In Geleen aangetroffen lichaam is van vermiste Gino
MAASTRICHT (ANP) - Het lichaam dat zaterdagmorgen bij een woning in Geleen is gevonden, is van de vermiste Gino (9). Dat heeft de politie bekendgemaakt op een persconferentie in Maastricht.
De politie zei eerder al er ernstig rekening mee te houden dat het gevonden lichaam van de vermiste jongen was. Gino werd sinds woensdagavond vermist. Daarom werd donderdag een amber alert uitgegeven.
In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een 22-jarige man uit Geleen in zijn woning aangehouden. Hij was vrijdag in beeld gekomen als verdachte, zei de politie. Op zijn aanwijzing is Gino gevonden.
Ontvoering
De man wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van Gino. Zijn advocaat zei eerder dat hij ook verdacht wordt van ontvoering. De verdachte is bekend bij politie en het Openbaar Ministerie, maar de politie kan niet zeggen voor welke feiten.
De verdachte zit in beperking en mag alleen contact hebben met zijn advocaat. Hij wordt volgende week voorgeleid aan de rechter-commissaris. Politie en justitie gaan daarom ook niet in op verdere vragen, aldus Henk van der Meijden, plaatsvervangend hoofdofficier van justitie in Limburg.
Onderzoek
Wel werd aangegeven dat er twee plaatsen zijn waar onderzoek wordt gedaan: de woning van de verdachte en de plaats waar het lichaam van de jongen is gevonden.
Gino woonde in Maastricht, maar logeerde bij zijn zus in Kerkrade. Volgens een andere zus ging de jongen woensdagavond nog even voetballen op een speelplek in Kerkrade, vlakbij zijn logeeradres. Sindsdien was hij spoorloos.
Intens verdriet
De burgemeester van Kerkrade, Petra Dassen-Housen, zei tijdens de persconferentie dat de hoop die er nog leefde bij familieleden en inwoners van de gemeente Kerkrade zaterdag "letterlijk wegvloeit". "Want Gino komt niet meer thuis. Hij zal ook nooit meer voetballen of de liefde van zijn familie voelen." De familie van de jongen "moet permanent in onze gedachten zijn", zei ze.
Hans Verheijen, de burgemeester van Sittard-Geleen, merkte op dat in zijn gemeente "de wrange wending" plaatsvond. "We vreesden in de voorbije dagen al het meest zwarte scenario. Velen hielden hoop, zochten en leefden mee. Intens bitter is het dat in onze Geleense gemeenschap het lichaam van Gino is aangetroffen." Hij noemde het "een vreselijke klap voor de familie". "Woorden schieten tekort, een intens verdriet overmant ons."
Verheijen: "Vele vragen leven en een diepgaand onderzoek zal nodig zijn om op al die vragen ook antwoorden te verkrijgen."
Meer uit Binnenland
MALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.
7 minuten geledenMALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt onder valt, overweegt de woning die doelwit was te sluiten. Het huis aan de Ewijkseweg werd in de nacht van maandag op dinsdag belaagd door een groep gewapende mensen. "Ik heb hier nog geen beslissing over genomen", zei de burgemeester tijdens een persconferentie. "Maar dit kan zo niet langer. Ik heb alleen nog geen sluitende oplossing."
21 minuten geledenMALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft dinsdag 34 mensen aangehouden na het geweld in het Gelderse Overasselt. Agenten hebben de personen op verschillende plaatsen aangehouden, onder meer in een nabijgelegen maisveld en tijdens acties bij het station van Nijmegen en op de snelwegen A73 en A76 in Limburg. Ook zijn meerdere wapens en voertuigen in beslag genomen.
1 uur geledenMALDEN (ANP) - De man die dinsdagochtend is omgekomen bij een schietpartij in Overasselt is een 51-jarige man uit Wijchen. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef bij de eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Beatrix en prinses Amalia gaan volgende week woensdag naar de uitvaart van koning Harald van Noorwegen. Dat maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) dinsdag bekend.
1 uur geleden