te verkrijgen."

Meer uit Binnenland

Op Schiphol opgepakte XR-activisten weer vrij

SCHIPHOL (ANP) - De op Schiphol voor huisvredebreuk gearresteerde demonstranten van Extinction Rebellion (XR) zijn weer vrijgelaten, meldt een woordvoerder van de actiegroep. Het gaat om 32 personen, in tegenstelling tot de 31 die de Koninklijke Marechaussee eerder meldde. De arrestanten zijn met een bus naar het dichtstbijzijnde station gebracht. Het is onduidelijk wat de arrestatie voor gevolgen heeft voor hen.

6 minuten geleden
Twee restaurants krijgen twee sterren, zeven zaken een eerste

MAASTRICHT (ANP) - Twee restaurants zijn maandag onderscheiden met twee sterren en zeven zaken hebben een eerste Michelinster gekregen. De Librije blijft het enige restaurant in Nederland met drie Michelinsterren, zo werd duidelijk op de horecavakbeurs in MECC Maastricht.

1 uur geleden
VO-raad wil meer keuze voor scholen bij aanschaf schoolboeken

UTRECHT (ANP) - Middelbare scholen moeten kunnen kiezen uit betaalbare alternatieven en zelf kunnen bepalen of ze papieren schoolboeken, digitale boeken of een combinatie daarvan gebruiken. Dat vindt de VO-raad, de organisatie die de belangen van middelbare scholen behartigt. De raad steunt daarmee de oproep van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om een einde te maken aan verplichte koppelverkoop. Scholieren moeten volgens de ACM nu nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen.

1 uur geleden
Nog 21 gemeenten onder toezicht om te weinig opvang asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft 21 gemeenten onder toezicht gesteld, omdat ze te weinig asielzoekers opvangen. Ze moeten in de komende tijd duidelijk maken hoe ze alsnog aan de spreidingswet voldoen. Doen ze dat niet, dan kan de overheid een gemeente opzijschuiven en beslissen dat daar een asielopvang komt.

1 uur geleden
31 arrestaties bij actie Extinction Rebellion op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - 31 demonstranten van Extinction Rebellion (XR) zijn door de Koninklijke Marechaussee op Schiphol aangehouden voor huisvredebreuk. Zij zijn, volgens een woordvoerder, op "vreedzame wijze" naar de uitgang begeleid. De arrestanten worden met een bus weggebracht. Het is onbekend waarheen.

1 uur geleden
RIVM pleit voor betere bestrijding hepatitis B en C

BILTHOVEN (ANP) - Nederland moet meer werk maken van de bestrijding van hepatitis B en C, vinden experts van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Ze hebben een plan opgesteld om het aantal infecties met de virussen verder omlaag te krijgen. Daarin wordt onder meer gepleit voor het testen van meer mensen uit landen waar hepatitis nog relatief veel voorkomt.

3 uur geleden
Vermeer-schilderij Meisje met de parel terug in Mauritshuis

DEN HAAG (ANP) - Het schilderij Meisje met de parel van Johannes Vermeer is maandagochtend weer opgehangen in het Mauritshuis in Den Haag. Het portret is vijf weken in Japan geweest, waar het in Osaka deel uitmaakte van een tentoonstelling met werken uit het Haagse museum. Het schilderij is vanaf maandagmiddag weer voor bezoekers te zien.

4 uur geleden